Tibia

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scientist
Posty: 93
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Tibia

Post autor: Scientist »

Nie każdy lubi, ale z pewnością każdy zna.

"Tibia gra MMORPG, w której eksplorując tytułową krainę w poszukiwaniu skarbów oraz walcząc z potworami, rozwijamy cechy i umiejętności stworzonego przez nas bohatera. Gra charakteryzuje się oldskulową oprawą graficzną i całkowitym brakiem dźwięku." Źródło: Gry-Online.pl Jestem administratorem jednej ze wspieranych przez twórców gry stron fanowskich - Rookie.com.pl i chciałbym wykorzystać fakt, że wraz z Tsukuru.pl linkujemy do siebie wzajemnie. Z doświadczenia wiem, że Tibia jest grą, do której bardzo często się wraca, więc być może znajdują się tutaj choćby niedzielni gracze, którym do tej pory wstyd było się przyznać =].
Obrazek
W związku z tym mógłbym tutaj informować o różnego rodzaju konkursach organizowanych przez Rookie.com.pl, w których nagrody są sponsorowane przez samych twórców gry. Nagrodami są oczywiście rare-przedmioty, które ze względu na swoją rzadkość mają bardzo wysoką cenę. Aktualnie trwa Logotype Contest, który polega na wykonaniu wpadającego w oko logotypu dla naszej strony.

Jeśli spotkam się tutaj z jakimkolwiek zainteresowaniem, to będę w tym temacie na bieżąco informował o konkursach lub innych wydarzeniach. A jeśli nie, to temat spokojnie umrze śmiercią naturalną.

Pozdrawiam,
Scientist
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Tibia

Post autor: Rave »

Ja tam może i bym w Tibię grał (i bronił jej krzesłem ;)), ale nie stać mnie na pacca. Niby da się ze scrolli teraz zdobyć, ale scrolle nie dropią, nie da się kupić ich u enpeców a na markecie są horrendalnie drogie (2000000gp? Powodzenia w zbieraniu tego na darmowym koncie!).
Awatar użytkownika
Scientist
Posty: 93
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tibia

Post autor: Scientist »

Rave pisze:Ja tam może i bym w Tibię grał (i bronił jej krzesłem ;)), ale nie stać mnie na pacca. Niby da się ze scrolli teraz zdobyć, ale scrolle nie dropią, nie da się kupić ich u enpeców a na markecie są horrendalnie drogie (2000000gp? Powodzenia w zbieraniu tego na darmowym koncie!).
Główną nagrodę w konkursie (inne nagrody też) zawsze można sprzedać innemu graczowi i kupić konto premium (http://tibia.wikia.com/wiki/Yellow_Rose). Trudno mi powiedzieć, czy Yellow Rose jest teraz dokładnie tyle warta, na ile wycenia ją Tibia Wikia, ale wciąż jest to cena liczona w milionach.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Tibia

Post autor: Noruj »

Wróciłem do Tibii po 10-letniej przerwie i trochę posmutniałem. To było już jakiś czas temu, ale ten widok wyludnionych serwerów i pustych expowisk (ok, to ma swoje dobre strony) nadal mam w głowie. Na swojej drodze mijałem tylko kilka botów. Niby coś tam się zmieniło, Rookgaard został zamieniony na przyjaźniejszą i szybszą wersję samouczka (dla współczesnych graczy nadal jest chyba za trudny), jakieś tam nowe pierdoły, ale nie odnalazłem tego starego uroku. Może kwestia sentymentu, inaczej zapamiętałem Tibię, cholera wie. Nigdy nie byłem w tę grę dobry, dopiero teraz osiągnąłem jakiś ~35lvl i zabiłem pierwszego smoka - bo pustki na expowiskach, bo bonusy na expa i inne ułatwienia. Tibię czeka smutny koniec, chyba, że wprowadzą w końcu dobrą wersję na Androida i iOS. Tylko ze sterowaniem ciężko.

Niech ktoś mi wyjaśni ten plan biznesowy CipSoftu - tych serwerów jest w ciul, na każdym gra jakaś setka ludzi. Czemu nie połącza kilku serwerów o tym samym modelu (PvE,PVP,etc) w jeden (mogą to zrobić, już niekiedy tak robili)?
Obrazek
Awatar użytkownika
Scientist
Posty: 93
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tibia

Post autor: Scientist »

Noruj pisze:Niech ktoś mi wyjaśni ten plan biznesowy CipSoftu - tych serwerów jest w ciul, na każdym gra jakaś setka ludzi. Czemu nie połącza kilku serwerów o tym samym modelu (PvE,PVP,etc) w jeden (mogą to zrobić, już niekiedy tak robili)?
Z tego, co samemu zdołałem zaobserwować, to tak ekstremalnych fuzji światów nie będzie ze względu na brak miejsc dla graczy do zdobywania doświadczenia. Osobiście sam jestem zwolennikiem takiego scalenia wszystkich światów. Kiedyś ważnym elementem rozgrywki była właśnie interakcja między graczami, a teraz twórcy gry sukcesywnie od tego odchodzą.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Tibia

Post autor: Noruj »

Przecież kiedyś w latach 2005-2009 (?) było ponad 1000 graczy na serwerach, aż czekało się w kolejce, żeby wejść do gry i nikt nie pomyślał, że nie ma jak zdobywać doświadczenia. Ponad to, mapa od tamtych czasów jeszcze bardziej się powiększyła, teraz to jest gargantuiczny świat pełen wielu wysp i kontynentów, więc jest jeszcze więcej expowisk. Sądzę, że powód musi leżeć w innym miejscu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Tibia

Post autor: Rave »

Scientist pisze:
Rave pisze:Ja tam może i bym w Tibię grał (i bronił jej krzesłem ;)), ale nie stać mnie na pacca. Niby da się ze scrolli teraz zdobyć, ale scrolle nie dropią, nie da się kupić ich u enpeców a na markecie są horrendalnie drogie (2000000gp? Powodzenia w zbieraniu tego na darmowym koncie!).
Główną nagrodę w konkursie (inne nagrody też) zawsze można sprzedać innemu graczowi i kupić konto premium (http://tibia.wikia.com/wiki/Yellow_Rose). Trudno mi powiedzieć, czy Yellow Rose jest teraz dokładnie tyle warta, na ile wycenia ją Tibia Wikia, ale wciąż jest to cena liczona w milionach.
W sumie to i racja, ale... i tak bym musiał na nowo konto zakładać (ostatni raz jak grałem loginy były jak numery gg, tak dawno nie grałem). Nie chcę się w to bawić, szczególnie że konkursowanie u mnie leży, nigdy jeszcze nie wygrałem w czymś co nie było jakimś losowaniem (giveawaye, itd.).

Widać że ty znasz dobrze obecną tibię, może jest jakiś dobry w miarę łatwy sposób (bez jakichś tragicznie wielkich leveli) na farmienie golda bez pacca? Mnie zwyczajnie nie stać na wydawanie na mmo (na szczęście mam silną wolę) a liczyć na wygranie w konkursie no to nie jest najlepszy sposób.

//edit: Jeśli w jakieś tibiopodobne MMO gram, to w The Mana World. Całkowicie za darmo, nie ma nawet mikrotranzakcji. Całość się z dotacji utrzymuje.
Awatar użytkownika
Scientist
Posty: 93
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tibia

Post autor: Scientist »

Rave pisze:W sumie to i racja, ale... i tak bym musiał na nowo konto zakładać (ostatni raz jak grałem loginy były jak numery gg, tak dawno nie grałem). Nie chcę się w to bawić, szczególnie że konkursowanie u mnie leży, nigdy jeszcze nie wygrałem w czymś co nie było jakimś losowaniem (giveawaye, itd.).
W żaden sposób nie próbuję tutaj nikogo namawiać do gry. Nie masz ochoty na grę, nie mam z tym żadnego problemu.
Rave pisze:Widać że ty znasz dobrze obecną tibię, może jest jakiś dobry w miarę łatwy sposób (bez jakichś tragicznie wielkich leveli) na farmienie golda bez pacca? Mnie zwyczajnie nie stać na wydawanie na mmo (na szczęście mam silną wolę) a liczyć na wygranie w konkursie no to nie jest najlepszy sposób.
Czy jest możliwość zdobycia 2kk golda przez niskopoziomową postać? Raczej nie ma.
Awatar użytkownika
Scientist
Posty: 93
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tibia

Post autor: Scientist »

Teraz na Rookie.com.pl rozpoczęliśmy mniejsze wydarzenie w związku z tym, że strona jest już okrągły rok w programie Supported Tibia Fansites. Chcielibyśmy od naszych odwiedzających zebrać feedback oraz pytania do Q&A.
Obrazek
Tutaj odwiedzających nie ma za wiele, jednak zupełnie po koleżeńsku zwracam się o jakiekolwiek uwagi bądź wskazówki co do strony. Pytania również są mile widziane. W poniższym formularzu należy się podpisać nazwą postaci z gry lub e-mailem, ale w porządku będzie też podpisanie się nickiem stąd (np. z tagiem [T] na początku - [T] Scientist).
(dozwolony jest język polski i angielski)
Z góry dzięki.

Pozdrawiam,
Scientist
Awatar użytkownika
Scientist
Posty: 93
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tibia

Post autor: Scientist »

Zostawiam tutaj link do wywiadu z jednym z grafików CipSoftu, bo być może mogłoby to kogoś tutaj zainteresować. Miłej lektury.
Awatar użytkownika
Scientist
Posty: 93
Rejestracja: 30 gru 2008, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tibia

Post autor: Scientist »

Odświeżam temat, ponieważ zorganizowaliśmy konkurs typu "Fansite Item Contest", w którym zadaniem uczestników jest zaprojektowanie przedmiotu, który zostanie dodany do gry Tibia. Pomyślałem, że warto zostawić tutaj odnośnik, bo wiem, że potraficie robić sprajty :D. Nagrody oczywiście bezpośrednio w grze od twórców.

https://rookie.com.pl/Thread-Rookie-com ... gn-Contest
ODPOWIEDZ