Sezon III - kolejka 2

Start Sezonu VI!!!
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Stanior »

Taaa tyle, że frekwencja w głosowaniu jest żenująco niska... 13 osób dopiero zagłosowało.
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Powczan »

Wszystko ma dobre strony - mniej liczenia =P
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Jazzwhisky »

Neo pisze:I zostaje kwestia czy my oceniamy albo:
a) mapping
b) pomysł
c) scenkę
Bo to mimo wszystko dość ważne.
Ocenia każdy subiektywnie, zatem niewątpliwie jest to mieszanka wszystkich wymienionych elementów i żadne wytyczne tego nie zmienią, od strony organizacyjnej można tylko ułatwić lub utrudnić pewne rozwiązania samym uczestnikom - w zależności od wybieranego chipsetu i ew. dodawanych charsetów.

@ŻbiX - a mi wydaje się, że trochę wpisałeś się w opisywany wzór - jako jedyny zacząłeś wyzywać innych ^^" i de facto - oprotestowałeś wolność w ocenianiu map jak komu się podoba. Ktoś ma żal - niech ma, to nie miejsce na cenzurę typu "pisz dobrze lub wcale", jeśli autor wysyła swoją pracę musi liczyć się z najróżniejszymi komentarzami. W końcu i tak każdy ma takie same prawa, głosuje jak chce, nikt nikomu nie może tu nic narzucić, zatem problemu faktycznie być nie powinno.

A żeby (spróbować) zamknąć temat - różne mapy zdarzały się na przestrzeni poprzednich sezonów, w regulaminie jest nawet adnotacja, że w przypadku przekroczenia cienkiej linii prowokacji praca nie zostanie dopuszczona pod głosowanie. W związku z tym uspokajam na przyszłość - nie jest tak, że do zestawienia trafi wszystko, co otrzymam, każda mapa jest pod tym kątem lustrowana.
Z drugiej strony - jeśli jednak coś jest już w zestawieniu, to znaczy, że zostało zatwierdzone - możecie wypowiadać się w niemal dowolny sposób, ale nic nie zmieni faktu, że waszą jedyną bronią za/przeciw pozostał już tylko głos. Dlatego korzystajcie przede wszystkim z tego co ma jakąś wartość konkursową, żadne słowo nie ma aż takiej siły. ;)))

@Stanior - w poprzedniej kolejce głosowało 25-30 osób, jest jeszcze sporo czasu, nie pękaj. =}

I już na koniec - moje typy!
2, 8, 12

edit
Jeszcze dla absolutnej jasności:
Głosowanie kończy się w niedzielę, 11.07.2010 o godzinie 14:45.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Secretman »

Nie ma co - jest ciekawie. Rpgmaker wbrew nazwie moze sluzyc do roznych celow(np. LM). Ktos kiedys sie chwalil skinem do strony www zrobionym w rm. 16-stka jest oryginalna, ale glosy oddam na inne mapki.
4 - ladnie zaplanowany, przejrzysty cmentarz.
6 - za pomysl oczka wodnego.
10 - za panorame i prosty cmentarz z droga przez park.
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: DE »

Zgadzam sie w pelni z Jazzem. Jesli komus sie mapka podoba to oddaje na nia glos, plus na dwie inne. Czego jak czego, ale pomyslowosci autorowi nie mozna odmowic i chocby za to zasluguje na glos.

A slogan "haters gonna hate" to kolejne cholerne meme, ktorego przeslanie sprowadza sie do prostego "albo myslisz tak jak ja, albo s*********". Tak wiec bez takich mi tu prosze. LM to "konkurs" (bez nagrod, wiec co to za konkurs :) toczony w przyjaznej atmosferze i nie widze powodow, by komentowac gust innych i wywolywac niepotrzebna burze. Dlatego tez anonimowa ankieta jest lepsza niz glosy w postach i od kolejnej rundy mam nadzieje powroci.
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Gamer2002 »

A slogan "haters gonna hate" to kolejne cholerne meme, ktorego przeslanie sprowadza sie do prostego "albo myslisz tak jak ja, albo spier*****".
A ja myślałem że do „Ci którzy tego nie lubią będą tego nie lubić” ;p

Moje głosy: 6, 12, 14.
Obrazek
Klikasz przycisk 'cytuj' przy złym poście. Prawidłowy jest POD postem, nie nad nim!
Rada roku: Jak cytować by nie brało złych nazw nicków na forum.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: kvachu »

4, 8 i 16 za pomysł.
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: ŻbiXs »

Okeeeej... już za dużo nie będę komentować, ale chciałem tylko sprostować jedną sprawę:

@Jazz - w mojej wypowiedzi nie dostrzegam niczego, co mogłoby wskazywać na narzucanie ludziom jak i na co głosować. Zdenerwował mnie jedynie wyjazd pewnych osobników z tekstami typu "co wy w tym widzicie", "to zasługuje na punkty bardziej bo tamto robi zbytną furorę" i w następstwie przedstawiłem im sposób na rozwiązanie tego problemu w nadziei na chociaż częściowe zakończenie szerzenia takiej śmiesznie trywialnej postawy wśród reszty ludu (gdyż z tyłka machnięte oczernienie czegoś podparte wcześniejszymi tekstami innych typu "oryginalne!", "30 sekundowe ROFLMAO", "lubię to!" tylko zniesmacza kolejnych głosujących do tej mapy i ląduje na resztę czasu w kącie z powodu "Mają rację, zbyt eklektyczna, reszta i tak ma (względnie) większe szanse, więc walił ją pies"... smutne...).

Zawsze w konkursie ktoś wygra, niekoniecznie oryginalny i etc., no ale kurka, niech szanse w zabawie dla wszystkich będą w miarę równe, rywalizacja zdrowa, a ew. komentarze krytyki mogą przecież poczekać do zakończenia głosowania...
To tyle. Dziękuję wszystkim za przeczytanie moich wypocin. LM FTW. :-)

@edit: Jeśli moje dotychczasowe wypowiedzi w jakiś sposób hamują przebieg głosowania, daję pełną zgodę na ich usunięcie!... :-o
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: BeVoo »

Kurcze, niby chipset fajny, ale te niektore mapki imho sa praktycznie identyczne! :] Ja wiem, zbyt wielkiego wyboru chipow nie bylo, dlatego gdybym przystawil do siebie 4 mapki (2x2) to mialbym gotowa, pasujaca do siebie mape, tylko 2 razy wieksza... (nie szukajac zbyt daleko i nie wglebiajac sie w temat: 0008~0012) Co nie zmienia faktu, ze i tak zabawnie by bylo na niej pograc.
No i nie wspominajac o mapach typu 0015, chociaz i takie maja swoj urok.

Skojarzeń ciąg dalszy (to a' propos poprzedniej kolejki): Map0016 - mi ta mapa skojarzyla sie troche z MicroMachines :P Pomysl na mape oryginalny, ale mimo wszystko ja zwracalem uwage na mapki, ktore moglbym eksplorowac jakims charsetem, np. zombiakiem or sth...
Moj glos leci tylko do jednej mapy: 11
Dziekuje, dobanoc (wlasnie wrocilem z pracy), i do zobaczenia w nastepnej kolejce.
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: X-Tech »

Nie mogę patrzeć na te mapy wyglądają jak zlepki G*&*a
14 mapa najlepsza, ale i tak nie mogę patrzeć na te mapy to okropne.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Fear »

X-Tech pisze:i tak nie mogę patrzeć na te mapy to okropne.
To po prostu naciśnij znaczek "x" w przeglądarce, to powinno załatwić problem z mapkami.
X-Tech pisze:Nie mogę patrzeć na te mapy wyglądają jak zlepki G*&*a
Nie chcąc być chamski, to tylko napiszę: "trochę poszanowania dla cudzej pracy".
Nazywasz zlepkiem gówna cudze prace, nad którymi niektórzy posiedzieli mniej, niektórzy więcej czasu? Człowieku zastanów się...
Nie chcę mi się nawet rozpisywać na ten temat więcej...
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: X-Tech »

Nic nie poradzę, że tak wyglądają. Jaki chipset takie mapy. Te mapy na rtp to były dzieła sztuki przy tym co jest teraz, ale to też kolejna zasługa tej gry, z której wzięto ten chipset przecież ta gra to prosta zręcznościówka, a chipset do kolejki to zaledwie jeden z jej poziomów, który nadaje się tylko do jednego celu cmentarza, na którym powstały trupy z grobów. Dlatego jak ktoś kombinował coś innego wyszedł z tego syf. Jakie mapy taka ocena ktoś się chciał wyróżniać to go zgubiło, bo zgubił założenia chipsetu, a ten chipset ma tylko jedno założenie jak napisałem wyżej !
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Deathwing »

6 i 16 - jak dla mnie jedyne w miarę sensowne zastosowania tego chipsetu.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Jazzwhisky »

X-Tech pisze:Nie mogę patrzeć na te mapy wyglądają jak zlepki G*&*a
14 mapa najlepsza, ale i tak nie mogę patrzeć na te mapy to okropne.
Opanuj się trochę xd

Anyway, nie wiem jak traktować twoją wypowiedź - to jest formalny głos na mapę nr 14 czy nie?

edit
To miała być PMka _^_
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: DE »

X ma za to swietna wymowke - nigdy nie zrobi zadnej mapy, bo mu sie zaden z chipsetow nie podoba, wiec po co ma robic, skoro i tak wyjdzie nedznie z powodu slabego chipsetu :D
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
Zablokowany