Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Potyczki ze skryptami. Edycja #6 zakończona.
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: BeVoo »

Alfabetycznie:

Czego nie widac - nie da sie ukryc ze gra pod wzgledem oskryptowania jest naprawde niezla i slusznie zajela pierwsze miejsce. Nie zdziwie sie jesli ja zrobil Akwarelek. Chociaz bede milo zaskoczony jesli ktos inny :)
Łamigłówka - Nie wiem czy ktokolwiek ja preszedl. Jezeli dobrze zrozumialem, to trzeba bylo zapamietac ktore pola sie odslaniaja a nastepnie ustawiac na nich po kolei odpowienio kamien, na nastepnym papier, na nastepnym nozyce i tak w kolko. Pod wzgledem oskryptowania - ciekawe i oryginalne. Ludzie jednak nie skumali zasad (w tym ja) i nie maja takiej pamieci by zapamietac co i kiedy sie odkrywa, wiec dlatego nie docenili tej gry.
Mech Assault - Hmm... pod wzgledem oskryptowania - standard. Po prostu wybierz bron i licz na szczescie. W odpowiednim opakowaniu.
PKN - Jak wyzej - standard. Wybierz bron i licz na szczescie. W odpowiednim opakowaniu. Chociaz przyznam szczerze ze imo w niebrzydkim opakowaniu :P
PKN U5k - Niby tez standad, jednak ta gra miala to cos, co ja wyroznialo. Bardzo sie rozczarowalem ze nie zajela ona drugiego miejsca, bo mimo wszystko rozwiazanie mechaniki KPN jest ciekawe. No szkoda...
Shin Getter Robo
- Fajnie ze ktos wpadl na podobny pomysl co ja :) Szkoda tylko ze gra rozgrywa sie zbyt gwaltownie i ze tak naprawde malo sie w niej dzieje (chociaz szybko)
Ultima - Tak jak sie spodziewalem - ladna grafika i "zywioly" zwyciezyly. Nic do tej gry nie mam, gra jak inne - jest fajna, ale... mimo wszystko to czysty standard (troszke ulepszony przez te trzesienia itp) w ladnym opakowaniu. Wyroznia se jedynie grafika, ktora miala byc drugorzedna. Wybierz 'bron' i licz na szczescie. W ladnym opakowaniu. No ale gratulacje...
Wojny miast - Kurcze no. No co tu duzo napisac? Standard - wybierz bron i licz na szczescie.

No i o 3C nie bede sie wypowiadal - liczylem na to ze trafie do uzytkownikow oryginalnym rozwiazaniem... Przeczytalem ze niektorzy nie mogli sie polapac w kolorach (po to byly podpowiedzi na dole ekranu) i ze lepiej byloby gdyby byly zywioly - teraz widze ze jednak trzeba bylo tak zrobic. Chcialem tylko pozbyc sie takiego podejscia do sprawy, bo spodziewalem sie ze nie jedna gra bedzie posiadala zywioly.
No OK, nie przypadla wam do gustu, wg was niczym sie nie wyroznia z pozostalych (m.in. pod wzgledem skryptow). To daje mi nauczke na przyszlosc, moze nastepnym razem zwycieze. Bede musal tylko albo znalezc odpowiednio ladne grafiki, albo znalezc odpowiedniego grafika.
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: Gamer2002 »

Stary, nie przejmuj się, po prostu pomyśl że reszta to głupki i na niczym się nie zna. Dostałem mniej głosów od ciebie i mi to pomaga :P Ponadto, masz Trofeum2002 a tylko najlepsi mogą się tym pochwalić ;]
Obrazek
Klikasz przycisk 'cytuj' przy złym poście. Prawidłowy jest POD postem, nie nad nim!
Rada roku: Jak cytować by nie brało złych nazw nicków na forum.
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: BeVoo »

No co ty, gamer, nie przejmuje sie wcale, nikogo nie uwazam za glupka, tylko po protu widze jak jest :) No a gusta sa gustami. Przeciez nikomu nie bede mial za zle, ze nie do konca rozumie o co chodzi w TACO ;P Czekam na info kto zrobil jaka gre, bo narazie tylko sie domyslam (tylko Michu i chyba Jazzwhisky wiedzieli na kogo glosuja. Oby tylko oni.)
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: Michu »

Jazz nie wiedzial ze to twoja praca (z tego co pamietam)

Dzisiaj nie zrobie podsumowania, ale jazz juz zna wszytkich autorow i szczegoly wiec raczej on to zrobi, sorka, ale czas goni ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: Jazzwhisky »

Ok, jestem, na początek, gwoli całkowitej ścisłości - przypadkiem wyszło, że Michu padał mi nick jednego autora (Mech Assault), choć szczerze, nie pamiętam go w tej chwili (zaraz sprawdzę i przechodzę do oficjalnych wyników). Faktem jednak jest, że imo części autorów nie sposób było się nie domyśleć (co innego, że część jest zaskoczeniem) - ale tu chyba większość przyzna mi rację. =)

A teraz, zaskakujące i brutalniejsze niż kiedykolwiek, oficjalne wyniki Tsukuru Archive Code-Off #4!


13 głosów - Czego Nie Widać (Akwarelek)
7 głosów - Ultima (Dan)
4 głosy - 3C (BeVoo) oraz Mech Assault (Pantera)
3 głosy - Papier Kamień Nożyce Ultimate 5000 (kalafior) oraz Wojny Miast (mario)
1 głos Łamigłówka (Secretman) oraz Papier Kamień Nożyce (Rezydent) i Shin Getter Robo (Gamer2002)


Mam nadzieję, że bez pomyłek, oficjalne wyniki powinny wkrótce pojawić się także na TA. Od razu informacja - plan wykonania TACO-składanki z zeszłego roku z różnych powodów nie wypalił. Teraz jednak zamierzam się zaprzeć, kompilacja bezwzględnie ukaże się na TA, najpóźniej z początkiem wakacji. Dlatego prośba - jeśli ktoś nie wyraża zgody na umieszczenie swojej pracy - odezwijcie się via PM lub na e-mail.

Gratulacje za udział, jak widać fanów RM2k3 wciąż nie brakuje! =)))
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Akwarelek

Golden Forki 2008 - Zapowiedzi (miejsce 3); TA Code-Off Edycja III (zwycięstwo); TA Code-Off Edycja IV (zwycięstwo)
Posty: 439
Rejestracja: 06 gru 2007, 20:45
Lokalizacja: Opolskie

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: Akwarelek »

Gratulacje za udział, jak widać fanów RM2k3 wciąż nie brakuje! =)))
Dobrze określone i nie wygląda sztucznie :wink:
Foxer pisze: Czego nie widać (fajna zabawa, choć nie wiem czemu zdarzały mi się bugi - potworek tworzył się nie tego koloru, co powinien)
Taki bug nie może się zdarzyć :-D Zapewne przeciwnik użył zamieszanie i na środku do walki pojawił się inny stworek niż ten, którego stworzyłeś.

Btw, jak ktoś ma pytania dot. mechaniki itp. w Czego nie widać, śmiało pytać. Wręcz nalegam, smutno by mi było, gdyby taki skrypt został pozbawiony bez komentarza :-D
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: X-Tech »

Większego wrażenia szczerze całość na mnie nie zrobiła. Ot parę wariacji na temat Papier Kamień Nożyce. Ja miałem wziąść W TYM udział jednak tematyka konkursu mi się nie spodobała w ogóle i wydała się nudna. Co mogę powiedzieć o tytułach - ich żywotność oceniam nisko wydaje mi się, że największy potencjał to miały tutaj gierki:

Papier Kamień Nożyce Ultimate 5000, ORAZ Shin Getter Robo. Gdyby były bardziej rozbudowane pewnie były by to tytuły, do których bym wracał szczególnie do gry Kalafiora, bo pomysł fajny - kojarzy mi się z Tetrisem i Dr.mario - dobry odstresowywacz. Jako gry, które miał bym sobie odpalać z nudów pozostałe tytuły by się nie sprawdziły w ogóle tak szczerze...przyznaje, że najwięcej rozrywki, relaksującej, mało wymagającej a jednocześnie grywalnej może tu dawać Papier Kamień Nożyce Ultimate 5000 + GRA Gamera rzecz jasna w full niemal pro wykonaniu... a jednak gierki pójdą gdzieś w szary kąt archiwum moich gierek na pamiątkę...Za mało ciekawa tematyka konkursu i tyle to przyczyna tego, że gierkom zabrakło tego czegoś takie moje zdanie. Czy konkurs się udał ? Moim zdaniem nie tak jak powinien...Tematyka nie była magnesem by odpalać makera i coś montować na pewno tak się stało w moim przypadku. Szału brak.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: Michu »

Juz ci to mowilismy - to nie jest konkurs na najlepsza gre, ale najlepszy SKRYPT -_- pomysl, co to znaczy. I nastepne takie kretynskie wynurzenia bede wyrzucac bo to sie zenujace robi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: Gamer2002 »

http://www.box.net/shared/ftdd5d2do3 - odbugowana wersja mej gry, zgodnie z obietnica.

Wprowadziłem też zmianę, Shin Dragon pojawia się nie po 5 ale po 2 minutach. Pewnie i tak nikt nie przeżyje do tego momentu, ale to zawsze coś :P
Obrazek
Klikasz przycisk 'cytuj' przy złym poście. Prawidłowy jest POD postem, nie nad nim!
Rada roku: Jak cytować by nie brało złych nazw nicków na forum.
Zablokowany