Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Potyczki ze skryptami. Edycja #6 zakończona.
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Post autor: Foxer »

Czy gra w drugiej kategorii musi być point&click, tzn z perspektywy pierwszej osoby?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Post autor: Jazzwhisky »

Foxer pisze:Czy gra w drugiej kategorii musi być point&click, tzn z perspektywy pierwszej osoby?
Nope, jak pisałem, chodzi o grę na motywach escape the room, naturalne jest, że w RM narzuca się pewien inny, charakterystyczny sposób przedstawienia tego motywu.

Uzupełniając na podstawie Wiki - gra ma być przygodówką z ew. elementami logicznymi, a ponadto:
The object of the game is to find a way to escape from a mysterious room. The room usually consists of a locked door, several objects to manipulate as well as hidden clues or secret compartments. The player must use the objects to interact with other items in the room to reveal a way to escape.
Some games require that the player solves several rooms until reaching the end.
Ogólnie nie bójcie się eksperymentów, wszystko co spełnia podstawowe założenia weźmie udział w konkursie, najwyżej inni użytkownicy będą znęcać się nad waszymi pracami podczas głosowania. ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Re: Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Post autor: Gamer2002 »

Wstępnie się zapisuję.
Obrazek
Klikasz przycisk 'cytuj' przy złym poście. Prawidłowy jest POD postem, nie nad nim!
Rada roku: Jak cytować by nie brało złych nazw nicków na forum.
Awatar użytkownika
Ankhe
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2008, 11:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Post autor: Ankhe »

Zapisuję się.

Po graniu w Chrono Trigger i Manę jakoś przychodzi ochota na rpg makera, więc nie zaszkodzi spróbować.
: )
Awatar użytkownika
szezjo
Posty: 13
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:40

Re: Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Post autor: szezjo »

Zapisuję się... Mam pomysł na pacmana z innej figury! :-P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Post autor: Jazzwhisky »

szezjo pisze:Mam pomysł na pacmana z innej figury! :-P
Proszę nic nie zdradzać, prace pod głosowanie będą publikowane anonimowo!

Mamy już tuzin zgłoszeń (i nieco ponad dobę do ich zamknięcia), czyli niewiele brakuje nam do rekordu. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że nie spadnie nam ich wysoka efektywność, choć tu rekord wydaje się być nieosiągalny. ;)

edit
OK, ZGŁOSZENIA ZAMKNIĘTE!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Post autor: Kalashnikov »

Miały być do 23 lipca włącznie :<

Cóż, kto rano wstaje temu Pan Bóg daje (w moim przypadku mi nie dał Code off) ;)

Edit: Ups, żyje chyba przeszłością, jest już 24. Tematy świetne, powodzenia wszystkim.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Post autor: Jazzwhisky »

Yup, pozostaje Ci jeszcze opcja złożenia pracy pozakonkursowej, były już takie sytuacje, gdyby składana była druga część kompilacji, projekt zostanie w niej umieszczony. ;)

UWAGA DO UCZESTNIKÓW!
Można nadsyłać już swoje projekty, PRACE PROSZĘ ZGŁASZAĆ JAKO ZAŁĄCZNIKI DO WIADOMOŚCI E-MAIL (bez żadnych linków do hostów plików) na adres jazzwhisky@gmail.com. Pamiętajcie o maksymalnym dozwolonym rozmiarze archiwum (10 MB), całkowicie własnym kodzie prac, a także o zachowaniu anonimowości (bez nicków w projekcie!). Wasz czas zamknięcia to (edit!) sobota, 06.08.2011.

AKTUALIZACJA (22:40 27.07.2011)
Podbijam - ponieważ pojawił się problem z odbieraniem plików .exe na Gmailu (nawet spakowanych..........) prace możecie nadsyłać bez pliku wykonywalnego, prawdopodobnym rozwiązaniem jest także format .7z lub ręczna zmiana formatu pliku na dowolny inny (np. przez dopisek projekt.rar.grma).
W drodze wyjątku pliki możecie nadsyłać także na adres jazzwhisky@tlen.pl.
Oczekujcie potwierdzenia każdego zgłoszonego skryptu przed prezentacją i startem głosowania!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Post autor: Foxer »

Eh, niestety nie wyrobię. Przez 2 dni nie zdążę zrobić pracy na konkurs... macie szczęście.
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Post autor: Mantiq »

Foxer pisze:Eh, niestety nie wyrobię. Przez 2 dni nie zdążę zrobić pracy na konkurs... macie szczęście.
Też się nie wyrobię i nie wyrobiłem.Mam za dużo konkursów i wogóle.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Post autor: Dragon Kamillo »

Ja jeden już zrobiłem, teraz robię drugi ale nie wiem czy się z nim wyrobię.
Kiedy głosowanie?
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Post autor: Secretman »

A ja myślę, że Wam brakuje weny niż czasu(w wakacje???) :lol:
Mantiq
Posty: 428
Rejestracja: 21 mar 2011, 21:41
Lokalizacja: Mszanowo

Re: Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Post autor: Mantiq »

Secretman pisze:A ja myślę, że Wam brakuje weny niż czasu(w wakacje???) :lol:
Nie :X na serio mi czasu brakuje.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Post autor: Jazzwhisky »

Wstyd, że używacie takiej wymówki w waszym wieku (z dobitką na wakacje), ludzie pracują po 8h siedem dni w tygodniu, mają dzieci, działkę, rozliczenia podatkowe, a i tak znajdują czas na jakieś Tańce z Gwizdami... =}

A tak bardziej serio, od ręki wiedziałem, że termin będzie musiał być przedłużony, choćby patrząc na ew. podwójną ilość pracy. Normalnie, jak zawsze, byłaby to doba, ale tym razem skłaniałbym się nawet ku tygodniowi, byłaby szansa na rzeczywistą rywalizację w dwóch pionach (na chwilę obecna wszystko zapowiada zsypanie prac do jednego). Jednocześnie możnaby otworzyć rywalizację dla osób bez zapisów (mieliby tylko mniej czasu), komuś to przeszkadza?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Skrypt #6 - Rhomik: Odrodzenie + Escape the Room!

Post autor: Foxer »

Jestem za, tydzień rozwiąże sprawę.
Zablokowany