[MV] Zmiana wyglądu bohatera po wejściu do pomieszczeń

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Zablokowany
coldmario
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2019, 17:44

[MV] Zmiana wyglądu bohatera po wejściu do pomieszczeń

Post autor: coldmario »

Witam.
W mojej grze bohater porusza się swego rodzaju pojazdem. Dopiero kiedy wchodzi do pomieszczeń, ma być zwykłą postacią. Czy jest jakiś sposób, żeby po wejściu do jakiegoś budynku/pomieszczenia mógł zmienić się plik źródłowy jego wyglądu? I żeby na zewnątrz znów stał się tym pojazdem?
Proszę o w miarę łopatologiczne odpowiedzi, gdyż jestem jeszcze noga z tego wszystkiego.
Z góry dzięki, pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [MV] Zmiana wyglądu bohatera po wejściu do pomieszczeń

Post autor: Dragon Kamillo »

Jest takie polecenie zdarzenie jak zmiana wyglądu bohatera, po prostu zmieniaj jego wygląd przy wchodzeniu i wychodzeniu.
coldmario
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2019, 17:44

Re: [MV] Zmiana wyglądu bohatera po wejściu do pomieszczeń

Post autor: coldmario »

Mógłbyś mi powiedzieć gdzie dokładnie mogę znaleźć tę opcję?
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [MV] Zmiana wyglądu bohatera po wejściu do pomieszczeń

Post autor: Soul »

Obrazek

Nie mam zainstalowanego MV, ale poszperałem w necie i to ta opcja. W eventach, w których postać wchodzi do domu/pomieszczenia musisz zmieniać grafikę na tą wewnętrzną, a przy eventach, w których postać wychodzi na zewnątrz zmieniać grafikę na pojazd.
coldmario
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 2019, 17:44

Re: [MV] Zmiana wyglądu bohatera po wejściu do pomieszczeń

Post autor: coldmario »

To jest właśnie to! Dziękuję!
Zablokowany