Strona 1 z 1

Mr. Mo ABS i inne ABSy (RMXP)

: 09 sty 2018, 21:15
autor: JanKowalski
W pierwszych słowach wybaczcie, bo nie wiedziałem czy dać ten temat do tej "pomocy" czy do tej w "naszych projektach". Ale skąd mam wiedzieć, czy pan Mr. Mo jest nasz? :) Wobec tego mam takie krótkie pytanko - czy Mr. Mo ABS jest wolny do powszechnego użytku? Można go użyć komercyjnie, to jest wstawić do projektu, który się potem wystawi na Steama?

Z racji, że obawiam się odpowiedzi negatywnej zadam wymijająco drugie pytanie - czy są jakieś "darmowe" ABSy? Takie, których autor nie zastrzega, tylko każdy może używać do woli nawet w komercyjnych produkcjach?

Albo jeszcze inaczej - bo domyślam się, że jest to wykonalne, a żaden obcy autor nie jest potrzebny - można w jakiś prosty sposób zrobić "własnego" ABSa? A przynajmniej jest to na tyle proste, że robi to wiele osób i nie pozywa się nawzajem o plagiat. Taki na tylko parę linijek skryptu, taki na jaki może wpaść każy, no rozumiecie. :) Nie wymagam strzelania z łuku i rzucania czarów - zwykłe bicie.

Pozdrawiam.

Re: Mr. Mo ABS i inne ABSy (RMXP)

: 09 sty 2018, 21:31
autor: Dragon Kamillo
Nie wiem co do Mr.MO ABS, ale odpowiem na resztę.

ABS to raczej jeden z najprostszych systemów walki do napisania (tym bardziej jak chcesz same podstawy), dam ci linki do paru tutków, ogarniesz sobie sam na efentach, wtedy nie będziesz miał problemu z ustaleniem czy możesz korzystać komercyjnie czy nie:

http://rpgmaker.pl/?co=rpgmaker&typ=rpg ... poradyxp-5
http://tsukuru.pl/index.php?link=porady/trudne/abs1 (RM2k3)
http://www.tsukuru.pl/inne/Tokei9/strony/abs.html (RM2k3)

W RM2k3 komendy mogą się różnić od tych z RMXP, część może też być niedostępna w RMXP, jakbyś miał problem to pisz, na wszystko jest jakieś rozwiązanie.

A ze skryptowych, był kiedyś prosty ABS od ekharta, ale chyba archiwum RMXP.pl padło na dobre, więc nici z tego. Zawsze możesz podbijać też do autora, jest tutaj na forum, możliwe że i zgodzi się na wykorzystanie komercyjne - ale to musisz pytać sam: memberlist.php?mode=viewprofile&u=1278

Możesz też przejrzeć listę na gonicu, ale myślę że z każdym będziesz miał podobny problem jak z Mr MO: http://goniecrm.pl/analizy/walki.html