Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Start Sezonu VI!!!
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 304
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Deathwing »

Gratulacje dla tych dwóch nade mną i przy okazji też dla uczestników, którzy nie wymiękli w połowie - za sportowego ducha i walkę do samego końca :D Należą się jeszcze podziękowania dla Jazza za kolejną bezbłędną organizację, mimo wyboru paru kontrowersyjnych tilesetów ;) Zabawa była przednia i jak dla mnie ten sezon na pewno był jednym z najciekawszych w historii Ligi. Mam nadzieję, że następna edycja odbędzie się szybciej niż za 5 lat.
Nie gratuluję tylko X-Techowi za pieprzenie głupot i argumenty, które nie dowodzą absolutnie niczego, ale do tego już każdy się chyba przyzwyczaił.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Crashykk »

Szczególnie że mapki to akurat jedna z rzeczy, z którymi (Według recenzji w Gońcu przynajmniej) najgorzej mi szło.
A ja podobno robiłem dobrą oprawę graficzną (włączenie z mapami), a fabuły brakowało :mrgreen:
Teraz widać jednak, że mapki nie są takie dobre xd No nic, w następnej lidze może będzie lepiej.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Noruj »

No i koniec. To było coś ekstra, GF się chowają - nawet jak w LM dostaję ostre baty, a w GF dostaję pucharki. Po prostu dużo więcej emocji, aktywności, śmiesznych sytuacji i fajnej rywalizacji.

Gratuluję wszystkim tym, którzy uczestniczyli i nie poddawali się, nawet jak nie zdobywali punktów. Oddałem wszystkie mapy, a wiecie, że punktów miałem jak kot napłakał. Dopiero coś na końcu się poprawiło i cieszyłem się jak dostawałem te 2 głosy (dziękuję wam!:D). 18 miejsce to przynajmniej nie 31. Rave dał czadu jak zwykle!

PS:
X-tech, weź bądź facet i przyznaj się, że zrezygnowałeś z konkursu, bo Twoje mapy dostawały marne głosiki - a ludzie, których do te pory pouczałeś i momentami gnoiłeś wygrywali całe kolejki. Trochę wstyd, nie?
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: X-Tech »

Deathwing pisze: Nie gratuluję tylko X-Techowi za pieprzenie głupot i argumenty, które nie dowodzą absolutnie niczego, ale do tego już każdy się chyba przyzwyczaił.
Noruj pisze: X-tech, weź bądź facet i przyznaj się, że zrezygnowałeś z konkursu, bo Twoje mapy dostawały marne głosiki - a ludzie, których do te pory pouczałeś i momentami gnoiłeś wygrywali całe kolejki. Trochę wstyd, nie?

Podoba mi się, że się odnosicie do tego co napisałem. O to właśnie chodzi. xd 111



Zrezygnowałem ponieważ potrafię robić genialne mapy do gier, ale nie one są tu celem - tu celem JEST ładność tego co powstanie na ekranie jak zabawa w paint na ograniczonym kawałku materiału z celem stworzenia czegoś ładnego, a nie koniecznie DOBRE mapy do gier - to jest różnica. Dobra mapa do gry stawia za cel być częścią historii i napędem rozgrywki i sytuacji -

Dobre mapy do gier potrzebują większego planu i potrzebują kontekstu. Wygrały głównie osoby, które praktycznie nie robiły gier lub co najwyżej podejmowały się ich próby (większościowo). Te osoby skupiły się na tworzeniu pocztówek, kartek, screenów mających za cel przyciągać do zapowiedzi wizualnie - wygrały - ale jak dla mnie nie wyrobiły się w robieniu map do gier. To się potwierdza większościowo przez brak gier od ich autorów.



Gratuluję ZWYCIĘZCOM, ale nie mam do tego respektu. Owszem wymiatam w robieniu map, ale nie pocztówek i kartek świątecznych zresztą postaram się to potwierdzić czymś z rma, ale od razu piszę, że mapy w grach nie mogą być celem tylko dodatkiem, bo zawsze ale to zawsze rujnuje klimat gier JEŚLI są celem. Zresztą moje lokajszyns są do zbadania choćby w dziale z map thread zachęcam - możecie tam je sobie opluć i pochwalić xd

Niestety Imageshack usunął większość archiwów. Wrzucę coś ewentualnie.

Dla mnie jednym z najlepszych na Polskiej scenie maperów (jeśli nie najlepszy) jest Motoki. Wielki talent
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 maja 2015, 17:51 przez X-Tech, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Prometherion »

Dobra, w końcu trzeba coś powiedzieć. Kiedy zaczynaliśmy Ligę, nie sądziłem, że pójdzie mi aż tak dobrze(4 zwycięstwa) i na końcu zgarnę pucharek. LM była dla mnie bardzo przyjemną i dobrze zorganizowaną zabawą. Cieszę się, że tak wielu użytkowników wzięło udział i do samego końca wysyłało mapki.

Obawiam się jednak, że na kolejną Ligę przyjdzie nam poczekać szmat czasu, ale to dobrze, przynajmniej odpoczniemy i zatęsknimy:)

Gratulacje dla Deathwinga i DK za dotrzymywanie mi kroku:)

Do zobaczenia w LM V! ( o ile do takowej dożyję:)

PS. Za swoją najlepszą mapę uznaję tą z 2 kolejki.
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 75
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Keibi »

Moje 9 miejsce mnie bardzo zaskoczyło :) Nie spodziewałem się, że skończę w pierwszej dziesiątce, a pierwsze miejsce w piątej kolejce już w ogóle wprawiło w zaskoczenie. Trochę żałuję, że odpuściłem dwie ostatnie kolejki, ale w sumie cel osiągnąłem - miejsce w pierwszej dziesiątce. Tak czy siak, nie ma co płakać, tylko czekać na Sezon V. Teraz chciałem tu podziękować kilku osobom, bez którym inaczej potoczyłby się los tutaj.

X-tech - tak, gdybyś nie wysłał mi na jakimś innym forum wiadomości z linkiem do ligi, a ja bym nie wszedł wtedy i nie odczytał pw, nie byłoby mnie w stawce ligowej :)

CrasheR - za tą rywalizację w piątej kolejce, bo gdyby nie ten bój, to nie wiem, czy bym oddał wtedy mapkę...

Jazzwhisky - za organizację, i za cierpliwość, gdy w pierwszej kolejce oddawałem mapę, którą poprawiałem kilkakrotnie, bo miała błędy (zdarzenia na screenie się nie zgadzały z tymi w pliku) - gdyby nie ta cierpliwość, pewnie bym odpuścił już przed pierwszą kolejką...

A także chcę podziękować pozostałym uczestnikom, bez których bój w lidze byłby nudny.
No, skończyłem te podziękowania. Trzeba wracać tworzyć grę, bo to trochę podejrzane, że taki znikąd nieznany użyszkodnik, który jeszcze nie wydał żadnej gry, przychodzi na ligę mapperów i zajmuje 9 miejsce i wygrywa piątą kolejkę... :D
Awatar użytkownika
Endvorte
Posty: 25
Rejestracja: 22 lut 2015, 00:43

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Endvorte »

Na wstępie przytoczę kilka moich zdań odnośnie ligi, które napisałem wcześniej, już w trakcie sezonu:
Z takich bardziej osobistych odczuć, to muszę wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy - nie wiem czy to sprawa chipsetu, rywalizacji, pomysłowości poszczególnych prac, czy może wszystkiego naraz - ale jakimś trafem, w trakcie przeglądania mapek, poczułem zapomnianą już bardzo, bardzo dawno - chęć stworzenia w makerze własnej gierki. Nie jestem pewien na ile to uczucie pozwoli mi zrealizować cel, lecz mimo wszystko miło było odczuć coś takiego ponownie - za co mogę szczerze i bez sztuczności podziękować wszystkim uczestnikom, jak i organizatorowi całego przedsięwzięcia! :)
Generalnie było świetnie - rywalizacja, różnorodność sposobów oceniania, zaskakujące tilesety i jeszcze więcej, a to wszystko razem okraszone kozackimi uwagami X-Techa :D.
Najlepsze zaś z całej ligi, myślę że było właśnie to niecierpliwe wyczekiwanie, aż pojawią się nowe mapki - ta nieposkromiona ciekawość, co też kto zdołał wysmażyć ciekawego z danego zestawu grafik. Niektórzy robili te wspomniane "kartki świąteczne", inni rozkminiali oryginalnie nieprzewidywalne konstrukcje, jeszcze inni stawiali na estetykę, historię, czy też grywalność mapki. Można mówić o gustach i guścikach, jednakże sądzę że w gruncie rzeczy każdy ma jakiś swój własny, charakterystyczny talent do tworzenia map (i nie tylko) - sęk w tym, aby wsłuchać się w swoje wnętrze, szlifować rzemiosło i tworzyć jak wam tam w duszy gra muzyka.
Co do kontrowersyjnego X-Techa - ja tam uwielbiam jego wypowiedzi, czuć w tym wiele pasji i miłości do samego aktu tworzenia. W moim odczuciu X-Tech zdaje się być kimś w rodzaju nauczyciela - co by, nawiasem mówiąc, wyjaśniało czemu tak was wnerwia :D! X-Tech może być wkurzający, ale myślę że przez swoje wypowiedzi próbuje nam przekazać coś ważnego. To właśnie tak jak z nauczycielem - może być surowy, bezwzględny, konsekwentny - ale kiedy otworzysz się na jego rady, to ostatecznie po części przyznajesz mu rację - nie musisz się z nim zgadzać w stu procentach, ale z pewnością możesz wynieść od niego wiele korzystnych wiadomości, kiedy tylko wyciszysz swoje osądzające myśli. Człowiek uczy się przez całe życie i często wydaje mu się, że wie już wszystko - że on już przeżył swoje i nie da się nikomu i niczemu wyrolować - jednakże, jak pokazuje życie, jak zwykle doświadczamy kolejnych coraz to różniejszych problemów, zmagań itd. Toteż warto być otwartym na drugiego człowieka, otwartym na rozwój i każde pojedyncze doświadczenie. Idąc tym tropem - mówi się czasem, że jakieś działanie twórcze - w tym przypadku tworzenie w makerze - jest bezcelowe i bezowocne. Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę tworzenie - czegokolwiek - sprawia że cały czas się rozwijamy i poszerzamy swoje horyzonty, ucząc się więcej o sobie i o innych ludziach. Przykładowo - ostatnio zauważyłem że przykładając się do mapek, coraz większą wagę przykładam chociażby do kwestii schludności wykonywanych czynności, więcej uwagi przy codziennych obowiązkach - i odwrotnie - większa uwaga przy pracach domowych = większa staranność i dopilnowanie szczegółów przy budowie mapek. Jak widzicie więc, nawet takie pozornie błahe tworzenie czegoś w makerze sprawia, że człowiek się rozwija. Ale o co mi chodzi przez to - rzecz jasna - chodzi mi o to, żebyście nie porzucali swoich projektów i takich drobnych pasji. Jeżeli choć w niewielkim stopniu czujecie ten pozytywny żar w sobie - wyłączcie osądzanie i twórzcie, bo tworzyć warto. Życie z pewnością odwdzięczy się wam w ten sam pozytywny sposób.
Tak więc - wybaczcie że trochę zboczyłem z toru, ale mam cichą nadzieję, że jakoś zdołam zainspirować tym chociażby jedną niepewną duszyczkę. Pamiętajcie że każdy jest na swój sposób wyjątkowy i każdy ma wiele od siebie do przekazania.
Co do ligi - cóż więcej dodać, cieszę się po prostu że wziąłem udział, że mogłem z wami wszystkimi rywalizować i że mogłem podziwiać wasze prace :).
Tak więc - czekam na projekty, wierząc że liga z pewnością pozytywnie wpłynie na ich jakość :D.
Pokój!

PS:
Dragonie Kamillo - rób Nichter :D!
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Kleo »

Noruj pisze:To było coś ekstra, GF się chowają
Nie no, Noruj, chyba lekko przesadziłeś. Choć LM to faktycznie świetna zabawa (dzięki, Jazz :)), to jednak GF-y są imprezą zupełnie innego kalibru.

Jak już tu wlazłam, to skorzystam z okazji i pogratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w LM (jak wy w ogóle kleicie te mapy, spróbowałam ze dwa razy i nadal wydaje mi się to strasznie trudne), a szczególnie tym, którzy wytrzymali wszystkie kolejki.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Noruj »

Nie no, Noruj, chyba lekko przesadziłeś. Choć LM to faktycznie świetna zabawa (dzięki, Jazz :)), to jednak GF-y są imprezą zupełnie innego kalibru.
Nie uważam, żebym przesadzał. GF mają większy prestiż i są ważniejsze, tutaj się zgadza.
Tylko, że LM daje dużo-dużo-dużo więcej niż wielce "ważny" (na tak kameralnym podwórku) prestiż.

Podczas GFów jest kilka kategorii, głosowanie - wyniki i GF z dyni.
Tutaj mieliśmy wszystko to co opisywał wyżej Endvorte. O wiele bardziej angażująca i wnosząca do sceny impreza.
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: X-Tech »

Endvorte dzięki za słowa uznania + ogarnięcie. Nauczyciel ? Ostatni raz byłem nim dając w szkole douczenia z matmy paru osobom xd ostatecznie trzepałem hajs na pracach z plastyki na dzieciarni xd

Dobrze napisałeś o tym uzupełnianiu się działań nawet takich jak robienie map to dodaje do kreatywności i ogólnie podejścia do pewnych spraw. Trzeba lubić swoje. Wyobraź sobie w takim kontekście jak bardzo pomaga robienie całych gier.


W moim wypadku rm dopełnia i zwiększa wyobraźnie w innych dziedzinach głównie + częściowo na odwrót dlatego obowiązkowo wręcz powinienem coś w najbliższym czasie zmontować choćby dla własnego dobra XD Polecam też innym osobom coś z siebie stworzyć nie z innych gier, ALE z własnej głowy - bez samo-osądów, ale opartego na jakiejś własnej treści sznurem i opublikować. Zdecydowanie będzie frajdziocha z tego jakkolwiek to będzie wyglądać - klimat zapewne będzie występował.



P.S. Podobało mi się jak Jazz rozstawiał mapy wg. podobieństw w układzie struktury lokacji jakoś tak symetrycznie zwykle względem środka.
Liga jest spoko , oczekiwanie na mapy i głosowanie spoko, muszę nabrać dystansu/szacunku do kartek świątecznych itp. i będzie git ponad norme.


@edit: dół

Nigdzie nie napisałem, że tworzenie map zabija sens istnienia makerów. Tworzenie map jest kreatywne tak jak tworzenie kartek świątecznych.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2015, 19:38 przez X-Tech, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Rahim »

Boże, znów Noruj będzie się śmiał, ale...
LM jest jak osiedlowa piłka nożna, taki konkurs rozgrzewka, dla zabawy, więc nie rozumiem tu jednej osoby która próbuje pokazać, jaki to niewiele wart jest ten konkurs. Na koniec roku przychodzi czas na mistrzostwa tejże piłki, i wtedy mamy te nasze GF. Scena nie żyje samymi grami, a tworzenie map jest kreatywne, i wcale nie zabija sensu istnienia makerów X-tech.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon IV - Wyniki, Tabela Ligi, Puchar

Post autor: Adrap »

Gadajcie sobie bo nie braliście udziału. Jak dla mnie to ten konkurs był bardziej dynamiczny i ciekawszy. I można było coś wygrać :D
Może mniej prestiżowy ale na pewno ciekawszy.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Zablokowany