Sezon III - Puchar, runda 2

Start Sezonu VI!!!

Najlepsze mapy Rundy 2:

Czas głosowania minął 11 sie 2010, 13:34

Map001
5
22%
Map002
5
22%
Map003
4
17%
Map004
9
39%
 
Liczba głosów: 23
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Sezon III - Puchar, runda 2

Post autor: Jazzwhisky »

Druga runda pucharu - i RMVX wchodzi do gry.
Podstawowe zasady rywalizacji/oddawania prac:
- Podstawą wykonanej pracy jest plik mapy wraz z ustawieniami tilesetu/grafik. Prace w formie spakowanego projektu (z zaimportowanymi grafikami, bez pliku .exe) wysyłacie za pośrednictwem prywatnych wiadomości (forum) do mnie. Wysyłając pliki możecie skorzystać z opcji załączników do PM (maksimum 250kB, obsługuje najpopularniejsze archiwa).
- Czas nadesłania mapy: do piątku, 06.08.2010 włącznie, oczekujcie ode mnie potwierdzenia każdej nadesłanej pracy!
- Tworzymy dowolną lokację/obszar, jednak nie edytujemy tilesetu ani dodatkowych plików, nie wykorzystujemy też ich elementów w inny sposób (np. jako panoramy).
- Uwaga na koniec - mapy w tym stylu -> http://tsukuru.pl/inne/ligamapperow/s1k2/Map0016.png nie będą poddawane głosowaniu (0 pkt)
Specyfika tilesetów w RMVX trochę utrudnia nam kombinacje - zatem uwaga, z myślą o tych wszystkich, którzy nie mają doświadczenia z tą wersją RM (i chyba bez strat dla tych, którzy je mają) ->

Tworzycie dowolną mapę na podstawie defaultowego ustawienia RTP-tilesetów RMVX (nowy projekt, bez podmienionych plików graficznych). Ograniczenia:
- do pracy wykorzystujecie jedynie zakładki A, B i C.
- żadnych zdarzeń/bohatera na mapie (ani Common Events)
Rozmiary pracy: 34x26 pól (1088x832px, czyli 4 ekrany gry RMVX)


I w sumie tyle, wytyczne mówią chyba same za siebie, gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości - proszę się zgłaszać.

P.S. Prezentacja prac z kolejki 5 - po południu.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Sezon III - Puchar, runda 2

Post autor: Fear »

Haha, pierwsza w życiu mapka w VX, specjalnie program będę ściągać, bo ostatnio na dysku miałem chyba pół roku temu. Może przy okazji VX mnie do siebie przekona ;p
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon III - Puchar, runda 2

Post autor: Powczan »

Zawsze mam pomysł, tylko nie wtedy kiedy kleje mapke ;X
A dla mnie mappowanie w VX to porażka, wszystko takie kanciaste i wg mnie brzydko wygląda. Chyba odpuszczę sobie drugą rundę :cry:
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Colombos

Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Puchar Ligi Mapperów I (zwycięstwo)
Posty: 58
Rejestracja: 25 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: Białystok

Re: Sezon III - Puchar, runda 2

Post autor: Colombos »

Czy można korzystać z drzwi? Są tylko w zdarzeniach :(.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon III - Puchar, runda 2

Post autor: Jazzwhisky »

Rozważającym rywalizację w Pucharze przypominam o tej części konkursu. Dotychczas odebrałem jedną mapę i nie wiem czy cokolwiek to zmieni - ale jak w pierwszej rundzie - termin zostaje przesunięty o 24h, czyli do soboty, 07.08.2010 włącznie.
Colombos pisze:Czy można korzystać z drzwi? Są tylko w zdarzeniach :(.
No jak żadnych zdarzeń to żadnych, niestety.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon III - Puchar, runda 2

Post autor: Powczan »

Tego się spodziewałem ;P
Gedharm pisze:Skoro spod XP są tylko 2 prace, to ciekawe jak bedzie z VX =O
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Sezon III - Puchar, runda 2

Post autor: Rahael »

uuu, to sobie nie pogłosuje, bo w niedziele z rana wyjeżdżam :< Mam nadzieję, że jednak napłynie więcej prac :x
Obrazek
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Sezon III - Puchar, runda 2

Post autor: Fear »

Gedharm i właśnie przez przedłużenie terminu oddawania prac w XP prac ostatecznie było chyba 7. Ja swoją z VX wyślę, ale tak jak poprzednio w XP- w ostatnim momencie ;p
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Nightcrawler

Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 3)
Posty: 22
Rejestracja: 29 cze 2009, 16:27
Lokalizacja: Silesia

Re: Sezon III - Puchar, runda 2

Post autor: Nightcrawler »

Tak z czystej ciekawości, dlaczego nie można używać zakładki D ?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon III - Puchar, runda 2

Post autor: Jazzwhisky »

Przypominam, niecałe 11h do końca!
Nightcrawler pisze:Tak z czystej ciekawości, dlaczego nie można używać zakładki D ?

Pytanie powinno właściwie brzmieć: "dlaczego aż B i C" =P, początkowo zestaw miał składać się tylko z dwóch tilesetów (chyba A+C), ale został powiększony z nadzieją, że wpłynie to na ilość prac. D odpadło, bo było chyba najbardziej odmienne elementami od reszty.


OK, ostatecznie w rundzie drugiej otrzymałem 4 mapy, skrót zasad (uwaga na zmiany!) poniżej, DWIE opcje, ankieta - i zapraszam do oceniania! =)
Jazzwhisky pisze:Głosowanie:
- głosowanie potrwa 72h od momentu anonimowej prezentacji prac
- maksymalnie DWIE opcje wyboru
- w głosowaniu mogą brać udział wszyscy użytkownicy zarejestrowani do 25.07.2010 włącznie, z co najmniej jednym postem na koncie - głosy innych użytkowników będą anulowane
- bawimy się z zasadami, nie oddajemy głosów na swoje prace, nie ujawniamy autorów poszczególnych map
- szczególna uwaga, głosowanie w PLM będzie monitorowane, a wszelkie nieprawidłowości związane z oddawaniem głosów automatycznie wykluczać będą z dalszych rozgrywek, proszę o ostrożność, wyjątków od zasady nie będzie!
Niestety całość map nie zmieści nam się na forum, ważą też całkiem sporo - zatem pod każdą z map - link (polecam otwieranie wszystkiego w nowej karcie/zakładce).


Map001
Obrazek
Map002 Obrazek
Map003 Obrazek
Map004 Obrazek
[/b][/size]
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Sezon III - Puchar, runda 2

Post autor: Fehu »

Wszystkie mapy są brzydkie, ale oddaję głos na trójkę.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Sezon III - Puchar, runda 2

Post autor: Fear »

Dałem du*y, że nie wysłałem mapki ale w ostatnim momencie dowiedziałem się o imieninach kumpla i na rm już czasu nie było, a miałem fajny pomysł i myślę, że nie było by źle, bo poziom jest niższy niż w XP (przynajmniej gorzej to wygląda).

Najlepiej by było (według mnie) zrobić schludną mapkę wnętrza, bo krajobraz w VX jest brzydki, a wnętrza za to są ładne dla oka...
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Nightcrawler

Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 3)
Posty: 22
Rejestracja: 29 cze 2009, 16:27
Lokalizacja: Silesia

Re: Sezon III - Puchar, runda 2

Post autor: Nightcrawler »

Nie jestem zadowolony ze swojej mapy. Ogólnie całkiem zniechęciła mnie ona do VX, strasznie ciężko coś w nim zrobić, brak jako takich warstw, i do tego te dziwne autotile, które często robią nie to co trzeba...
@up. też myślałem o mapie wnętrza, ale nie miałem pomysłu na nic tak dużego...
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon III - Puchar, runda 2

Post autor: Powczan »

Ja rzuciłem tą rundę w cholere, bo siedziałem nad mapką i gówno z tego wyszło a nie mapka =/
I tego się szczerze mówiąc spodziewałem, mapki są brzydkie, VX ma strasznie słaby tileset, wszystko takie kanciaste. Za kanciaste. Nawet nie wiem na którą mam głosować ;P
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
radek02
Posty: 111
Rejestracja: 08 mar 2010, 15:34

Re: Sezon III - Puchar, runda 2

Post autor: radek02 »

zastaniawiałem się którą mapkę wybrac , i zdecydowałem się na 1 i 2 .Ładnie wyglądają , i ( jak dla mnie ) mają klimacik . troszeczkę żałuję , że nie wziąłem udziału , ale i tak bym nie dostał nawet 1 głosa :-) .
Teksty ze chatów, for i innych rm'woych duperelków:
Spoiler:
Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
Zablokowany