[XP] Kilka problemów różnej maści

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Shadi
Posty: 65
Rejestracja: 08 maja 2012, 16:48
Lokalizacja: Warszawa

[XP] Kilka problemów różnej maści

Post autor: Shadi »

Witajcie.
Na drodze do poprawiania mojego projektu stanęło mi kilka bugów/problemów, z którymi sam nie poradziłem sobie, więc tutaj zgłaszam się o pomoc, mam nadzieję że wszystko jest poprawnie, w razie gdyby tak nie było proszę wątek usunąć.
1) Czy i jak da się zrobić, by przedmiotu nie dało się sprzedać? Widziałem w menu makera ustawianie używalności przedmiotu i jego zużywalności, a to właśnie jak zrobić? Bo mam kilka takich itemó,w chociażby akcesorium PokeDev, w przypadku których nie powinno być możliwa ich sprzedaż.
2) Jak zrobić by w czasie używania w całej grze, w dialogach białej czcionki, móc dla menu w walce używać czarnej? (system walki tradycyjny z RPG Makera)?
3) Przed jedną walką gra u mnie crashuje, podczas gdy przed innymi nic takiego nie ma miejsca. Myślałem że to może być brak muzyczki lub grafiki w zasobach, ale okazało się że nie. Jakiś jeszcze pomysł co to może być? Wyskakuje SyntaxError Occurred While Running Script. Jakby ktoś chciał się zająć tym problemem mógłbym udzielić więcej informacji, bądź na privie podesłać nawet grę.
Cóż. To chyba by było na tyle. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Obrazek
ODPOWIEDZ