Tokei no 8

Największy, najstarszy i w ogóle naj polski RM-zin.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Tokei no 8

Post autor: Kalashnikov »

Ja tam wolno czytam i czytałem chyba godzinkę :D Szybko powtórzę za innymi - świetne wydanie, wszystkie teksty do przeczytania jednym tchem i chce się więcej.

Z poradnika o muzyce zrozumiałem może 10%, ale to tylko dlatego, że jedyna obróbka muzyczna jakiej dokonywałem, to przwijanie i wybieranie piosenek w Winampie. Zapewne komuś, kto już próbował coś robić w tej dziedzinie wiele on pomoże.

Zawiodłem się, że tekst "Nie cierpię..." Jazza to dokładnie to samo, co na forum. No cóż, na resztę trzeba poczekać.

Ale najbardziej zaskoczył mnie wywiad z BeVoo. Byłem pewien, że będzie to jakaś tam rozmówka o Komnacie i przyszłych projektach, a otrzymałem naprawdę bardzo dobrą lekutrę z małą historią sceny i wyważoną i dojrzałą ocenę obecnej sytuacji. BeVoo to niesamowicie ciekawy rozmówca, jeśli będziecie cierpieć na brak tekstów, to niech Jazz ponownie do niego uderza - na pewno wyjdzie coś interesującego :)

PS Może i za czasów krulika nikt nie słyszał o Kalashnikovie, ale Kalashnikov słyszał (i widział!) was, tylko po prostu nie miał neta w domu, więc był lurkerem przez dłuuugi :D
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Tokei no 8

Post autor: Jazzwhisky »

Kalashnikov pisze: Zawiodłem się, że tekst "Nie cierpię..." Jazza to dokładnie to samo, co na forum. No cóż, na resztę trzeba poczekać.
Wiem, wiem, wszystko przez to, że trzeci temat strasznie mi się rozlazł, a Michu gonił z terminami :)
Postanowiłem dokończyć przede wszystkim pierwszą część zestawienia BSów i niemal cudem - wywiad z BeVoo.

Ale tekst i tak zebrał trochę pochwał, przecie sporo osób jednak nie czytało go na RMA!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Tokei no 8

Post autor: X-Tech »

Ja skanuję RMA i czytam wszystko. Też zauważyłem, że tekst Jazza to CTR+C, CTR+V.
O muzyce (tworzeniu melodii) to bardzo ciekawy artykuł. Moje pojęcie o teorii muzycznej (nutachitp.) jest na poziomie zerowym, a takie artykuły mogą się przydać do tworzenia midów do gier o pokręconej linii melodyjnej. Wydaje mi się, że kurs o muzyce powinien zacząć się od najprostszych rzeczy dla kompletnie zielonych. Na przykładzie Kałasha - w ogóle nie zatrybił jak i pewnie większość, która nie wie o co w ogóle w tych tajemniczych znaczkach chodzi. Może warto by było zacząć od prostych rzeczy np: nut, a potem skal (i czy te skale można jakoś naginać), a dopiero potem przejść do tych ciekawych artykułów o tworzeniu na konkretnych skalach melodii. Najlepszy by był kurs dla kompletnie zielonych (takie podstawy tylko), oraz jak w konkretnym programie np: FL Studio zrobić mida od podstaw. A potem uderzyć z enginieringiem melodii. To na pewno zainteresowało by wiele osób i każdy wiedział by jak tworzyć swojego mida. Twoje artykuły pomogły by w tworzeniu melodii w różnych stylach. A może potem można by organizować takie konkursy jak liga maperów, ale na midy ? To by było ciekawe. Artykuł z BeeVoo ciekawy.
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Tokei no 8

Post autor: Mertruve »

A co powiecie na Tokei-maraton?

Od poniedziałku do niedzieli każdy chętny pisałby jeden tekst dziennie, potem wysyłamy wszystko Michowi i mamy Tokei w miesiąc =D Nie wiem tylko, czy w tym tygodniu Spore Creature Creator nam w tym za bardzo nie przeszkodzi... :}

//dół: To, że nikt na to nie wpadł XD? Mogłeś się z nami podzielić tym pomysłem, szybciej by poszło :o
Ostatnio zmieniony 15 cze 2008, 16:02 przez Mertruve, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Tokei no 8

Post autor: Michu »

Ludz - a co stalo na przeszkodzie, zeby robic tak wczesniej?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Tokei no 8

Post autor: Kalashnikov »

Kto to Spore Creature Creator? :O
Awatar użytkownika
Kedor
Posty: 144
Rejestracja: 27 kwie 2008, 21:09
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tokei no 8

Post autor: Kedor »

Wszystko ok :D
nie bede sie tu rozpisywac.. ale ni podobala mi sie jedna rzecz

Kolory (ta jaskrawa zielen) po prostu zabija >.<
oczy mnie bolaly po przeczytaniu ;D:D
Wróciłem do zabawy z RM po dość długiej przerwie :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Tokei no 8

Post autor: X-Tech »

Odnośnie kolorów najlepsze są lekko sciemnione z jasniejszymi literami - wtedy najlepiej tekst wchodzi, ALE na pewno lepiej się człowiek czuje nie licząc tych zmęczonych oczu po przeczytaniu tesktu obok, którego są fajne kolorowe ilustracje itp.
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Tokei no 8

Post autor: FEI »

ja zawsze mówiłem, że jasny tekst na ciemnym, nie rażącym tle, to coś miłego dla oka. i choć są setki stron z białym tłem, wiem, że moje oczy lepiej znoszą ciemne.
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tokei no 8

Post autor: Gokufan »

A mi się nowy wygląd bardzo spodobał.
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Re: Tokei no 8

Post autor: Inq »

A propos tworzenia melodii: Mysle, ze warto byly by napisac pokrotce o pisaniu midow w guitar pro. Demo mozna sciagnac za darmo (ograniczenie do 20 taktow). Program bardzo prosty w obsludze i ponadto wyposazony w szereg funcji bardzo ulatwiajacych zycie.

M.in. jest to bardzo fajny poglad skal - zawiera chyba wiekszosc znanych skali (poza tymi najbardziej egzotycznymi). Dzwieki zapisuje sie na pieciolini, albo liczb na gryfie (bo jak nazwa wskazuje, jest to program do tabulatur gitarowych). Mozna tez - po wlaczeniu specialnego okienka - wstawiac dzwieki z klawiatury (takiej od pianina).

Ponadto GP umozliwia wstawienie roznych efektów typu vibtartio, tremolo itp.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Tokei no 8

Post autor: Mertruve »

To pisz, ja już zacząłem swój maraton ^D^ Może następny numer wyjdzie nam muzycznie :)
Zablokowany