Enterowe studio gier

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Usunięty

Enterowe studio gier

Post autor: Usunięty »

Zawitojcie!
W tym temacie, będę udostępniał wam gry, które nie są w żaden sposób powiązane z RM'em. Co mam wam do zaprezentowania? Kilka prostych, może czasem zabawnych produkcji, które w sumie nie są czymś wielkim i wielkim nie będą.
Jakie to będą gry?
Będą to 3 gry już prze ze mnie nie wspierane na silniku GameMaker:
- Bez Sensu - gra platformowa - pierwsze przygody bez fabuły bliżej nieokreślonej postaci, której jedynym celem jest przejście gry xD
- Bez Sensu 2 - podobnie jak w poprzedniej części, lecz tutaj można skakać no i gra ma większą rozdzielczość :-)
- Zniszcz komary - na ekranie mamy od luja komarów, trzeba je niszczyć klikając na nie myszką
Błędy występujących w tych grach nie naprawię z powodu braku projektów na kompie.

Oraz będą to dwie gry, które tworzyłem od zera pisząc je w języku C#
Visual Studio C#:
- Wisielec- udało mi się odzyskać projekt tej gry, więc jeśli chodzi o błędy lub ew. nowości to mogę je dodać.
- Znudy- gra, w której klikamy w jeden przycisk i czytamy co jest w niej napisane. Na różnych poziomach mamy możliwość napisania czegoś. Gry nie rozwinę, ale może uda mi się napisać od nowa? W końcu ta gra to dno intelektualne i nie jest czymś trudnym do zrobienia xD

Gry muszę jeszcze wrzucić na jakiś hosting, więc proszę o cierpliwość :-)
Jak już wrzucę którąś grę to download wraz z jej opisem pojawi się w nowym poście tego wątku oraz w pierwszym poście.

Głównie zastanawiam się jak odbierzecie Wisielca, bo samą grę można urozmaicić wpisując nowe hasła do pliku tekstowego. Gra nowe hasła do zgadywania sama zaktualizuje, ale więcej opiszę potem. :-)
Ostatnio zmieniony 13 lip 2017, 00:59 przez Usunięty, łącznie zmieniany 4 razy.
Usunięty

Re: Enterowe studio gier

Post autor: Usunięty »

Wisielec
Wymagania:
- wolne miejsce na dysku: 12 kB
- zalecany system: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10
- w przypadku Windows XP / Vista (i czasem 7) - należy zainstalować .NET Framework Client Profile
- klawiatura, mysz, monitor, komputer xD

Opis:
Wisielec jak wisielec, zgadujemy literki, a jeśli nie trafimy to rysuje się nam wisielec, jeśli zostanie narysowany do końca to tracimy punkty, a gra losuje wtedy nam nowe hasło. Jeśli jednak zgadniemy hasło to dostajemy dodatnie punkty. Można grać do końca życia, gdyż gra nie ma takiego czegoś jak koniec.
W tej wersji gra posiada 11 haseł. Gra za każdą "wygraną" lub "przegraną" losuje nowe hasło lecz istnieje możliwość, że może wylosować to co już było.
Do gry można dopisywać swoje hasła, ale trzeba to robić tym wzorem:
- hasło ma mieć 5 liter,
- można używać polskie znaki
- jedno hasło pod drugim
- nie można zostawiać pustej przestrzeni, ani pod hasłami, ani między nimi
- hasła należy pisać z WIELKICH LITER.
Obrazek

Gra, screen jak i instrukcja dołączone są pod jednym linkiem.
DOWNLOAD: https://drive.google.com/drive/folders/ ... mdaRVVZaWs
Aktualna baza haseł: https://drive.google.com/open?id=0Bx5Jsk...kxMbkNqSjg
Jeśli chcecie, abym tą grę rozwinął o jakieś rzeczy to można śmiało pisać. Póki mam pliki projektu to jestem otwarty na propozycje. :-)
Ostatnio zmieniony 15 lut 2017, 13:44 przez Usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.
Usunięty

Re: Enterowe studio gier

Post autor: Usunięty »

BEZ SENSU
Opis:
Gra platformowa w której celem jest dojście do mrugającego jednym okiem bloku (ten bloczek nazywa się Jupi). Gramy bliżej bezimiennym rycerzem, który musi omijać na swej przeszkodzie metroidy i zbierać kursory myszy za które albo dostaje punkty albo odblokowują przejścia. Gra ma niewiele poziomów. Została stworzona czysto hobbistycznie tak o, żeby istniała.
Jeszcze jedną rzecz dodam: tutaj jak nie ma ściany przy krawędzi okna gry to oznacza, że można przejść z prawej części mapy na lewą część mapy (i z lewej na prawą: analogicznie góra i dół).

Sterowanie:
- Strzałki i mszy

Wymagania:
- system obsługujący przeglądarki, które obsługują standard HTML5 oraz JavaScript
- przeglądarka obsługująca HTML5 oraz JS (np. Opera, Firefox, Chrome, IE, Edge, Chromonium)
- wolne miejsce na dysku: 2 MB
- klawiatura i mysz

Internet nie jest wymagany ponieważ gra jest pobierana w całości na kompa, uruchamiana jest plikiem BezSensu.html

DOWNLOAD: https://drive.google.com/drive/folders/ ... WgxYlBGZGc
Instrukcję instalacji i uruchomienia znajdziecie w linku z download (proste bo łącznie to tylko 4 kroki :-) )
Usunięty

Re: Enterowe studio gier

Post autor: Usunięty »

Znudy
Opis:
Gra została stworzona ze 2-3 lata temu. Ogólnie to przypominałem sobie programowanie pod teoretyczny egzamin zawodowy.
Jeśli jesteś człowiekiem, któremu nie chce się myśleć, to ta gra jest specjalnie dal ciebie!!! Co może cię złego spotkać, wejdź i zagraj :-D
A tak na poważnie to poziom inteligencji w tej grze jest żenujący. Klikasz w przycisk na środku i czytasz to co się wyświetliło. Od czasu do czasu można wpisywać odpowiedzi.
Obrazek
(gdy to pole po lewej na dole jest zielone to można w nim wpisywać odpowiedzi)
UWAGA!!!
Chorujesz na padaczkę (epilepsję) lub inną tego typu chorobę? NIE GRAJ W TO!

Wymagania:
- zalecany system: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10
- w przypadku Windows XP / Vista (i czasem 7) - należy zainstalować .NET Framework Client Profile

Download: https://drive.google.com/open?id=0Bx5Js ... XBIX0dwdkU
Usunięty

Re: Enterowe studio gier

Post autor: Usunięty »

Update do wisielca. Powiększyłem bazę haseł. Wystarczy ją podmienić z aktualną i będzie działało :-)
Pobrać ją można z posta o tej grze: viewtopic.php?f=11&t=5798&p=64291#p64184
Usunięty

Re: Enterowe studio gier

Post autor: Usunięty »

Bez Sensu 2
Download: https://drive.google.com/drive/u/2/fold ... FktTG5NMFE

Screeny:
Obrazek

Obrazek
O grze:Robi się dokładnie to samo co w pierwszej części tyle że, gra jest lekko inaczej stworzona. Jest grawitacja, a widok jest od boku. Gra jest lekko trudniejsza, ale raczej chyba każdy da sobie z nią rady. Miłego grania.

PS. Nie posiadam projektu gry, więc nie naprawię bugów. F4 wyłącza się pełny ekran, a jeśli przyciski nie działają to należy próbować klikać pod nimi naszą myszką.
ODPOWIEDZ