RM2000 niepoprawnie działająca Polska czcionka

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Gregor
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2018, 12:41

RM2000 niepoprawnie działająca Polska czcionka

Post autor: Gregor »

Siema ludzie!
Mam problem z Polską czcionką w steamowej wersji RPGMAKER 2000.
Pobrałem Polskie czcionki ze stronki i podmieniłem w EXE za pomocą XNResourceEditor i wszystko ładnie, w grze pokazuje Polskie znaki ale...
no tutaj widać jak to wygląda:
Spoiler:
Jakiś pomysł jak to naprawić?
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RM2000 niepoprawnie działająca Polska czcionka

Post autor: Dragon Kamillo »

Po pierwsze - łamiesz licencję, czcionkę można zmienić TYLKO w RM2k3 XD.

Dalej, skąd pobrałaś czcionki? Z jakiej stronki? Bo ani na TA ani na twierdzy nie znajdziesz poprawnych czcionek do oficjalnego RM, więc no ten tego...

Błąd to po prostu brak jakiejkolwiek pasującej czcionki - program szuka odpowiedniej a jak jej nie znajdzie to korzysta domyślnie za pewne z MS Sans Serif, a że rozdziałka RM2k/3 jest malutka to czcionka jest do tego za duża i się robią takie kfiatki.

Miałem doprowadzić to do porządku, ale jak zwykle wyszło, jeśli chodzi ci o czcionkę w samej grze to zaraz wklepie tu odpowiedniego dllka (niestety póki co tylko z polską czcionką MS Mincho).

Kurde kto by się spodziewał że w RM2k czcionki będą zakodowane w exeku a nie w dllku, jeszcze bardziej poroniony pomysł, ale nic - masz:
https://app.box.com/s/xq1ytndqjn0wkhrv8j3s36sx0b2rur1n
Tylko wywal 2k z nazwy, a i podmieniona jest tylko 1 czcionka RPG2000 (MS Mincho) drugiej jeszcze nie skombinowałem...
ODPOWIEDZ