[zapowiedź] Avliel Om'taiu

Najlepsze RM gry, dema i zapowiedzi roku 2007.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Yaslon
Posty: 121
Rejestracja: 11 kwie 2007, 15:21

[zapowiedź] Avliel Om'taiu

Post autor: Yaslon »

Zdecydowałem się na wzięcie udziału w GF (nareszcie, na poprzednich byłem tylko obserwatorem...). Prezentuję moją grę Avliel Om'taiu, cRPG. Zapraszam do czytania!

Fabuła:

József, szary mieszkaniec wsi Attul siedział na małym stołku, przed swoim domem i popijał tanią wódkę. Był Arous, ósmy dzień tygodnia, wolny od pracy. József zobaczył idącego w jego stronę starego przyjaciela, Jenő. Powitał go machnięciem ręką.
- Hej - krzyknął
- A witej! Pomyślał żem, że wpadnę do cię, skoro Arus.
- A miło! Jak tam życie? Coś ciekawego stało się?
- A plotki chodzą, że jaka nowa wróżba jest. I to zła, koniec świeta głosi!
- Niemożliwe! A to czemu ma ta być?
- Ma się jaki bachor urodzić, co to wszestko zniszczy.
- A tam, ja to nie daję wiery w takie wróżby…
- A ja strachać się zaczynam, bom wierzący!

Świat:

W klasie panował ogromny hałas. Kilkunastu dzieciaków krzyczało i rzucało różnymi obiektami. Nagle wszystko ucichło - wszedł nauczyciel. Ogarnął klasę wzrokiem i podszedł do katedry.
- Dzień dobry, dzieci.
- Dzień do-bry!
- Dzisiaj zajmiemy się ogólną geografią. Ta wiedza jest bardzo praktyczna i na pewno przyda wam się w życiu - zrobił pauzę, ale podjął po chwili - Jak niewątpliwie wiecie, nasza planeta podzielona jest na wiele kontynentów. My jednak zajmijmy się naszym. Na naszym Illtydzie znajdują się cztery ogromne państwa, w centrum. Thanh, Ralegh, Hari i nasza ojczyzna - Yuin. Ale poza cywilizowanym środkiem mieszczą się ogromne połacie ziem, mniej lub bardziej zamieszkanych, przez mniej lub bardziej dzikie ludy. Tam jednak lepiej się nie zapuszczać, gdyż one raczej nie lubią obcych. Jakieś pytania? Nie? To wyjdźcie na przerwę, potem zajmiemy się szczegółowym opisem krajów Illtydy…

Skrypty:

- Ciemno, zimno i pada! - poskarżył się Dilys swojej żonie - na szczęście tu widzę miłą żonę, smaczny obiad i ciepłe łóżko.
- Witaj kochanie - odpowiedziała - jak tam polowanie?
- Ehh, ciężko było, zaatakowała mnie jakaś bestia, przypominająca połączenie wilka i niedźwiedzia. Cholernie szybko atakowała i co prawda parowałem jej potężne ciosy, ale szybko zaczynałem się męczyć. Użyłem więc tego amuletu, który kiedyś znalazłem w jaskini i dzięki jego magii potwór opadł z sił i mogłem go zabić. Teraz sądzę, że kiedy teraz spotkam taką bestię jeszcze raz, pokonam ją łatwiej i szybciej!

***

A teraz kilka rzeczy, których nie zdołałem opisać w dialogu postaci ze świata samej gry:
Grafika będzie taka, jak poprzednio, M&B - nowa i stara edycja, oraz moje edity.
Muzyka z filmów, gier i internetu. Nie będę podawał tytułów, bo szukam muzyczek na bieżąco.
Gra oczywiście ma Powermode. Sterowanie podczas 'biegania' do wyboru: mysz lub klawiatura, a podczas walki sama mysz.
Postać rozwija umiejętności, których używa. Zdobycie ogólnego poziomu daje możliwość zdobycia 'karty', czyli czegoś w rodzaju atutów z D&D. Magia również polega na używaniu jednorazowych 'kart', które zdobywa się za questy, oraz odnajduje samemu.

***

Jeszcze kilka nowych screenów, głównie z jednej walki:
*uwaga, kursor (ten mieczowaty) jest na razie próbny, potem zostanie zmieniony*

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To już chyba wszystko;
Pozdrawiam, Yaslon.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Fabuła zaprezentowana kiepsko, sama gra o wiele lepiej <3
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Post autor: kvachu »

A mnie się tam podoba taka prezentacja fabuły, tylko trochę przesada z tym wioskowym dialektem xd.

Graficznie widzę, że będzie szarawo <3
Zablokowany