Steam i pieniądze z doładowania

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Steam i pieniądze z doładowania

Post autor: PInroz »

Siema Wszystkim :mrgreen:

Mam pytanie o Steama :roll: Wiecie jak to jest... mamy konto na streamie, a na nim możliwość posiadania pieniędzy euro dzięki którym możemy np. kupować nowe gry na streamie. Otóż mam pytanie czy można pieniądze z doładowania telefonu przelać na konto steam :?: Chodzi mi o to że otwieramy nasze konto, wpisujemy tam numer naszego telefonu i wybieramy kwotę jaką chcemy przelać na steam. Czy takie coś jest możliwe i co najważniejsze czy to jest bezpieczne rozwiązanie jeżeli chcemy zasilić konto steam o kilka euro :?:
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, 16:37 przez PInroz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 304
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: STEAM i pieniądze z doładowania

Post autor: Deathwing »

Myślałem, że to temat o streamingu, a dopiero po chwili zajarzyłem, że chodzi o Steam, bez R... Nie, to nie jest Chomik, tego nie doładujesz przez telefon. Da się za to powiązać konto z kartą płatniczą albo dodawać do portfela określone kwoty przez PayPal.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Steam i pieniądze z doładowania

Post autor: Dragon Kamillo »

Wniosek taki że jak jesteś jeszcze bardzo młody i zbierasz na grę miesiącami kieszonkowe od babci i dziadka to i tak jej nie kupisz. Dawniej poszedłbyś do sklepu i dostał swoje upragnione pudełko, a teraz to możesz co najwyżej błagać rodziców/starsze rodzeństwo (o ile takowe masz) by ci przesłali ze swojego konta pieniądze na zasranego sreama. To o co się pytasz byłoby dobrym rozwiązaniem i kompromisem, sam dawniej mając te 10-12 lat mogłem se doładowywać wspomnianego chomika sam po prostu kupując kartę za np 30zł.

Sam pamiętam że przez takie coś z tej promocji na makery co kiedyś była na HB skorzystałem tylko dzięki uprzejmości jednego kolegi ze szkoły, który posiadał już konto w banku, sam swoje zakładałem dopiero jakieś pół roku później...
Spoiler:
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 957
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Steam i pieniądze z doładowania

Post autor: Powczan »

Jak nie masz konta w banku ani w ogóle możliwości przelewu i tego typu bzdur, to wystarczy pójść do kiosku, kupić paysafecard i możesz sobie kupić na steamie co chcesz.
Jedynym minusem tego jest fakt, że nie wydasz całości hajsu, bo zostanie Ci na koncie paysafecard np. 2,06zł, ale z takich resztek z kupna różnych gier możesz sobie uzbierać ewentualnie na kolejną.

@edit

A, no i nie polecam przy tym rozwiązaniu doładowywania portfela steam, lepiej wrzucać gry do koszyka i płacić bezpośrednio z paysafecard.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Steam i pieniądze z doładowania

Post autor: Dragon Kamillo »

A to jest w sumie jakieś rozwiązanie, więc jeden z większych problemów jaki zawsze mnie zniechęcał do kupowania w internetach jest rozwiązany. Zresztą teraz to już mi wsio ryba, ale dobrze wiedzieć że coś takiego istnieje.

Nawet sprawdziłem na stronie tego paysafecard (dziwna nazwa, to mi się nie podoba) i podobno u mnie we wsi są aż 4 punkty gdzie można to cuś zakupić, ciekawe...
Usunięty

Re: Steam i pieniądze z doładowania

Post autor: Usunięty »

Paysafecard w zasadzie łatwo jest kupić. To wygląda jak paragon, więc zwykła drukarka z kasy fiskalnej da radę to zrobić ;-) Ja jak potrzebowałem, to poszedłem do pierwszego lepszego kiosku i to kupiłem.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Steam i pieniądze z doładowania

Post autor: Kleo »

Dragon Kamillo pisze:to mi się nie podoba
Zaskakujące... xD
Dragon Kamillo pisze:dobrze wiedzieć że coś takiego istnieje
A na co ci paysafecard, jeśli kiedyś tam zakładałeś (i to bodaj z sukcesem, o ile dobrze pamiętam :P) konto na PayPalu? Bo jak doładujesz (czymkolwiek) portfel Steam, to prawdziwą kasę zamieni ci na steamodolary, których w żaden uczciwy i prosty sposób nie da się z powrotem odzyskać, nawet jeśli na nic ich nie wydasz.
Moim zdaniem PayPal albo karta to jednak najlepszy sposób na zakupy na Steamie, a w portfele w ogóle nie ma się co bawić - no może ewentualnie wtedy, kiedy się sprzedaje jakieś tam skiny, karty czy inne śmieci, żeby potem kupić za to gry.
ODPOWIEDZ