Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Start Sezonu VI!!!
Awatar użytkownika
Adziol
Posty: 76
Rejestracja: 11 cze 2008, 17:48

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Adziol »

Zapisuję się.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: kvachu »

Jemu nie wytłumaczysz.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: X-Tech »

DE pisze: Zeby zrobic gre, potrzeba kilkudziesieciu do kilkuset godzin. Zeby zrobic mapke potrzeba 30 minut. Ze to w ogole trzeba tlumaczyc...
Nie rozwijajmy tego. Odezwała się dawna niechęć do takiego podejścia do rpgmakera, ale de fakto zapowiada się dobra zabawa. Dużo ludzi się zgłosiło. Tak nawet po cichu myślę o udziale....bo to event który wywołuje szczere zainteresowanie jak widać, a gdzie sporo ludzi zaczyna się zabawa.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2010, 20:42 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Klonoa »

Dużo to fakt, ciekawi mnie czy w jakiejś rundzie będą mapki od WSZYSTKICH uczestników :D
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Secretman »

X-Tech pisze:Żeby robić jakieś ciekawe GRY - przygodówki, rpg to nikt się nie pali, ale jak mapki każą robić to się ludzi więcej schodzi niż jakby darmowe pączki rozdawali...
Czemu X się nie zapiszesz?
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Rave »

Chciałem potwierdzić udział, bo na ultimie było tak, że się zgłosiłem, a później nie tematy mnie przerosły (były ukryte do czasu rozpoczęcia konkursu). Żeby później nie było, że się zgłosiłem i odwołałem.
X-Tech pisze:Nie rozwijajmy tego. Odezwała się dawna niechęć do takiego podejścia do rpgmakera, ale de fakto zapowiada się dobra zabawa. Dużo ludzi się zgłosiło. Tak nawet po cichu myślę o udziale....bo to event który wywołuje szczere zainteresowanie jak widać, a gdzie sporo ludzi zaczyna się zabawa.
Z całym szacunkiem, X ale DE ma rację. Dobrą grę to się robi miesiącami. Jasne, że w kilka minut można zrobić grę w makerze, ale będzie ona przypominała poziomem tą dołączoną do RPG Makera 2000 by Jargo (to nawet GL nie był). A fajną mapkę można naprawdę szybko zrobić. Po za tym LM to okazja do szlifowania maperskich umiejętności, które można później wykorzystać w "normalnym" projekcie.

Pytanie do Jazza - czy w mapkach będzie można korzystać z charsetów z RTP makera 2k(3)? Nie chcę aby mapki były puste, a nie zawsze przecież będzie dodatkowy charset.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Jazzwhisky »

Rave pisze:Chciałem potwierdzić udział
Spoko, z tego co widzę jesteś na liście już od wtorku. ;)
Rave pisze:Pytanie do Jazza - czy w mapkach będzie można korzystać z charsetów z RTP makera 2k(3)? Nie chcę aby mapki były puste, a nie zawsze przecież będzie dodatkowy charset.
Będzie to możliwe tylko w tych rundach, w których zostaną dołączone charsety, użycie jakichkolwiek grafik spoza zestawu zamieszczonego w temacie kolejki nie wchodzi w grę.
Klonoa pisze:Dużo to fakt, ciekawi mnie czy w jakiejś rundzie będą mapki od WSZYSTKICH uczestników :D
Haha, nie ma takiej opcji, zwłaszcza w tym sezonie, gdy część osób zapisała się wyłącznie z myślą o Pucharze (stąd też pewnie znów rekordowa ilość zgłoszeń).

@X-Tech
Bo składanie mapek to sama przyjemność.
;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Klonoa »

Zostały ostatnie chwile do 1-ej kolejki! AVE CHAOS! :D
(Nie mogłem się powstrzymać xD)
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Preki »

Jazz, czy trzeba przysyłać screeny z edytora, czy z "gry"?
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Mikisi »

Raczej z "gry" bo jak dajesz np. charsety to tylko w grze, będą wyświetlane prawidłowo =P
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: master miller »

odpalasz gre niewidzialnym hero, robisz kilka screenow a potem w paincie sklejasz :P
Awatar użytkownika
Adziol
Posty: 76
Rejestracja: 11 cze 2008, 17:48

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Adziol »

Może nie doczytałem, albo nie mogę po prostu znaleźć.

W jakiej rozdzielczości ma być robiony screenshot?

@down

Tak, chodzi mi o 320x240 itd. dzięki.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2010, 10:06 przez Adziol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Jazzwhisky »

Z tą rozdzielczością - rozumiem, że pytasz o to czy ma być to rozmiar nominalny (320x240px) czy powiększenie x2 (640x480px)? Jeśli tak - mapę dawaj zawsze jako zlepek screenów w nominalnej rozdzielczości, bez powiększenia.
Jeśli jednak chodzi Ci o rozmiar mapy/obrazka do oddania w konkursie, to rzuć okiem na inny temat, rozmiar jest podany pod chipsetem/charsetami w każdej z kolejek (rozmiar jest zmienny).
Przykład jak dokładnie wyglądało to w poprzednim sezonie (ten sam rozmiar mapy, co w pierwszej kolejce sezonu III) -> http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?p=11215#p11215.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: GameBoy »

Takie małe pytanie, da się wyłączyć animację wody? Bo trochę sprawia problemów przy lepieniu screenshota.
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: Otwarcie sezonu III, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Mikisi »

Chyba w Bazie Danych, tam gdzie masz blokowanie itp. to tam powinno być wyłączenie animacji wody. ;)
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Zablokowany