Strona 1 z 1

Problem z D3D9

: 13 paź 2016, 00:03
autor: Preki
No i się coś mi sypie...

Odpaliłem Unreala, który był skonfigurowany na sterownik Direct3D 9 - rozsypuje się i wraca do pulpitu. GTA San Andreas i Vice City nie odpalają się wcale, a nawet odpalenie emulatora NEStopia na pełnym ekranie powoduje błąd związany z D3D9! Przeprowadziłem diagnostykę DXDiagiem, D3D7 i 8 działają świetnie - "dziewiątka" wysypuje się z błędem "nie można utworzyć urządzenia 3D". Zaktualizowałem sterowniki grafiki - zero efektu. Windows to oczywiście XP, mam zero pojęcia co zrobić...

Pomocy ludzie, serio.

PS. Punkty przywracania odpadają, nie pytajcie czemu.

Re: Problem z D3D9

: 13 paź 2016, 02:30
autor: Jazzwhisky
Być może błąd nie dotyczy samego D3D. Spróbuj sterowników do karty graficznej w starszej/nowszej wersji. Spróbuj w ustawieniach gier zmienić wersję wykorzystywanego D3D na 8. Szybko wrzuciłem też błąd w Google, niektórym osobom pomagał zwykły restart.

edit-dół
Podpisuję się jeśli chodzi o system. Preki, używałem ponad dekadę Win XP, a teraz po kilku latach z Win 7 mogę potwierdzić, możesz przesiadać się bez strachu, naturalna kontynuacja.

Re: Problem z D3D9

: 13 paź 2016, 13:57
autor: GameBoy
Skasuj całkowicie tego directa i zainstaluj go od nowa.

Poleciłbym też przesiadkę na Win7, bo ten system jest o wiele stabilniejszy od XP, ciągle dostaje najnowsze wersje sterowników i wszelkie aktualizacje directa, a jednocześnie stare gry nie mają najmniejszych problemów z działaniem na nim.

Re: Problem z D3D9

: 17 paź 2016, 19:58
autor: Rave
Wiadomo, Win7 tak samo dobry jak WinXP, no ale nie wiadomo czy sprzęt Prekiego to udźwignie. Wymagania może nie są jakoś szczególnie większe, szczególnie jak wywalisz Aero, no ale niektóre procesy systemowe potrzebują więcej procka/ramu. Naprawdę bym się nie przesiadał na czymś gorszym od procesora Intel Core2 (Duo/Quad obojętne) i najmniej 4gb ramu.

Re: Problem z D3D9

: 17 paź 2016, 20:09
autor: Dragon Kamillo
Win 7 ma dość wysokie wymagania sprzętowe. Ja też na miejscu prekiego bym się nie przesiadał, tym bardziej jak oznaczałoby to zmianę sprzętu.

I z działaniem starych gier mógłbym się kłócić godzinami. Nie, nie działają, przynajmniej nie tak dobrze jak na XP.

Re: Problem z D3D9

: 18 paź 2016, 01:43
autor: Preki
Póki co nie mam ochoty zmieniać systemu operacyjnego jak i przeinstalować obecnego. Za dużo roboty, dokonam tego dopiero podczas zakupu nowego sprzętu, a to trochę potrwa...

Co do problemów z Direct 3D 9 - przypuszczam, że winne było GTA Vice City, które coś mogło namieszać. Załatanie problemu wymagało gruntownego przeinstalowania sterowników karty graficznej.