Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Zasady, Dyskusja

Start Sezonu VI!!!
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Dragon Kamillo »

Pamiętam, że ostatnio była już niespodzianka przy RMVX, że nie można było używać eventów - co jeszcze bardziej utrudniło sprawę. Może to będzie jedna z niespodzianek - brak eventów...
Drugie co mi przychodzi do głowy to narzucony tytuł pracy, coś jak na egzaminach z rysunku...

X_Tech - co do RMXP, to właśnie taki konkurs powinien zmienić podejście do tych map, chociażby dlatego że tu nie ma mgły, ani innych obrazków. Po za tym to między innymi Ty będziesz głosował, więc wcale nie musisz wybierać kwiaciarni.
Ogólnie to nie raz i tak trafiają się mapy które trudno by było wykorzystać w jakiejś grze - no ale to jest właśnie skutek robienia mapy dla samej mapy.

Dla mnie jak to będzie podzielone nie ma znaczenia, najlepiej się myślało tworząc mapy w 2k3, najlepiej się rysowało w XP, a obie rzeczy jakoś kulały w VX - oczywiście mam zamiar podejść do każdej kategorii, zrobienie jednej mapy nie trwa wcale długo (tylko bez przesadyzmu, kojarzy ktoś ostatni twierdzowy konkurs?).

A więc czekać tylko zostało pierwszej kolejki i mam nadzieję że i tak najwięcej map będzie w 2k. Ciekawią mnie te zmiany.

Aż dziwne co robi taki konkurs, od razu więcej ludzi na forum, i niektórzy starsi sobie też o makerze przypominają...
Awatar użytkownika
WebsterBolek
Posty: 113
Rejestracja: 02 paź 2010, 10:21

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: WebsterBolek »

Chętnie wezmę udział w konkursie i spróbuje swoich sił, pomimo że najlepszy nie jestem :wink:
Preferuje oczywiście Vxace, ale może też najdzie mnie ochota na Xp.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Kryzz333 »

@DragonKamilo:

Też mi się podoba, że wielu ludzi jest chętnych, ale to nie dziwota - jak sam napisałeś, zrobienie mapki to nic trudnego, więc wielu się garnie do niezobowiązującej pracy.


Ja się zastanawiam, czy ewentualnie brać udział w części konkursu dla innych wersji. W sumie nie zaszkodzi, ale doświadczenie mam w nich nikłe.


+ Jeszcze słowo o mapach w XP: cholernie dużo zależy jakie titlesety będą rzucone na ladę
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Sefiro »

A co mi tam... najwyżej zajmę ostatnie miejsce xD
VX Ace.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Adrap »

@Sefiro
Oddasz wszystkie prace to prawdopodobnie nie będziesz miał ostatniego. Przynajmniej tak było we wcześniejszych latach.

Z racji tego że formuła nie jest jeszcze ustalona mam pytanko. Jeśli jestem zgłoszony do XP, a 3eba będzie robić w 2k3, to czy ja nie będę mógł zrobić mapek dlatego że się zgłosiłem do XP. Jeśli tak zapisuje się do wszystkich RM'ów, zawsze to jakieś oderwanie od projektu.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Jazzwhisky »

Ok, mamy ponad 20 zgłoszeń, to już nieźle. =)
Kryzz333 pisze:czy będziemy dawać screeny z gry czy z edytora?
Jak pisał Preki, screeny na pewno pozostaną spod poziomu gry, chociaż wcześniej w pewnych przypadkach można było zrobić je też spod edytora (wyglądały tak samo).
Adrapnikram pisze:Z racji tego że formuła nie jest jeszcze ustalona mam pytanko. Jeśli jestem zgłoszony do XP, a 3eba będzie robić w 2k3, to czy ja nie będę mógł zrobić mapek
Spokojnie, ten wybór RM to nie są twarde zgłoszenia, a tylko luźna informacja zwrotna od Was, która w założeniu miała pomóc przy organizacji imprezy.
Dragon Kamillo pisze:Aż dziwne co robi taki konkurs, od razu więcej ludzi na forum, i niektórzy starsi sobie też o makerze przypominają...
Mnie to nie dziwi, poprzednie edycje miały podobnie, LM to najpopularniejszy konkurs scenowy wszech czasów, a składanie mapek to dla większości naprawdę sama przyjemność. =]

Z obiecanych informacji - szczerze mówiąc to patrząc na zgłoszenia przez chwilę byłem w kropce, ale już co nieco mi się klaruje. Nie ma rady, na 99% Liga obejmie w tym sezonie mapy wykonywane w więcej niż jednej wersji RM, ale szczegółów jeszcze nie podam, zarówno jeśli chodzi o rozkład jak i ew. klasyfikacje.
Poza tym, niemal na pewno, dla tych, którzy mają chrapkę na HB zestaw RMVX Ace równolegle rozegra się dodatkowa rywalizacja i nie będzie wymagała w zasadzie żadnej dodatkowej pracy. =)
Wciąż rozważam wiele rozwiązań, w tej chwili mogę jeszcze dodać, że pierwsza kolejka jest już zaplanowana (pewne założenia przyjąłem na starcie, właśnie po to, żeby nie sugerować się sympatiami uczestników), na cały sezon zaś złoży się od 6 do 8 kolejek, z bankową, około 10-dniową przerwą po 4 kolejce (ostatnia dekada marca).
Spoiler:
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
SmoKe
Posty: 62
Rejestracja: 02 sie 2012, 15:33

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: SmoKe »

Zgłaszam się, maker 2k3.
Avaron
Posty: 34
Rejestracja: 26 sty 2015, 23:31

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Avaron »

Zgłaszam się :-D 2k3, XP, VXace!
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 75
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Keibi »

Ja też się zgłaszam. Będę tworzył w RMXP, RMVXAce i RM2k3 8)
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: ravenone »

Ok, czas zadebiutować na tej wielkiej imprezie:)
only XP
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Noruj »

To nas jest aż tyle na tej scenie? I to zapewne nawet nie połowa. Czasem człowiek zapomina :)
W sumie cieszę się, że jednak się zgłosiłem. Liczy się zabawa i wsparcie inicjatywy, ale te moje mapy... ajć. xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Jazzwhisky »

To nie jest nawet 10%! =)

W ogóle to przebiliśmy już liczbą startowych zgłoszeń pierwsze dwa sezony, trzeci jest raczej pod tym względem nieosiągalny, ale i tak jest fajnie, powoli nawet ja czuję się zaskoczony.

edit-dół
Tak, ten konkurs bywa BARDZO weryfikujący, a ten sezon będzie wyjątkową niewiadomą, bo zgłosił się YoH (autor mapy z bannera LM4), ale poza tym - nie ma żadnego pewniaka z absolutnej czołówki poprzednich edycji Ligi.

Poza tym nie martwiłbym się, dotychczasowe zaskoczenia leciały zdecydowanie w przeciwną stronę, dla wielu zadziwiające było jak wiele różnych map można złożyć na tym samym tilesecie. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Kleo »

Pewnie po drodze ten i ów się wykruszy, ale faktycznie zaczyna się robić bogato. Mam nadzieję, że będzie jakiś podział, bo na samą myśl, że zobaczę na raz 25 map na tych samych grafikach i jakoś będę próbowała je porównać, dostaję oczopląsu.
Noruj pisze:ale te moje mapy... ajć. xD
Gdybym ja się zgłosiła, to ostatnie miejsce byłoby zarezerwowane dla mnie, ale w obecnej sytuacji jakieś szanse na ten zaszczyt masz. Choć jak patrzę na mapki z Asgun (szkoda, że nie w grze :P), to zdaje mi się, że lekko przesadzasz ze skromnością. ;)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: GameBoy »

Kleo, wbrew pozorom mapy mogą być bardzo zróżnicowane, np. w jednej edycji była mapa na tilesecie z gry Zombies Ate My Neighbourhood, a ktoś zmajstrował z tego stół bilardowy. =)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Otwarcie Sezonu IV, Lista Uczestników, Pierwsze informac

Post autor: Rave »

Ba, na samym RTP można wiele zdziałać, nawet w VX/Ace. A z customowym tilesetem/chipsetem to już w ogóle.
Zablokowany