Tokei no 10

Największy, najstarszy i w ogóle naj polski RM-zin.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Tokei no 10

Post autor: Michu »

Dzieki za dobre opinie. Sprawa wyjasnienia - ja nie blagam, ja rzucam bluzgami.

Kwas przytoczyl moja wypowiedz z irca i ja jak najbardziej podtrzymuje. Byl to ostatni numer Tokei, a na pewno ostatni w takiej formie.
Obrazek
kilam1110
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2009, 18:45

Re: Tokei no 10

Post autor: kilam1110 »

Hello ! I am the creator of SURVIVE, it's was a good suprise when I found it in this magazine ^^
So thank you, and if you enjoy the game, I am glad ^^
Just for tell you that the V2 is comming (with more weapons, maps, ennemis, a new straff system...).
Obrazek
Sorry for the english, I don't speak polish at all...
And maybe I will make a short english presentation of the game, for the games forum.
Hem, that's all, if you have any question about the game, or something to say I am here ^^
kilam1110
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Tokei no 10

Post autor: master miller »

K... chłopaki, jestem z was dumny ^^. Oficjalnie nie ma mnie na scenie, ale w gry gram. Michu, mów w czym ci pomóc, a skleimy kolejny Tokei ;)

W końcu moja recka ujrzała światło dzienne. A już myślałem, że się nie doczekam. Mogę wam skleić z 3 teksty i podrzucić 1-2 gotowe. Robię też prostą grę pargrafową, można by umieścić wzmiankę. Kurde w morde... jestem zaskoczony ^^
Awatar użytkownika
Foxik
Posty: 139
Rejestracja: 20 sty 2010, 15:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tokei no 10

Post autor: Foxik »

No cóż, jestem również z lekka zbulwersowany tekstem na temat RMXP, gdyż ja zacząłem na 2003 i zawsze będę oddany 2003, i jedyny argument jaki do mnie trafił to
Tokei pisze:niektórym jest tak łatwiej bo mają żyłkę do programowania a nie układania algorytmów. Przecież to są dwie zupełnie różne rzeczy!
I to jest jak dla mnie jedyna przewaga XP nad 2k3.
Ale to jest wyłącznie moja opinia i to może dlatego gdyż 2k3 jest dużo prostszy w obsłudze, i tak jak już wspominałem, się na nim wychowałem :)
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: Tokei no 10

Post autor: Pantera »

Foxik pisze:
Tokei pisze:niektórym jest tak łatwiej bo mają żyłkę do programowania a nie układania algorytmów. Przecież to są dwie zupełnie różne rzeczy!
Przeciez to jakis bezsens, na moje oko jak ktos nie umie ukladac algorytmow, to programowanie mu jest o kant dupy potluc.
Ruby w XP moze dawac przewage nad 2k/2k3 najwyzej dlatego, ze nuby moga sobie swobodnie wrzucac skrypty metoda Copy'ego-Paste'a :P
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Foxik
Posty: 139
Rejestracja: 20 sty 2010, 15:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tokei no 10

Post autor: Foxik »

Pantera pisze:
Foxik pisze:
Tokei pisze:niektórym jest tak łatwiej bo mają żyłkę do programowania a nie układania algorytmów. Przecież to są dwie zupełnie różne rzeczy!
Przeciez to jakis bezsens, na moje oko jak ktos nie umie ukladac algorytmow, to programowanie mu jest o kant dupy potluc.
Ruby w XP moze dawac przewage nad 2k/2k3 najwyzej dlatego, ze nuby moga sobie swobodnie wrzucac skrypty metoda Copy'ego-Paste'a :P
Nie chodzi o to że nie potrafią, ale to kto ma tzw. "żyłkę", czyli większą ochotę/talent do jednego bądź drugiego.
Pomijając metodę Copy'ego-Paste'a (:P), nie można ukryć że Ruby daje większe możliwości w robieniu gier, lecz jak dla mnie(dość początkującego, ale liznąłem trochę tego) nie przydaje się zbyt często (Mogę się mylić, nie gram specjalnie w gry na XP).
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Tokei no 10

Post autor: Michu »

Proponowalbym zakonczyc dyskusje o algorytmach i tym podobnych - to nie temat do tego przeznaczony.

A co do Tokei - jak mowilem, to byl ostatni numer w takiej formie. Czy pojawi sie w innej? Nie mam pojecia, mnie juz znudzilo ciagle napieprzanie ludziom o teksty i zajalem sie czyms innym. Gdyby ktos zrobil nowego zina chetnie go poblogoslawie, a nawet cos napisze, ale ja sie juz w tym babral nie bede <3.
Obrazek
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Tokei no 10

Post autor: master miller »

Przeczytałem artykuł Micha o tym komuniźmie makerowym i trudno jest się z nim nie zgodzić w 99%. Bo w tylu mogę się zgodzić. A ten 1%? To te brednie o tych dialogach. Że niby bezpośrednio w grze? No to chyba tylko takie jak "Cześć, coś kupisz?" - bo takich to nie ma sensu wysyłać przez internet. Jeżeli już chcemy robić grę zespołową, to z pewnością musimy mieć już spisaną fabułę i ważniejsze dialogi. A jeżeli mamy kogoś od tego, to co za problem wysłać dialogi mailem/gadu? O.o
Nie wiem, może źle to widzę, ale jak tak nie jest, to sprostuj to, Michu.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Tokei no 10

Post autor: Jazzwhisky »

Foxik, Pantera - tekst z Tokejca, który komentujecie to pełen ironii pastisz autorstwa Merta, nie bierzcie żadnego z zawartych w nim zdań dosłownie. ;)

A co do przyszłości zinu - imo istniejąca forma ma jeszcze na tyle ognia, by ciągnąć to dalej, mnie samego by to kusiło, ale tak na sucho - najrozsądniejszym pomysłem wydaje mi się przekształcenie Tokei w sajt w klimatach bloga, z zrzuceniem i posegregowaniem wszystkich dotychczasowych artów (plus np. Anakoreto czy zawartości http://tsukuru.pl/inne/gryz/gierce.html) i z dosyć otwartą możliwością dopisywania kolejnych. Całość można poprowadzić na blogspocie lub wykorzystując np. skrypt wordpressa z oparciem na TA.

Byłby to fajny komplet, fajne zaplecze i takie luźniejsze miejsce związane z RM - zwłaszcza, że najwyższy czas - przed urodzinowym 15 marca chciałbym wprowadzić także przynajmniej większość zapowiadanych w zeszłym roku zmian na stronie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Tokei no 10

Post autor: master miller »

jazz mysle, ze to b. dobry pomysl. zinu nikomu sie nie chce robic, a tak kazdy moze w dowolnej chwili podeslac swoj tekst.
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Tokei no 10

Post autor: Foxer »

Świetny pomysł, takie luźne zaplecze na TA.
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: Tokei no 10

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Przepraszam, ale kiedy druga część o systemach walki? Bo w dziewiątym jej nie było, w ósmym była pierwsza, a w poprzednich nie ma co szukać.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Tokei no 10

Post autor: Jazzwhisky »

Mateusz SSJ8 pisze:Przepraszam, ale kiedy druga część o systemach walki?
Prawdopodobnie w numerze 11, zacząłem to pisać naprawdę dawno temu, ale wskutek a to mojego lenistwa a to nieporozumień nie ukończyłem opracowania i druga część nie ukazała się dotychczas w żadnym z numerów.

edit-dół
Przecież będzie, gdy dokończę, a nie w zależności od tego gdzie to wyślę! _^_
Gdybym miał ochotę, mógłbym to opublikować i dziś albo pół roku temu, np. na TA albo forum.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Tokei no 10

Post autor: Rave »

Możnaby do Gońca to wysłać - byłoby szybciej ;).
NIZIOŁ
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2008, 14:17

Re: Tokei no 10

Post autor: NIZIOŁ »

No to będzie TOKEI 11? :O

Napisałbym coś bo mam neta i czas bo grę porzuciłem dawno temu :| wina skryptów. ale zaczne nową bo mam już pomysł.
Zablokowany