VX Ace Steam - Problem z pojawiającym się ekranem "Game Over".

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Zablokowany
Grento
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2018, 19:18

VX Ace Steam - Problem z pojawiającym się ekranem "Game Over".

Post autor: Grento »

Witam wszystkich serdecznie! :-D

Mam poważny problem w moim projekcie; otóż chodzi o pojawiający się, a nawet użyję słowa "wyskakujący naglę" ekran "Game Over". Jak to wygląda?

Otóż podczas testowania mojej gry w trybie playtest naglę wyskakuję ekran "Game Over", czego w ogóle nie planowałem. Nigdy się z czymś takim nie
spotkałem. Po aktywacji jednego z questów, po upływie czasu, mniej niż 40 minut w czasie trwania tego zadania, wyskakuję ekran "Game Over" i przerywa rozgrywkę, nie dając możliwości grania dalej. :evil: Cofa z powrotem do ekranu tytułowego jak to się zawsze dzieje. Dodam, że miałem już wcześniej ten problem, ale wtedy jakoś to ogarnąłem (ogarnąłem to znaczy, w sumie sam nie wiem co wpłynęło na to, że ten problem podczas innego
zadania już się nie pojawiał). Za każdym razem ten ekran pojawia się, podejrzewam, że po dokładnie tym samym czasie (nie jestem pewien, bo nie
mierzyłem przez około 40 minut za każdym razem tego). Kiedy znajduję się już w pierwszej lokacji po przeniesieniu postaci gracza, dzieje coś takiego,
jakby gra włączała niewidzialny stoper, który odmierza czas do pojawienia się nieubłaganego ekranu "Game Over". Nie dodawałem żadnych evetów, które mogły na to wpłynąć, cała drużyna żyję, więc...

No właśnie? Jaka jest tego przyczyna i jak to usunąć?

Reinstalowałem już ten program oczywiście, ale to nie pomogło.

Bardzo proszę o pomoc, ten błąd nie pozwala dokończyć tego projektu.

Pozdrawiam! :-D
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: VX Ace Steam - Problem z pojawiającym się ekranem "Game Over".

Post autor: Crashykk »

Najprawdopodobniej umieściłeś gdzieś jakiś stoper/przełącznik, który aktywuje Ci stoper. Na 105% nie jest to wina programu, bo sam posiadam wersję Steam. Sprawdź dokładnie wszystkie eventy, z tymi misjami.
ObrazekObrazek
Obrazek
Grento
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2018, 19:18

Re: VX Ace Steam - Problem z pojawiającym się ekranem "Game Over".

Post autor: Grento »

Chciałem się upewnić, czy to zadziała i rzeczywiście! Póki co nie widzę problemu! Dziękuje! :)
Zablokowany