Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Start Sezonu VI!!!
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Stanior »

Pytanie od laika;p

Jak zrobić printscreen żeby widoczne były również charsety na mapce?;P Bo ona na mapce są jako ikonka eventa ;P i nie wiem jak to obejść.
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Foxer »

Robisz parę screenów, potem je łączysz np. w Paincie.
Awatar użytkownika
Adziol
Posty: 75
Rejestracja: 11 cze 2008, 17:48
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Adziol »

Stanior pisze:Pytanie od laika;p

Jak zrobić printscreen żeby widoczne były również charsety na mapce?;P Bo ona na mapce są jako ikonka eventa ;P i nie wiem jak to obejść.
Musisz odpalić testową grę i robić screeny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Stanior »

Spoko tyle wiem;P myślałem po prostu, że jest jakiś szybszy sposób:) Dzięki za odpowiedzi!
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Fear »

No to jest właśnie bez sensu, że charsety są dodawane do chipa pod screen większy niż ekran gry testowej... :?

Jeśli dodajecie chary, nie wymagajcie mapki większej niż 20x15, wyjątkiem mogą być chary obiektów...

PS: Chyba, że chcecie oceniać umiejętności w posługiwaniu się paintem i "sokoli wzrok" przy łączeniu pikseli ze screena i tych z podglądu mapki...
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Stanior »

Mi się jakoś udało, ale też się męczyłem z łączeniem tych cholernych mapek ;p
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Adziol
Posty: 75
Rejestracja: 11 cze 2008, 17:48
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Adziol »

Jakoś nie widzę problemu z łączeniem tego wszystkiego. Robicie 4 screeny (z każdego rogu) i potem wklejacie do każdego rogu na czystym polu w paincie. Nic trudnego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Fear »

Bo to nie jest trudne, tylko dla mnie bezsensowne jeśli walczymy tutaj o tytuł mappera.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Jazzwhisky »

Fear pisze:Jeśli dodajecie chary, nie wymagajcie mapki większej niż 20x15, wyjątkiem mogą być chary obiektów...
To mnie trochę zbiło z tropu, czym różnią się chary obiektów od postaci?
Bo imo zawsze wychodzi na to samo, tak czy inaczej będziesz musiał odpalić grę testową dla eventów, nawet przy samym chipsecie (ogromna większość map będzie miała zdarzenia z elementami grafiki chipsetu)?

Co do problemów ze sklejaniem - no odbierając prace widzę, że niektórym sprawia to problemy (zwłaszcza jeśli mają tylko MS Painta i/albo nie odróżniają plików png od jpg ^^"), ale bez przesady, nie wymaga to chyba więcej niż edycja/poskładanie charsetu do własnej gry. No i od biedy, prac w LM przewinęło się już coś koło ~200, niewątpliwie jest to też część rywalizacji, na szczęście po to jest m.in. plik mapy - jeśli coś jest nie tak to zawsze odwzorowuję planszę na jego podstawie już samodzielnie.

Anyway - charsety pojawią się najprawdopodobniej jeszcze tylko raz, to nie jest stały element Ligi. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Fear »

Fear pisze:Jeśli dodajecie chary, nie wymagajcie mapki większej niż 20x15, wyjątkiem mogą być chary obiektów...
"Wyjątkiem mogą być chary obiektów" skreślić ;p Sam nie wiem jakie zaćmienie mi przyszło do głowy akurat jak to pisałem ;p No wiem to bez różnicy...
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Jazzwhisky »

Jeszcze się dorzucę - Fear, jeśli nie jest to dla Ciebie trudne, tylko denerwujące - no to oki, ale ktoś to musi zrobić! =]
Tzn. ostatecznie przy głosowaniu zamiast ładnej listy screenów mógłbym dać paczkę rar z plikami map i niech każdy sobie to teraz otwiera i przegląda (a wcale nie wystarczy po prostu wgrać plików map do folderu z projektem, żeby je zobaczyć), ale chyba wszystkim nam zależy na ładnej i wygodnej prezentacji prac, traktuj tę część jak potrzebny mus, każda rywalizacja to nie tylko sam start, ale i przygotowania. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Fear »

Jazzwhisky pisze:zamiast ładnej listy screenów mógłbym dać paczkę rar z plikami map i niech każdy sobie to teraz otwiera i przegląda
Rozumiem i wiem co by było, dziesiątki osób narzekających na transfery, słabe łącza i teksty ala zużyty transfer... To jest normalka jeśli paczka zajmowała by coś ponad 3 Mb... Co mnie osobiście dziwi ;p

PS: Mapkę i screen dostaniesz ode mnie w ciągu godziny. Urodą nie grzeszy ale powiedzmy, że nie mam chęci wyciskać z tego chipu czegoś więcej ;p
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Rave »

A ja tam mam GIMP-a i nie martwię się o łączenie - ustawiłem siatkę 16px x 16 px+ przyciąganie do siatki i łatwo poszło.
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Klonoa »

Chce sie wypisac z Ligi Maperrow...
(Jezeli jest to mozliwe)

Wole zeby mnie tutaj nie bylo nizeli mialoby wygladac tak, ze na poczatku tak chcialem a potem sobie odpuscilem.
Less Less Arte
Obrazek
Zablokowany