Sezon V - Wyniki, Tabela Ligi

Start Sezonu VI!!!
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Sezon V - Wyniki, Tabela Ligi

Post autor: Prometherion »

Rzeczywiście sezon był bardzo dobry i ciekawy. Zwłaszcza kolejka druga, jak dla mnie najlepsza z IV i V sezonu, pomysłów i zabawy masa. Deathwing oraz lorak pokazali klasę, szczególnie ten drugi jest dla mnie objawieniem sezonu. W poprzednim, co prawda również trzymał poziom, jednak w tym widocznie lepiej mu szło. Przyznam, że trochę pluję sobie w brodę z powodu 5 i 6 kolejki. Mogłem, zwłaszcza w "domkowej", ugrać czołowe miejsce za postawienie ślicznego wnętrza. Deathwing powinien być zadowolony z moich niepotrzebnych eksperymentów :D Mam nadzieję, iż dotrwam do następnej edycji, czego życzę pozostałym rywalom.

PS. Z tego co zauważyłem wygram plebiscyt na mapkę sezonu. Dzięki za głosy.
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Sezon V - Wyniki, Tabela Ligi

Post autor: lorak »

No, wreszcie wróciłem, popatrzyłem to teraz mogę napisać.

To był dla mnie świetny sezon. Wielkie dzięki Jazzowi za sprawną organizację, umiejętne dostosowanie trudności wyzwań do numeru kolejki i podsycanie ducha walki. Poza tym, jestem lidze wdzięczny za zagonienie mnie do względnie regularnej roboty, z każdą kolejką czułem, że z organizowaniem czasu wychodzi mi coraz lepiej. Gdyby tylko udało mi się ten zapał zamienić w coś grywalnego to byłoby już cudownie.

No, a radocha po wygraniu tej pierwszej w życiu kolejki trudna do przebicia :) Dzięki wszystkim za te głosy na nią, bo otarła się w końcu o miano mapki sezonu. Konkurencja dawała niezły wycisk, dzięki wam wszystkim, tym bardziej wytrwałym i tym mniej, a w szczególności Deathwingowi i Prometherionowi, bez których z pewnością nie poświęciłbym tyle czasu na te wszystkie mapki. A czasu szczęśliwie miałem mnóstwo, bo LM zbiegło się z sezonem maturalnym i wakacjami, więc na tym polu miałem przynajmniej przewagę :) No, i różnica ledwie ułamków punktów jaką udawało mi się utrzymać tylko wzmacniała mój entuzjazm, dopracowywałem mapki długo, robiłem po kilka wersji, więc cieszę się, że zawędrowałem tak wysoko. I dzięki Tobie, Deathwing za słowa pochwały na temat moich prac, czuję się dumny ze wpasowania się gusta takiego mapkowego mocarza :)

Co nieco o naukach. O tym, że nie ważne czym dany kafel jest według autora tilesetu, tylko jak przekonująco użył go autor mapki w dowolnej roli. I o tym, że ważniejszy nie jest sam pomysł, a raczej to, jak dobrze taką oryginalną wizję potrafi się czytelnie dla odbiorcy sprzedać.
A poza tym, zauważyłem, że przy tworzeniu bardzo pomagają umiejętności ogólnie artystyczne - sprawne operowanie kontrastem i kompozycją przy tworzeniu mapek jest równie ważne co czytelność i strona gameplayowa. Ja sam zacząłem w tym roku rysować i czuję sporą różnice w tych kwestiach w porównaniu z zeszłym rokiem, głębsze zrozumienie dla podstaw FTW :)
Zablokowany