Sezon III - kolejka 2

Start Sezonu VI!!!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Jazzwhisky »

Ok, udało mi się wyeliminować błąd ^^, tylko nie wiem czy jest sens odpalać ankietę dla tej kolejki (byłoby to zliczanie głosów z ankiety+głosów z postów, pomijając powtórki), bo z jednej strony jest to o czym napisał Stanior, z drugiej - nie chciałbym robić zbędnego zamieszania, komuś szczególnie zależy na ukryciu swoich typów?

edit-dół
Technicznie to nie problem - skrypt ładnie zapisuje autora każdego głosu w ankiecie, a ja w przypadku LM i tak to monitoruję.

edit-2
OK, nie ma tematu, do końca kolejki 2 zostajemy przy głosach za pośrednictwem postów. =]
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Stanior »

Prawdę mówiąc nie wiem :/ Oddane głosy powinny być zaliczone bezwzględnie, a jak sprawdzimy głosy z ankiety? A jeśli ktoś zagłosował w poście, a nie zagłosuje w ankiecie to co odejmiemy jeden uczciwie zdobyty głos? Może już lepiej tą kolejkę zostawić jak jest... chociaż też nie jestem do końca przekonany czy to dobry krok. Może po prostu zaapelujmy i ładnie poprosmy użytkowników, żeby mimo braku anonimowości zagłosowali tak licznie jak w 1 kolejce:)
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Nightcrawler

Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 3)
Posty: 22
Rejestracja: 29 cze 2009, 16:27
Lokalizacja: Silesia

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Nightcrawler »

Chyba lepiej będzie zostawić tak jak jest, uniknie się zbędnych problemów.
A ja głosuje na: 6 , 12, 4(za pomysł z dachem, za nic nie mogę wpaść jak go zrobiłeś/aś)
Ostatnio zmieniony 09 lip 2010, 18:10 przez Nightcrawler, łącznie zmieniany 2 razy.
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: master miller »

Amadik mam podobne zdanie, i to nie jest zazdrosc - zamiast glosowac na najlepiej wykonana mape glosuja na mape ktora wyglada jak gra x.x O ile ta "platformowa" jeszcze byla ok to nie wiem co was wprowadza w zachwyt nad 16.
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Pantera »

moje glosy: 6, 9, 16

sam niestety nie zrobilem nic w tej kolejce, sleczalem nad tym chipsetem, ale mnie przerosl. dlatego tez tym bardziej chce pogratulowac aktywnym uczestnikom tej kolejki :)
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 131
Rejestracja: 24 lip 2006, 15:27

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Neo »

Podzielam zdanie Amadika odnośnie map typu 16. Taką mapę wystarczy zrobić w kilka minut. I zostaje kwestia czy my oceniamy albo:
a) mapping
b) pomysł
c) scenkę
Bo to mimo wszystko dość ważne.
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: ŻbiXs »

Widzę, że motyw "haters gona hate" i tu nie jest obcy...
16 aktualnie pokazuje tylko kolejny sposób wykorzystania chipsetu, na który najwidoczniej nikt poza osobą go tworzącą nie dostrzegł bądź nie miał zamiaru tworzyć.
Jedni wolą mapki nie odbiegające od standardu, za to zachwycające przejrzystością i bogactwem obiektów, innym z kolei może imponować podchodzenie do chipsetów na inne, specyficzniejsze sposoby. Ameryki nie odkryłem, ale... jak was to tak bardzo boli, to uzgodnijcie z organizatorami dodatkowe zasady regulaminu na następny sezon LM, a nie się bezsensownie dąsacie przy głosowaniu i perfidnie dewaluujecie określoną mapę za jej odmienność tekstami typu
Amadik pisze:Bo zasługują na głos bardziej niż 16.
czy
Master miller pisze:co was wprowadza w zachwyt nad 16.
Taka postawa jest śmieszna, głupia, i (nieszczęśliwie) zwykle psuje w jakimś stopniu przeróżne konkursy... :?
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Powczan »

Neo pisze:Podzielam zdanie Amadika odnośnie map typu 16. Taką mapę wystarczy zrobić w kilka minut. I zostaje kwestia czy my oceniamy albo:
a) mapping
b) pomysł
c) scenkę
Bo to mimo wszystko dość ważne.
No i kwestia czy LM nie jest po to by się bawić i robić mapki, które by się podobały? Przecież nikt ich później do gry nie doda. Tutaj chodzi o zrobienie ładnej mapki, albo oryginalne wykorzystanie chipsetu by odbiec od standardów czasami z humorem a czasami po prostu taki stół bilardowy jak mapka 16. No i zgoda ze ŻbiXem.

LM jest po to by się bawić i zbliżyć, a nie oceniać w ile ktoś zrobił mapkę i się oddalać. Rozumiem, że możesz mieć swoje zdanie, ale po co narzucać je innym? Nie podoba Ci się - głosuj na inną, proste.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Stanior »

A ja myślę, że twórca mapki chciał właśnie wywołać to co teraz się dzieje : burzę wokół jego pracy ;P. Zasługuje na głosy, bo mu się to udało :P
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Powczan »

No, można objąć i taką strategię ;P
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Nightcrawler

Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 3)
Posty: 22
Rejestracja: 29 cze 2009, 16:27
Lokalizacja: Silesia

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Nightcrawler »

I dochodzimy do momentu w którym nie ważne jest samo wykonanie czy wygląd mapki, ale kontrowersję, które wzbudza? Na tej samej zasadzie: słaba gra, ale dla niektórych zabawna (akurat mam na myśli konkretny tytuł :P) -> wzbudza kontrowersję -> zasługuje na uznanie ?

Ogólnie mapa 16 nie jest zła, ale oddanie na nią głosu przez to, że udało się jej:
wywołać to co teraz się dzieje : burzę wokół jego pracy ;P.
to trochę dziwne.

@down: Nie napisałem, że to nieuczciwe, po prostu dla mnie dziwne. Ale to tylko moje subiektywne odczucie :P.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2010, 18:28 przez Nightcrawler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Stanior »

Masz trzy głosy. Możesz zadziałać wg zasady jedna mapka najlepsze wykonanie, jedna najlbardziej oryginalny pomysł, a druga ajładniejsza itp itd:P Gdyby był do oddania 1 głos byłoby to faktycznie nieuczciwe. Ale głosy są aż 3
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 131
Rejestracja: 24 lip 2006, 15:27

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Neo »

Rozumiem, że możesz mieć swoje zdanie, ale po co narzucać je innym? Nie podoba Ci się - głosuj na inną, proste.
?? Przecież nie narzucam. Tak ja Ty po prostu wydałem swoją opinię i zadałem pytanie żeby wiedzieć właściwie na czym polega LM i odpowiedź uzyskałem, więc jest ok.
Ogólnie zgadzam się, że jest to przecież tylko forumowa zabawa i nie ma najmniejszego sensu się nad tym tematem dalej pieklić, ale już nie wyolbrzymiajmy opinii innych i nie dorabiamy do nich ideologii bo wychodzi właśnie z tego taka sieczka (jak w większości innych tematów).
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Stanior »

Najwyzej za tydzien zobaczymy mapki przedstawiajace klozet, bakaraki. czy historię sceny w pigułce ot co:D
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon III - kolejka 2

Post autor: Powczan »

W takim razie proponuję zamknąć temat na temat ( lol xD ) mapki nr 16 i kontynuować głosowanie, nikt chyba nie chcę przeradzać tego w wojnę gustów i toków myślenia :F
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Zablokowany