[2k3]Zmiana klasy uniemożliwia wzrost statystyk?

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

[2k3]Zmiana klasy uniemożliwia wzrost statystyk?

Postautor: Preki » 17 lis 2017, 12:53

Wróciłem do prac nad projektem. Niestety zatrzymał mnie kolejny bug, i kompletnie nie wiem co go powoduje.

Do zmiany animacji postaci podczas walki używam polecenia "Zmień Klasę", bo niestety innego sposobu nie ma (a szkoda). Oczywiście żadnych zmian dla postaci, której klasa się zmienia (poziom, umiejętności oraz statystyki). Po wywołaniu zdarzenia zawierającego te polecenie zacząłem testowo za pomocą innego zdarzenia na mapie dodawać nowy poziom i owszem, ten wzrastał, wymagane doświadczenie też, ale same statystyki już stoją w miejscu. Celem sprawdzenia, co jest nie tak, zrobiłem nowy projekt na szybko i zdarzenie, które wpierw zmieniało klasę a potem dodawało poziom, i wszystko działa tak jak należy.

Oczywiście krzywa doświadczenia dla bohatera jak i dla klasy jest identyczna, jednak i to nie zapobiega problemowi. Nie, na mapie nie ma innych zdarzeń które mogłyby np. zmieniać poziom. Specjalnie celem testu wywaliłem tylko zdarzenie zmieniające animację ze zdarzenia typowego odpowiedzialnego za uruchamianie menu oraz zmianę animacji walki po jego wyłączeniu, więc poszukiwania można zawęzić do tego co opisywałem powyżej.

EDIT: Próbowałem ustawić takie same krzywe doświadczenia w klasie docelowej, ale i to nie poprawia sytuacji. Wciąż dzieje się to samo.
Obrazek
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)

Re: [2k3]Zmiana klasy uniemożliwia wzrost statystyk?

Postautor: Rave » 22 lis 2017, 16:34

Jedziesz na piracie? Może ten bug poprawili w oficjalnej wersji?
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Preki » 22 lis 2017, 18:20

O, jaka szybka odpowiedź... chyba 2k3 już na dobre umarł tutaj.

Sprawdzałem też wątek wykresów statystyk i wychodzi na to, że te muszą być identyczne do wykresu statystyk samej postaci, pomimo polecenia wyraźnie wskazującego grze, aby nie zmieniać poziomu, statystyk czy umiejętności. Dziwne, ale tak to wygląda. Nie oznacza to jednocześnie, że problem mam za sobą (i tym samym można zamknąć temat), gdyż jeszcze różne rzeczy mogą się dziać. Zakończę dyskusję dopiero wtedy, gdy na 100% uznam błąd za poprawiony.
Obrazek
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Rave » 23 lis 2017, 12:41

No trochę umarł no. Chyba ty jako jedyny jeszcze jakoś ogarniasz tu 2k3. Np. ten temat - większość odpowiedzi to jest o tym co wiem jak zrobić, co powiedziałem w OP że wiem jak zrobić, a nie do tego z czym faktycznie pomocy potrzebuję.

A z tymi wykresami statów to faktycznie dziwne jest. Możliwe że bug w makerze.

Wróć do „Pomoc”