Klawiatura Do kodów Jak zrobić

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
PexOficial
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:05

Klawiatura Do kodów Jak zrobić

Post autor: PexOficial »

Witajcie Dzisiaj mam problem bo chcę zrobić Grę gdzie są kody na jakiś Item ( w RPG Maker XP ) mam obsługe klawiatury to to czy nie np chce zrobić kod ABCdef Który da Miecz da sie tak? Próbowałem ale chyba coś źle zrobiłem
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Klawiatura Do kodów Jak zrobić

Post autor: Dragon Kamillo »

Nie wiem jak zrobić to na twoich skryptach itp, ale ogólnie takie rzeczy prosto zrobić po prostu na opcji wpisywania imienia bohaterowi.

Po prostu tworzysz w bazie danych pustego bochatere, potem tworzysz typowe zdarzenie startujące na równoległe i dajesz tam np czy przycisk A jest wciśnięty (czy coś takiego) a pod tym dajesz "wprowadź imię postaci" wybierasz pustego bohatera i poniżej seria warunków jeśli ten bohater ma tak na imię to zrób to i to - i tyle - masz swoje kody.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Klawiatura Do kodów Jak zrobić

Post autor: Rave »

Podzielam zdanie Dragona. To najłatwiejszy sposób.
Dragon Kamillo pisze:Po prostu tworzysz w bazie danych pustego bochatere.
https://support.mozilla.org/pl/kb/uzywa ... ia-pisowni
https://euroalphabet.eu/sprawdzanie-pisowni-chrome/

A jak na komórce, to są klawiatury sprawdzające pisownie i przy okazji usprawniające sam proces pisania, jak np. SwiftKey albo Swype.

A jak na IE/Edge, to ja już nie chcę w twoje gry grać bo twój komputer to jedna wielka wylęgarnia wirusów.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Klawiatura Do kodów Jak zrobić

Post autor: X-Tech »

* sproboj zrobic kody przez polozenie np: obiektow na mapie na roznych pozycjach. wez ich polozenie x i y i wymagaj zeby zgadzay sie z tym ktorych oczekujesz. ciekawa faza na kody. zasada dzialania niemal ta sama - jesli dodasz wymagana kolejnosc.
ODPOWIEDZ