Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Start Sezonu VI!!!
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: ADI »

Hahah.... A ja akurat na przeciwnika wybrałem sobie Ciebie Adrapnikram :P

Byłeś 2 miejsca wyżej więc uznałem Cię za świetny cel.
Nie miej tego do siebie :P
Teraz jeszcze Venesard jest 1 pkt nade mną. I tu jest już nasze TOP5. :D

Co do XP, to właśnie się zorientowałem że w używanym przeze mnie mejkerze idzie mi najgorzej w LM. :P
~Coś tu chyba nie gra~
Trza się wziąć za siebie.

EDIT:
@Dół

Czyli ja już jako wyzwanie nie jestem brany pod uwagę? //załamka//
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2015, 17:24 przez ADI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Kryzz333 »

W VI kolejce w końcu się postarałem i coś mi wyszło. :lol:

Spróbuję powalczyć o tego VX (chociaż pewnie i tak nie będę go uzywać :-P ) no i o ten alternatywny puchar (o ile Gameboy i Selfiro nie zdobędą wysokich wyników...)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Jazzwhisky »

I jest, poniżej ostateczna tabela IV Sezonu Ligi Mapperów!
Spoiler:
Gratulacje dla zwycięzców - Prometheriona, Dragon Kamillo, Deathwinga i GameBoya oraz wygranych minikonkursowych i dzięki za udział dla wszystkich 32 uczestników (specjalne ukłony dla dziesiątki, która wytrwała do końca w Pucharze!) oraz jeszcze liczniejszej grupy głosujących w konkursie. W sumie oddaliście prawie 700 głosów (po raz pierwszy - wszystkie ważne!) na ponad 150 map, a sezon był rekordowy pod każdym względem i doskonały także pod względem poziomu rywalizacji.

W sprawie nagród będę odzywał się i dorzucał rangi już dziś i ew. po długim weekendzie, zapraszam do pokonkursowych komentarzy, gratulacji i podsumowań, sam pewnie zapomniałem o czymś dodać, więc w razie czego - będę uzupełniał.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Athanor
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2014, 08:13
Lokalizacja: Krypta
Kontakt:

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Athanor »

Czyli w sumie jestem ostatni spośród osób, które wzięły udział w prawie wszystkich kolejkach Obrazek
No nic, w lidze mi nie poszło, wracam do mapowania miasta portowego. Obrazek
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Crashykk »

Nie jest zle. Przynajmniej mam swiadomosc, ze musze popracowac nad swoimi mapami :P
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Adrap »

Czyli, że moje cele zostały osiągnięte.
Prześcignąłem Venesarda, jestem w TOP 5 i mam RPG Makera. Tylko najlepszej mapy brakuje. Niemniej miło. Teraz czekać na następny konkurs (mam nadzieje że nie 5 lat).
Ostatnie co zostało mi do powiedzenia, to podziękowania za całe 37 głosów na moje mapy, a w szczególności na ostatnią.
Edit:
W ogóle widać jak wzrosły umiejętności robienia map u niektórych uczestników. A czego ja się nauczyłem?

1 kolejka - Że używanie wszystkich podłoży na jedną mapkę to nie dobry pomysł.
2 kolejka - Że przepych w akcji też nie jest dobry...
3 kolejka - Że wzgórza robię zarąbiste :D i że w XP robię lepiej niż 2k3
4 kolejka - Że do innej perspektywy trzeba użyć kontrastujących kolorów
5 kolejka - Że rozmieszczenie dużych obiektów na mapie jest ważne no i że w XP robię lepiej niż w 2k3
6 kolejka - Że nie zawsze działanie wbrew tilesetowi jest dobre
7 kolejka - Że ściany powinny być równe. No i że robię lepiej w XP niż 2k3 :D

@ADI
No a ja ciebie nie wybrałem. No i po części miałem rację.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2015, 13:56 przez Adrap, łącznie zmieniany 2 razy.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: ADI »

Gratki dla najlepszych. To nie jest przypadek :P

Jak się okazuje, nie jest ze mną tragicznie jeśli chodzi o maping.
Ale dowiedziałem się też, że lepiej mi idzie mapowanie w 2k3 niż w używanym mejkerze XP... XD
Ogólnie było fajnie rywalizować.

PS. Tak myślałem że Adrapnikram z ostatnią kolejką "podskoczy" - Instynkt mówił mi żeby nie wybierać Cie jako przeciwnika :D No i blisko było wygrać ACE'a - Ale trudno :P

Także liczę na kolejny sezon szybciej niż czekano na ten.
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: X-Tech »

Tak. To nie jest przypadek. Kryteria oceniania lokacji do gier większości osób dla mnie są pozbawione sensu i zmieniły się jak dla mnie głównie pod naporem osób grających w 3-D Crpgi, które przybyły na scenę - nie żebym ich wyganiał. Dla mnie w większości wypadków takie podejście do lokacji nie zgadza się w samych grach czego oczywistym dowodem jest fakt, że osoby, które prowadzą w tym rankingu praktycznie nigdy nie zrobiły żadnych gier w rmie, a jeśli to co najwyżej ich próby. To dowodzi, że wygrały kartki świąteczne, a nie mapy. Absolutnie się tym nie zgadzam - zwycięzcom tworzącym kartki świąteczne gratuluje jednak jak dla mnie w większości wypadków map nie stworzyli, ale twórcom map do gier współczuję, że realia lokacji w grach nie działają na większość głosujących W KONKURSIE na mapy. Głosowaliście w większości na kartki świąteczne, a nie mapy. Konkurs ogólnie był spoko, ale kiedy zrozumiałem co jest celem - odechciało mi się totalnie. Wniosek jest taki jak dla mnie wygrały osoby, które realnie nie rozumieją realiów tworzenia map do gier, bo takowych nie tworzyły lub totalnie te realia olały tworząc lokacje jako kartki świąteczne a nie mapy do gier - dwie grupy. Tyle na temat.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: GameBoy »

W końcu coś wygrałem. =)
Dzięki wszystkim za głosy.
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: lorak »

Gratuluję zwycięzcom i wszystkim tym, którzy dotrwali do końca, a zwłaszcza Prometherionowi, który właściwie co kolejkę deklasował konkurencję :) Dziękuję organizatorowi zabawy i tym, którzy siedzieli mi na ogonie i zmuszali do większego wysiłku przy utrzymywaniu pozycji w tabeli.

Dzięki tej lidze zrozumiałem, że nie trzeba się bać innych tilesetów niż rtp. Tego, że ładna mapa to nie koniecznie malutka przestrzeń zasypana szczegółami. No i wiem teraz, że wysoki kontrast w mapce naprawdę poprawia jej odbiór i, co za tym idzie, grywalność. Poza tym, chce mi się wreszcie działać nad grą w makerze.

Podobała mi się ta różnorodność w stawianych wyzwaniach (choć niektóre grafiki były okropne). Wystartowałbym raz jeszcze!
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Adrap »

Przestań chrzanić X-Tech mapa to mapa i jeśli jest ładna dostaje głos. I w większości uczestników pewnie tak było, (u mnie też) że oceniali pod względem tego jak mapa wygląda, a nie czy ma równe dróżki poustawiane albo ile npc się tu zmieści. A i tak prawie wszystkie zwycięskie mapki można by użyć w projekcie.

W ramach podziękowanie, zapewne niedługo dostaniecie grę pt. Run Away której logo mogliście wcześniej ujrzeć w sygnaturze. Of kors będzie w VXAce.

EDIT dół
Jak tak to git.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2015, 15:00 przez Adrap, łącznie zmieniany 1 raz.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: X-Tech »

Ja nie przeczę, że ładniejsza jest kartka, która wygląda ładnie XD Sam to przyznaję, że ładniejszą kartkę świąteczną wybierze więcej osób. Wolę jednak mapy do gier, które coś tam dopełniają. Każdy ma swoje kryteria oceny. Nowa ekipa rmowców ma w większości inne.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Jazzwhisky »

Nie bądźmy zacofani, w tym sezonie było mnóstwo rewelacyjnych map do gier, a w ostatnich kolejkach trudno byłoby wskazać więcej niż jedną na cały zestaw, która by się nie sprawdzała (a nawet jak już coś było, jak np. komiks by Michu, Poke Stadium by Noruj czy myszy X-Techa to dostawało niewiele głosów). Ofkoz można zrzucać to na gusta, ale to także kwestia estetyki i umiejętności, bardzo fajnie, że wielu z nas udało się wyciągnąć jakieś wnioski, niestety niektórzy nie rozwijają się tak łatwo i chętnie, pozostając w przeszłości i nie zauważając chyba jak bardzo ich wypowiedzi się przeterminowały. ;)

Nie zrozum mnie źle X, ale przez 5 lat pouczasz tu ludzi, wykrzykujesz, że nie robią gier, a sam ostatnio prezentowałeś coś nowego w.. 2009 roku? Jest w tym pewien dysonans.

Poza tym, uwaga, to była zabawa, pouczająca itd., ale nie dorabiajmy do tego srogich ideologii. LM w naszej wersji i tak jest surowa, konkursy tego typu na świecie nie stawiają zazwyczaj prawie żadnych wymogów (dowolny tileset, rozmiar, efekty świetlne itd.), tu naprawdę byliśmy megadaleko od pustego produkowania obrazków wyłącznie do pooglądania.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Yoroiookami »

Szczerze mówiąc...jestem dumny z mojego 15-tego miejsca. :lol: Szczególnie że mapki to akurat jedna z rzeczy, z którymi (Według recenzji w Gońcu przynajmniej) najgorzej mi szło. Oczywiście muszę się jeszcze poprawić, ale miło zobaczyć, że jest nadzieja. :roll:
Gratki dla zwycięzców. Najbardziej jestem zadowolony z byciem tuż obok CrasheRka.

Mam nadzieję, że za rok też coś takiego zorganizujecie, bo dobrze się bawiłem. :wink:
Jazzwhisky i Kleo odwalili dobrą robotę z organizacją.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2015, 15:24 przez Yoroiookami, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Sefiro »

Hm... 14-te miejsce i 2-gie w drugiej tabelce... jak na pierwszy raz to nie ma tak źle.
Szczególnie, że przystępując do LM liczyłem na ostanie miejsce.
Najlepiej wychodziły mi mapy w 2k3, gdyby było ich więcej... może było by lepsze miejsce xD
No to do następnej LM...
Zablokowany