Czy RPGMaker VX Ace pozwala na stworzenie takiej gry?

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Krashamadaz
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2017, 18:39

Czy RPGMaker VX Ace pozwala na stworzenie takiej gry?

Post autor: Krashamadaz »

Witam, dłubię sobie trochę w RPG Makerze i zamierzam wziąć się za pierwszą bardziej rozwiniętą grę, lecz nim zacznę ją tworzyć chcę wiedzieć czy w ogóle silnik na coś takiego pozwoli. Otóż tak: wybieramy sobie postać na starcie (każda z innym bonusem w walce) i losujemy pierwsze jednostki po czym mamy grę właściwą. Pojawiamy się na mapie i mamy kupców (sprzedawca jednostek i sprzedawca zwojów), a także arenę. Na niej walczymy turowo, lecz nie za pomocą własnej postaci a jednostek, oczywiście nie kilkuset jak w Heroesach ale pojedyńczych, do, powiedzmy 4. Jednostki pochodzą z tej samej puli co przeciwnicy, z którymi mierzymy się na arenie - po wejściu na nią mamy kilka walk i każda zawiera LOSOWE jednostki z całej puli. Po wszystkim dostajemy nagrodę w postaci waluty i losowej jednostki w nagrodę po przejściu wszystkich starć. Następnie wszystko się zapętla, a my mamy fundusze na lepsze stworzenia czy też zwoje. Smierc jednostek sojuszniczych oczywiscie byłaby permanentna, zas na arenie można by wprowadzić poziomy trudności.
Czy to jest w ogóle wykonalne? Nie mówię tu o animacjach, bo tych by raczej nie było, a zamiast nich po prostu karty z jednostkami - coś jakby Duel Of Champions [*] tylko trochę uproszczony i przemodelowany
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czy RPGMaker VX Ace pozwala na stworzenie takiej gry?

Post autor: Noruj »

Jest to do zrobienia, zdaje się, że na 2k3 było coś hirołso-podobne, pamięta to ktoś może? A poza systemem walki, to też wszystko jest do zrobienia. Wręcz pytanie o niektóre rzeczy sugerują, że może lepiej będzie jeśli będziesz kontynuował naukę silnika ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Czy RPGMaker VX Ace pozwala na stworzenie takiej gry?

Post autor: Adrap »

Zagraj w Septerra Core Trzy Światy. XP to nie Ace ale możliwości te same. Można to zrobić, jeszcze jak.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Krashamadaz
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2017, 18:39

Re: Czy RPGMaker VX Ace pozwala na stworzenie takiej gry?

Post autor: Krashamadaz »

Czyli może udać się zrobienie takiej gry, tak? Tylko błagam niech ktoś mnie naprowadzi na trop żeby mieć swoich "żołnierzy" jakby w ekwipunku, no coś jak armia ukryta w herosie jeżdżącym na koniu po mapie ;) Potrafię tylko dodać postacie do drużyny żeby chodziły za bohaterem, ale to nie to samo, bo do jednostek mam gotowe grafiki i chcę zrobić coś w stylu własnie karcianki - robisz decka 3-5 kart i próbujesz sił na arenie za każdym razem innej :)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Czy RPGMaker VX Ace pozwala na stworzenie takiej gry?

Post autor: Dragon Kamillo »

http://tsukuru.pl/index.php?link=gra&ti ... -enkidiana - Norujowi pewno chodziło o tą grę.

Tak na prawdę nie rozumiem pytania, znaczy OK, odpowiedź mam - tak da się - jak niemal wszystko, to tylko zależy od tego jak to wymyślisz i zrealizujesz. Na pewno nikt ci tu nie poda rozwiązania na tacy - zresztą dla ciebie lepiej jakbyś sam ogarnął silnik itp i dążył do swego celu, po drodze znajdując rozwiązania różnych problemów i widząc sam jak to się tworzy - nie ma nic lepszego, to jest najlepsze w robieniu gier.

Karcianki w makerze też powstawały, nic tutaj nowego - więc bez niczego mogę ci napisać - tak to da się zrobić - powodzenia i obyś miał z tego radochę.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Czy RPGMaker VX Ace pozwala na stworzenie takiej gry?

Post autor: PInroz »

Noruj pisze:Jest to do zrobienia, zdaje się, że na 2k3 było coś hirołso-podobne, pamięta to ktoś może?
O to ci chodzi viewtopic.php?f=15&t=517&p=4783&hilit=H ... +2k3#p4783 :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Krashamadaz
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2017, 18:39

Re: Czy RPGMaker VX Ace pozwala na stworzenie takiej gry?

Post autor: Krashamadaz »

Spokojnie, nie proszę o to by wszystko zrobili za mnie ludzie z forum :) Byłem po prostu ciekaw czy moja wizja "pójdzie" na silniku RPG Makera, a skoro ma prawo działać to spróbuję zabrać się do roboty i osiągnąć to o czym myslę
Dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Czy RPGMaker VX Ace pozwala na stworzenie takiej gry?

Post autor: Jazzwhisky »

Krashamadaz pisze:Tylko błagam niech ktoś mnie naprowadzi na trop żeby mieć swoich "żołnierzy" jakby w ekwipunku
To jest akurat najmniejszy problem. Jak sama nazwa wskazuje RPG Maker to narzędzie nacelowane na produkcje cRPG (w japońskim stylu), jeśli chcesz stworzyć w nim coś innego, to przygotuj się na sporo pracy i wiele przeszkód.

Postaci można dodawać do drużyny w dowolnej formie, mogą to być jednostki, ich widocznośc na mapie można wyłączyć w zakładce System. Coś przeszkadza Ci w tej metodzie?

Zasadniczo w RMVXA "pójdzie" technicznie wszystko, co jesteś w stanie napisać w języku skryptowym RGSS3.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ