Strona 1 z 2

Tokei no 6

: 01 wrz 2007, 22:27
autor: Michu
Nowy numer rodzil sie w bolach... Wiecej przeczytacie we wstepniaku =] Zapraszam do lektury:

Wersja ONLINE
Wersja OFFLINE

: 02 wrz 2007, 21:31
autor: Masquitice
Jak na moje coś za bardzo widać, że rodził się w bólach (głównie po sprawach jakie omawia i ilości materiału). Niemniej - dobra robota. ^^

Mam nadzieję, że ten temat służył do komentowania tego zina. xD

: 05 wrz 2007, 19:08
autor: Kiksi
Ja nadal nie moge przeboleć braku "sceny" ;(

: 05 wrz 2007, 20:57
autor: Mertruve
Trzeba było napisać do niej artykuł :}

: 26 paź 2007, 12:28
autor: Sarge
Temat nie jest zbytnio oblegany przez inne osoby, sam też nic w nim nie pisałem, więc czas to zmienić :wink: .

Po pierwsze gratuluję inicjatywy. Jako że zaznajomiony ze sceną RPG Makera jestem dopiero od jakiegoś czasu, to i Tokei poznałem dopiero od piątego numeru. Taki zin jest naprawdę świetną sprawą - szkoda tylko, że cieszy się raczej niewielkim zainteresowaniem (na co wskazuje też niewielka ilość tekstów, przynajmniej w stosunku do liczby osób w redakcji) i przez to będzie się ukazywać (o ile w ogóle) dość rzadko. Wiadomo już, kiedy mniej więcej ukaże się siódmy numer?

W zinie nie podoba mi się to, że teksty piszą osoby, które same tworzą gry w RM. Jeszcze to nie byłoby takie złe gdyby nie to, że zobaczyłem zapowiedź Redhelorna napisaną przez... jego twórcę :shock: . Jasne, można się starać jak najbardziej obiektywnie podejść do sprawy, ale niesmak pozostaje i moim zdaniem nie powinno być sytuacji, gdy grę recenzuje bądź zapowiada jej twórca.

I gdzie się podziała oficjalna strona zina? Na dobrą sprawę poza tym tematem na forum, nie ma skąd go ściągnąć - po prostu nie ma teraz site'u, którego można by identyfikować z Tokei, a kiedyś takowy był.

: 26 paź 2007, 13:40
autor: Mertruve
Jasne, można się starać jak najbardziej obiektywnie podejść do sprawy, ale niesmak pozostaje i moim zdaniem nie powinno być sytuacji, gdy grę recenzuje bądź zapowiada jej twórca.
Będę to powtarzać do znudzenia: to wina Voduna, który nie wysłał Michowi własnej zapowiedzi :)

Wiadomo już, kiedy mniej więcej ukaże się siódmy numer?
Kiedy Vodun przyśle więcej tekstów.

Archiwum Anakoreto i Tokei znajdziesz w "Innych" na TA.

: 26 paź 2007, 13:41
autor: Jazzwhisky
Sarge pisze:Taki zin jest naprawdę świetną sprawą - szkoda tylko, że cieszy się raczej niewielkim zainteresowaniem (na co wskazuje też niewielka ilość tekstów, przynajmniej w stosunku do liczby osób w redakcji) i przez to będzie się ukazywać (o ile w ogóle) dość rzadko. Wiadomo już, kiedy mniej więcej ukaże się siódmy numer?


Brak zainteresowania tekściarzy, bo wejść na ostatni numer online było niemal tysiąc ;) (+ 150 zassań offline). Jest to faktycznie bolączka, z którą niewątpliwie trudno jest sobie poradzić.

Nie zdradzę sensacji jeśli powiem, że oczywiście nr 7 znajduje się w stanie przygotowań, natomiast co do dostępności - 6 nr tutaj i w naszych newsach, poprzednie zaś, tu: http://tsukuru.pl/index.php?link=inne (z najbliższym newsem znajdzie się tam zapewne i nr 6).

Ludzix: XD

: 26 paź 2007, 23:02
autor: Michu
Sarge - ja tez czuje niesmak widzac, jak ktos recenzuje wlasna gre, ale zapowiedz to co innego. Kazdy tworca chce jak najlepiej zareklamowac swoje dzielo, a tylko on jest na tyle kompetentny by zrobic to solidnie i sensownie ~~

: 27 paź 2007, 17:19
autor: Sarge
Jazzwhisky pisze:Nie zdradzę sensacji jeśli powiem, że oczywiście nr 7 znajduje się w stanie przygotowań, natomiast co do dostępności - 6 nr tutaj i w naszych newsach, poprzednie zaś, tu: http://tsukuru.pl/index.php?link=inne (z najbliższym newsem znajdzie się tam zapewne i nr 6).

Chodzi mi właśnie o to, że w takiej formie Tokei może być traktowane jedynie jako "dodatek" do strony TA. Na pewno oddzielna strona, przeznaczona specjalnie dla Tokei, tylko zwiększyłaby zinowi popularności. Tak przynajmniej uważam, ale zrobicie jak chcecie.

Ludzix pisze:
Sarge pisze:Jasne, można się starać jak najbardziej obiektywnie podejść do sprawy, ale niesmak pozostaje i moim zdaniem nie powinno być sytuacji, gdy grę recenzuje bądź zapowiada jej twórca.

Będę to powtarzać do znudzenia: to wina Voduna, który nie wysłał Michowi własnej zapowiedzi :)

To już trochę wyjaśnia, ale i tak myślę, że w takim razie zapowiedź w ogóle nie powinna "pójść" do numeru - z tego co wiem, Redhelorn jest jeszcze we wstępnej fazie produkcji, więc na pewno jeszcze zdążylibyście z zapowiedzią - tym razem autorstwa np. Voduna.

Michu pisze:Sarge - ja tez czuje niesmak widzac, jak ktos recenzuje wlasna gre, ale zapowiedz to co innego. Kazdy tworca chce jak najlepiej zareklamowac swoje dzielo, a tylko on jest na tyle kompetentny by zrobic to solidnie i sensownie ~~

Moje zdanie jest takie - niech autor gry zapowiada sobie swoją grę na forach, na swojej stronie itd. Jednak jeśli chodzi o zina (czy jakikolwiek serwis zajmujący się recenzowaniem/zapowiadaniem gier), to powinny to robić osoby "neutrealne".


Trzymam kciuki za zina i mam nadzieję, że szybko zostanie wydany nowy numer ^_^.

: 27 paź 2007, 19:13
autor: Mertruve
A wysłałeś już swój tekst ^_^? Może właśnie Ty napisałbyś zapowiedź Redhelorn?

: 28 paź 2007, 11:01
autor: Sarge
Ludzix pisze:A wysłałeś już swój tekst ^_^? Może właśnie Ty napisałbyś zapowiedź Redhelorn?

Ja naprawdę bardzo chętnie bym dołączył do Waszej ekipy, już się nad tym nawet wielokrotnie zastanawiałem, ale od długiego czasu piszę już do znanego serwisu o grach konsolowych i komputerowych i dorabianie sobie kolejnych obowiązków byłoby raczej kiepskim pomysłem :roll: ...

Poza tym argumentem za "nie" jest też fakt, że prowadzę też stronę Triangle Quest, na której możecie ściągnąć Dragon Hell - nie chciałbym kiedyś zostać posądzonym o brak obiektywizmu tylko dlatego, że odpowiadam za promocję i reklamę innej gry w RM :x .

Dlatego na razie mówię "nie", ale gdy tylko poczuję że jestem w stanie poświęcać swój czas jeszcze dodatkowo na pisanie do Tokei (ew. gdy ktoś mnie do tego dobrze przekona :wink: ), to może się to zawsze jeszcze zmienić.

: 28 paź 2007, 14:26
autor: Kiksi
Hmm, ale aby napisać tekst nie musisz dołączać do ekipy. Wystarczy ze raz na jakiś czas napiszesz jakis ciekawy artykuł, a on znajdzie się w zinie.

: 28 paź 2007, 18:48
autor: Mertruve
Było już wielokrotnie mówione: Tokei NIE MA ekipy. Jest tylko Michu, który zbiera teksty do numeru, i Vodun, który ich nie pisze.

: 30 paź 2007, 16:30
autor: Sarge
Hehe, a stopka redakcyjna pojawiająca się w każdym numerze :) ?

Tak na poważnie to oczywiście rozumiem o co chodzi - nie ma stałego składu, więc zapraszacie każdego chętnego do współpracy, dlatego na pewno jeszcze o tym pomyślę :wink: .

: 30 paź 2007, 18:01
autor: Jazzwhisky
Sarge pisze:Hehe, a stopka redakcyjna pojawiająca się w każdym numerze :) ?


Yay, w każdym numerze jest inna w zależności od tekściarzy! ;)))

Btw, ja bym chciał, żeby Michu oficjalnie coś powiedział na temat bliższej daty wydania kolejnego numeru.