[VX Ace] Wybór poprzez wciśnięcie przycisku

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Zablokowany
Awatar użytkownika
MrAdamskyy
Posty: 40
Rejestracja: 09 sty 2016, 15:05

[VX Ace] Wybór poprzez wciśnięcie przycisku

Post autor: MrAdamskyy »

Chciałbym wyróżnić ważne wybory w grze poprzez specjalny wygląd i sposób wyboru. Postanowiłem, że będą się pojawiały 2 obrazki podpisane przyciskami, które należy kliknąć, by dokonać wyboru. Problem w tym, że gra się freezuje, gdy następuje moment aktywacji common eventu. Event pokazujący obrazki jest na mapie, jako Autorun:
Spoiler:
Plan jest taki: błysk ekranu, załącza się muzyczka, pokazują się dwa obrazki przedstawiające wybory i aktywuje się common event, który pozwala graczowi na wybór jednego z obrazków poprzez kliknięcie przycisku:
Spoiler:
Wykorzystałem tutaj Labele, natomiast z Loopem jest taki sam efekt - gra się freezuje na początku 'błysku', nie pokazują się nawet obrazki. Próbowałem też z autorunem w common evencie - nie działa, próbowałem zamiast 'Call Common Event' dać 'Control Switches' i przez to aktywować common event - nie działa. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu, będę wdzięczny :)

Ps. Na pierwszym screenshocie można zauważyć, że po aktywacji common eventu umieściłem także loop, który sprawdza, czy dokonano już wyboru, żeby kontynuować scenkę w grze, czy może gracz się jeszcze zastanawia. Nie jestem pewien czy da się to zrobić inaczej. Jeśli ma ktoś pomysł tak, także prosiłbym, by dał znać.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX Ace] Wybór poprzez wciśnięcie przycisku

Post autor: Yoroiookami »

Przysięgam, że już kiedyś czytałem prawie identyczny temat. :-?
Po pokazaniu się obrazków, aktywuj przełącznik i usuń zdarzenie.
Niech przełącznik aktywuje osobny parallel process, który czeka na przycisk X lub Y. (A, S)

Te wszystkie loopy raczej zbędne. Obrazki wystarczy wywołać i zdarzenie usunąć.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MrAdamskyy
Posty: 40
Rejestracja: 09 sty 2016, 15:05

Re: [VX Ace] Wybór poprzez wciśnięcie przycisku

Post autor: MrAdamskyy »

Musisz mi wybaczyć, sprawdzałem głównie zagraniczne fora i uznałem, że skoro tam nie znalazłem odpowiedzi to i tu nie ma sensu szukać. Tak czy siak dziękuję za pomoc, trafiłeś w sedno! Strasznie dziwacznie to działa, ale ważne, że działa! ;)
Zablokowany