Przenoszenie projektu (RMXP)

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
JanKowalski

Przenoszenie projektu (RMXP)

Postautor: JanKowalski » 22 gru 2017, 11:08

Wesołych świąt wszystkim!
Czy jest możliwe przeniesienie projektu z RPGMakeraXP do RPGMakeraMV, tak, żeby opublikować grę zarówno na lapka jak i androida? Jeśli tak, to jak to zrobić?
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)

Re: Przenoszenie projektu (RMXP)

Postautor: Ekhart » 22 gru 2017, 12:59

Niestety, przeniesienie z XP do MV nie jest możliwe, głównie ze względu na to, jak w obu programach są tworzone mapy. No i fakt, że XP używa RGSS (bazującego na Ruby 1.8.7 chyba?), a MV używa JavaScriptu.

Są skrypty/programy które pozwalają przenieść projekt z VXA na MV, ale nic co pozwala na przeniesienie z XP, jedyna opcja to zacząć od nowa.
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 2)

Postautor: Yoroiookami » 22 gru 2017, 14:25

Możesz spróbować to:
https://play.google.com/store/apps/deta ... rgss&hl=pl

Ale ja nie wiem, czy to działa. Ani czy się przyda. :L
Obrazek
Awatar użytkownika
anrgames
Kontakt:

Postautor: anrgames » 22 gru 2017, 15:46

To jest lipny odtwarzacz (czy inaczej, emulator) gier na zrobionych w RPGXP/VX, miałem kiedyś na telefonie, wywala często błędy RGSS, mało przejrzysty interface, ogólnie - nie polecam.

Wróć do „Pomoc”