SHMUPS 4EVER RADIO

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

SHMUPS 4EVER RADIO

Postautor: X-Tech » 28 maja 2008, 01:25

Radio poświęcone Shooterom kosmicznym.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2014, 01:59 przez X-Tech, łącznie zmieniany 4 razy.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Postautor: Mertruve » 28 maja 2008, 08:38

Jak na razie jestem jedynym w Polsce, który odwiedza to radio.
A co, sprawdzałeś statystyki? Ja już się parę razy naciąłem na "byciu jedynym w Polsce" :>

A najlepszym shmupem dla mnie jest i pozostanie Final Mission w MS3 ^^
Awatar użytkownika
Flaque
Kontakt:

Postautor: Flaque » 28 maja 2008, 13:52

Nagrywaj ktoś audycję i potnij i mamy zasoby lol
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalashnikov

Postautor: Kalashnikov » 28 maja 2008, 20:50

Ale jak to wtedy nazwiemy? Origi, RIP, czy Edit? :D

Co to są Shumperów?
Awatar użytkownika
X-Tech

Postautor: X-Tech » 29 maja 2008, 02:04

SHMUPERZY są to hardkorowi fani gier z gatunku SHMUP czyli typowych rzeźi typu RECCA na NESA, oraz innych na automaty jak np: Armed Police (Wielka rzeźnia), BattleGaregga (Miła rzeźnia), DoDonPachi (Spoko. Też rzeźnia). Tego typu gry charakteryzuje intensywna rozwałka i to, że zwykle nie widać co się dzieje na ekranie przynajmniej nie widzą tego ludzie, którzy w takie gry nie grają hardkorowo. Dam tu jakieś filmiki.

Tu masz z Blue Wish Ressurection jednego z najlepszych SHMUPóW NA PC:
http://www.youtube.com/watch?v=m4VBA_aZ ... re=related

A ta gra to legenda SHMUP wiecznie żywa RECCA-SummerCarnival 1992 (to ta gierka, która
w oryginale jest warta majątek). Pokazuję Area 4 (7 jest za ciężkie):
http://www.youtube.com/watch?v=pSuLXOD3 ... re=related

Tu można popatrzeć jak mistrz gra w Alien Soldier:
http://www.youtube.com/watch?v=g2DQVqEc ... re=related
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 29 maja 2008, 08:29

Kalashnikov pisze:Ale jak to wtedy nazwiemy? Origi, RIP, czy Edit? :D

Co to są Shumperów?

Kalash, Shmup to skrót od Shoot 'em up
A z tym wycinaniem to chyba żart był? xD
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)

Postautor: BeVoo » 29 maja 2008, 09:26

Z tym wycinaniem to na pewno byl zart...
A co do 'Shumperow' Kalasha - jemu zapewne chodzilo o literowke...
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Kalashnikov

Postautor: Kalashnikov » 29 maja 2008, 10:31

Teraz się dopiero zorientowałem, że to ja walnąłem literówkę :) BeVoo, ja serio nie wiedziałem co to jest, ale po waszym wyjaśnieniu mogę z dumą stwierdzić, że czasem grywałem w takie gry i taka 15-30 minutowa rozgrywka to świetna zabawa.

Ciekawe dlaczego akurat muzyczki z SHMUPów, a nie np. zręcznościówek?
Awatar użytkownika
Kedor

Postautor: Kedor » 29 maja 2008, 12:10

Po nazwie "shmup" w życiu bym nie wiedzial ze o to chodzi ;d ale po filmikach juz wiem
Moi znajomi grali w jedna z takich gierek :D nie pamietam nazwy..
i wg mnie to jest ciekawe ale do pewnego stopnia.. oni potrafili grac po kilka godzin na raz.. przejsc np 100 rund kilka razy.. po czym zrobic save i next dnia zrobic to samo :D
dla mnie to ciekawe byloby gdybym mial grac raz na jakis czas.. po 20-30 min xD a nie cale życie :D bo takie trzymanie (jak masz auto shoota czy cos takiego) lub naciskanie i latanie prawo lewo to nuuda :D

wiem ze pewnie teraz niektórzy mnie za to zabija :D ale co tam :)
nie mam nic do stracenia.. niestety ^.-
Wróciłem do zabawy z RM po dość długiej przerwie :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Postautor: X-Tech » 29 maja 2008, 12:28

Kedor pisze:Po nazwie "shmup" w życiu bym nie wiedzial ze o to chodzi ;d ale po filmikach juz wiem
Moi znajomi grali w jedna z takich gierek :D nie pamietam nazwy..
i wg mnie to jest ciekawe ale do pewnego stopnia.. oni potrafili grac po kilka godzin na raz.. przejsc np 100 rund kilka razy.. po czym zrobic save i next dnia zrobic to samo :D
dla mnie to ciekawe byloby gdybym mial grac raz na jakis czas.. po 20-30 min xD a nie cale życie :D bo takie trzymanie (jak masz auto shoota czy cos takiego) lub naciskanie i latanie prawo lewo to nuuda :D

wiem ze pewnie teraz niektórzy mnie za to zabija :D ale co tam :)
nie mam nic do stracenia.. niestety ^.-

Po kilka godzin ? Ja za czasów pegaza naparzałem w SHMUPY parę razy w miesiącu ponad 10 godzin, a standardowo codziennie po kilka godzin i nie było czegoś takiego jak save, więc nie kojarzę w co pogrywali twoi znajomi, ale to raczej nie był jakiś dobry SHMUP, lecz pewnie gówno nastawione na komercję w stylu SHAREWARE i to dość świeże (wielu PC SHMUPóW nienawidzę, bo to głupie podróby starych sprawdzonych pomysłów jak i nienawidzą ich inni SHMUPERZY - głównie tytułów w stylu shareware). Odnośnie nuudy. To zależy jeszcze od gry. Alien Soldier np: ma elementy RPG i jest bardzo ciekawy, lecz za trudny dla większości. Parę osób, którym pokazałem takie gry też przyznali, że to nudne jednak widziałem w ich oczach zdumienie i oczy jak 5zł kiedy na perfekcie przechodziłem, niektóre etapy. Pytałem się: zagracie ? A oni: Nie to nudne. Nudne mogą być przeciętne SHMUPY dla hardkorowców ponieważ są za łatwe. Nudne są również gry te gry dla osób, które widziały również jakieś pseudo-shmupy lub ukrywają swój brak skilla w temacie przyznając nie gram w to bo nudne. Ci, którzy mieli skilla i talent wkręcili się i nierzadko pogrywało się w większej liczbie towarzyszy. Ogólnie takie gry będą się podobać osobom, które dobrze sobie radzą z trudniejszymi tytułami. A dla ludzi o przeciętnym skillu SHMUPOWYM zostają średnie i słabe tytuły, które nudzą hardkorowców i nie przyciągają na dłużej tych o mniejszym skillu lub nie obeznanych z tematem ponieważ ich rajcowność jest bliska 0.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Awatar użytkownika
Kedor

Postautor: Kedor » 29 maja 2008, 12:46

X-Tech pisze:lecz pewnie gówno nastawione na komercję w stylu SHAREWARE i to dość świeże

co do tego to chyba masz racje xD tak mi sie zdaje :D
nie pamietam tytulu ale moge sie spytac ziomków i potem napisze.. czy to wogole jest gra tego typu :D
bo moze to jest cos innego ^^ wiem ze tez byly rózne rodzaje broni itp ;d
a co do skilla to nie mam pojecia bo nigdy nie gralem :<
wiec raczej nie bede pro xD
a nawet pewnie nie przeciętniak :D
Awatar użytkownika
X-Tech

Postautor: X-Tech » 29 maja 2008, 13:13

Kedor pisze:
X-Tech pisze:lecz pewnie gówno nastawione na komercję w stylu SHAREWARE i to dość świeże

co do tego to chyba masz racje xD tak mi sie zdaje :D
nie pamietam tytulu ale moge sie spytac ziomków i potem napisze.. czy to wogole jest gra tego typu :D
bo moze to jest cos innego ^^ wiem ze tez byly rózne rodzaje broni itp ;d
a co do skilla to nie mam pojecia bo nigdy nie gralem :<
wiec raczej nie bede pro xD
a nawet pewnie nie przeciętniak :D

Znam taką jedną grę w końcu sprawdzałem już setki tytułów nawet te shareware-gówna.
Pocinała w nią moja siostra - a ja nie mogłem wyjść ze zdumienia, że ktoś pocina w taki
uber-syf. Tam dało się saveować było coś około 100 poziomów i tak w kółko. Spadały na głowę pieniążki łapało się je i przechodziło rundy jak w SpaceInvaders, Galaxian. Co level można było kupować dodatki. Ogólnie zrealizowane przez idiotę, który oparł całą grywalność na naszym farcie, a nie naszych umiejętnościach. Byle jaki pierwszy lepszy śmiałek nie znający takich gier mógł mieć po prstu szczęście, że spadnie mu na głowę bonus z meteorytami kilka razy i w ten sposób bił rekordy. Ogólnie zachowania wrogów i całej reszty trzeba było się uczyć na pamięć. A później zapętlające się setki poziomów to już grało się z pamięci. To najgroszy SHMUP jaki w życiu widziałem. Totalny uber i jeszcze chcieli za niego pieniądze. Nazwa wyleciała mi z głowy. Poszperam w necie i zaraz napiszę co to było.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Awatar użytkownika
Kedor

Postautor: Kedor » 29 maja 2008, 13:18

Po tym co napisales to stwierdzam ze to to :P
pamietam cos ze latali miedzy meteorytai :D i co runde wyskakiwalo okno kupna ;d

Nazwa to "WARBLADE"
i fakt :P kumpel mi wlasnie powiedzial ze tam mozna zaplacic xD
nie wiem co to daje ;p

teraz mi powiedz.. jest jakis godny polecenia tytuł który móglbym spróbować? :P
a nie chce placic :D
bo jestem newbie ^^ i chce sprawdzic co ludzi wciaga
Awatar użytkownika
X-Tech

Postautor: X-Tech » 29 maja 2008, 13:46

Kedor pisze:Po tym co napisales to stwierdzam ze to to :P
pamietam cos ze latali miedzy meteorytai :D i co runde wyskakiwalo okno kupna ;d

Nazwa to "WARBLADE"
i fakt :P kumpel mi wlasnie powiedzial ze tam mozna zaplacic xD
nie wiem co to daje ;p

teraz mi powiedz.. jest jakis godny polecenia tytuł który móglbym spróbować? :P
a nie chce placic :D
bo jestem newbie ^^ i chce sprawdzic co ludzi wciaga

To może być bardzo trudne. Nie zakładam z góry, że możesz nie dać sobie rady, ale to co wciąga SHMUPERóW to przegięty poziom trudności: szybkość (duża szybkość i przesadna zarazem, a najlepiej możliwość płynnej kontroli szybkości pojazdu) ilość przeciwników do rozwałki i ich zróżnicowanie (skala przeciwników - odpowiednie dopasowanie poziomu trudności, pancerzy, zadawanych przez nich ataków do punktacji i trudności uniku), intensywność zniszczeń (ile wrogów się pojawia i jaka jest nasza siła i pole rażenia względem "fali". Jeśli pojawiają się na ekranie dziesiątki, setki wrogów małych + wiele rodzajów większych i potężni bossowie - najlepiej wieloetapowi to można mówić o dobrym tytule, a jeśli jest możliwość niszczenia otoczenia (jak np: samochodów na parkingach, budynków, pojazdów naziemnych, kondygnacji na dużą skalę jest jeszcze lepiej - np: ArmoredPolice na MAME ),
możliwości uniku (nie trzeba uczyć się na pamięć - widząc wrogów musimy po prostu szybko podjemować decyzję i mieć możliwość uniku w każdej sytuacji nieważne jak trudna do przejścia jest dana komplikacja zawsze możliwość uniku w danym momencie powinna istnieć - Blue Wish Ressurection - najlepszy i najtrudniejszy Freeware SHMUP na PC (przegięta rozwałka i poziom trudności), zróżnicowanie broni i ekwipunku + speciali (jeśli mamy w grze wybór pojazdów, statków zróżnicowanych + jeśli jest duża ilość broni do zebrania o zróżnicowanym działaniu + możliwość zbierania dodatków jednorazowego użycia jak bomby atomowe niszczące wszystko co widać na ekranie można mówić o bardzo dobrym tytule),muzyka (to ważna cecha, która w wielu przypadkach stanowi o świetności danego tytułu - im bardziej CyberPunkowa tym lepiej) sklepy (innym rozwiązaniem są sklepy i możliwość ulepszania naszego statku o dodatki. Najgorzej zostało to zrealizowane w WARBLADE. Dostajemy na początku DOWN - SHIPA, by przerobić go do stanu w jakim znajdują się zwykle statki w dobrych SHMUPACH na starcie. Ta gra jest najgorszym SHMUPEM - omijać szerokim łukiem. Rozwiązanie sklepu zostało świetnie zrealizowane w grze Jets n Guns - komercynej, bo komercyjnej, ale za to jak świetnej. W sklepie kupujemy dosłownie wszystko - począwszy od broni i usprawnień statku po licencje na zabijanie piratów, urządzenia do hackowania zdobytych skrzyń, programatory do przejmowania kontroli nad niektórymi maszynami, urządzenia ratunkowe jak skafandry - jeśli statek nam rozwali latamy sobie kolesiem w kombinezonie do ostatniej kropli krwi, kupujemy również różne rakiety, bomby - sloty na guny ! Maksymalnie ich było 5 bodajże + slot na rakiety + slot na bomby ! Każdą broń upgradujemy o kolejne levele ! Sami ustawiamy ułożenie działek !
Jests'n'guns. Tę grę szczerze polecam każdemu na starcie z SHMUPAMI - niektórzy uważają, że to najlepszy SHMUP jaki wyszedł w ogóle na tym świecie do tej pory- do tego ta fajna rockowa muzyka zmieszana z dźwiękami z C64. Graj w Jestsnguns (zresztą wszyscy w to pograjcie, ale to gra komercyjna więc każdy wie skąd pobierać)

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Awatar użytkownika
Yaslon

Postautor: Yaslon » 29 maja 2008, 17:49

Dzięki temu tematowi przypomniał mi się Raptor: Call of the Shadows, w którego kiedyś się zagrywałem. Świetna gra, polecam (^o^)/

PS. działa poprawnie tylko z DosBoksem.
Obrazek

Wróć do „Gry/Emulacja”