Sezon IV - kolejka 3

Start Sezonu VI!!!

Najlepsze mapy kolejki:

Czas głosowania minął 13 mar 2015, 10:20

Map001
0
Brak głosów
Map002
1
1%
Map003
9
8%
Map004
9
8%
Map005
1
1%
Map006
13
11%
Map007
4
3%
Map008
0
Brak głosów
Map009
5
4%
Map010
1
1%
Map011
2
2%
Map012
11
10%
Map013
14
12%
Map014
1
1%
Map015
9
8%
Map016
4
3%
Map017
0
Brak głosów
Map018
7
6%
Map019
2
2%
Map020
0
Brak głosów
Map021
0
Brak głosów
Map022
12
10%
Map023
3
3%
Map024
0
Brak głosów
Map025
7
6%
 
Liczba głosów: 115
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Sezon IV - kolejka 3

Post autor: Venesard »

Czuję się zaszczycony, i dziękuję wszystkim za głosy!! :-)
Trochę nie rozumiem co jest takiego w moich mapach. Tworząc cokolwiek zawsze wychodzę z założenia że chcę mapą opowiedzieć pewną historię.
Gratuluję innym użytkownikom i powodzenia w 4 kolejce!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 3

Post autor: Jazzwhisky »

A, fun fact, Venesard oddał mapkę w tej kolejce jako pierwszy. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 3

Post autor: Deathwing »

Adrapnikram pisze:22. Supcio jest ale przegrywa dla mnie z 18. Miałem na nią zagłosować ale numer mi się pomylił...
23*. ...z tą mapą.
hahaha, to było piękne :D Ominęło mnie dzięki temu 2 miejsce, ale i tak nie mam na co narzekać, bo wynik jest lepszy niż się spodziewałem. Po raz kolejny dzięki za głosy.
Na mojej mapce faktycznie są źle zaimportowane cienie, ale zwróciłem na to uwagę dopiero kiedy napisał o tym GameBoy. Zgadzam się, że przed następnym starciem w XP przydałby się krótki tutek dla nieogarniętych w temacie, do których sam się zaliczam.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sezon IV - kolejka 3

Post autor: Yoroiookami »

Nareszcie poszło mi dobrze. :roll: Dziękuję wszystkim za głosy i teksty typu "porządna mapa".(Moja była mapa #25) Podniosły mnie na duchu. :mrgreen:

Venesard widocznie ma do mapowania talent. :shock:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Sezon IV - kolejka 3

Post autor: Prometherion »

Pisaliście, że kryteria oceny mapki są różne w zależności od osoby czy preferencji, zgoda, jednak jest coś co stoi ponad "podziałami" a mianowicie... estetyka :) Szkoda, że po weekendzie nie mogłem jej poprawić na mojej zakręconej mapce(4) Przy następnej pracy, obok pomysłów i dziwności, popracuję nad harmonią, ha, ha. Bardzo się cieszę z tych głosów, które oddano, mimo iż wyszło mi jak wyszło. Gratulacje dla zwycięzców! W tabeli coraz większy ścisk, będzie się działo!
Ostatnio zmieniony 13 mar 2015, 13:06 przez Prometherion, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sezon IV - kolejka 3

Post autor: X-Tech »

Gratulatki. Moja mapa to 20. Teraz dokładnie widać jaka jest zwalona XD Jakość obrazu trzecikolasowa. Na środku domek, który wygląda jak wielka latryna z wejściem dla batmana.
Poza tym coś nie tak z cieniami. Zauważyłem że GB coś krzyczał wcześniej - zauważyłem że chodzi o kolorystykę cieni.

Tak jak zapowiadałem będzie szał jeśli idzie o moją mapę. Zrobiłem ją eksperymentalnym x sposobem XD Pierwszą półówkę zrobiłem na samym początku konkursu w jakieś 5 minut. Drugą zrobiłem w ostatnich 30 minutach oddawnia prac w kolejne 5 minut. Magiczne 10 minutek. XD

Dodam że jestem trochę ostro zmęczony LM jeśli chodzi o priorytetowość lokacji. Dla mnie lokacje muszą być częścią fabuły, jakiegoś świata, przygód inaczej rzeźbienie terenowe jest dla mnie pustawe pozbawione treści, logiki i dość przygłupawe, a wg. tej zasady ciężko jest ustawić się myślami w coś sensownego, a sens raczej bywa tu zwodniczy, ale zostaje do końca choć przyznam, że tę lokację zrobiłem od niechcenia. 10 minut to za dużo. Na następnej rundzie zmieniam strategię.

P.S. Moim zdaniem z takim podejściem osoby, które tworzą gry mają trudniej, bo są przyzwyczajone, że wszystko musi mieć sens i cel jeśli chodzi o mapy. Mapy to nie mockupy/wycinki lokacji, a zasady LM właśnie idą w te dwie rzeczy STĄD osoby, które są lepsze w pozorowaniu screenshotami, ale nie tworzące gry - mają przewagę. Natomiast dla osób, które tworzą gry i są przyzwyczajone do wykorzystywania ograniczonego kawałka terenu z głową, aby to działało w grze działa to inaczej. W każdym razie gratki, ale w normalnym mapowaniu lokacji z zasadami jakie obowiązują w grach, a nie w kartkach świątecznych mielibyście przerąbane.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 3

Post autor: Noruj »

Mam głos... Mogę umierać w spokoju :lol:
Dla mnie kolejkę wygrała mapa nr.4, akurat w tej na pierwszym miejscu nie widziałem nic nadzwyczajnego. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: Sezon IV - kolejka 3

Post autor: Dr.Man »

Ciekawe, jak kolejka na xp to zawalony tydzień sprawdzianami, jak ja ubóstwiam przypadki.

To git, bo akurat 13 mapa mi się najbardziej podobała, ciekawie wykonana i najważniejsze to że autor dobrze wykorzystał tileset.
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Sezon IV - kolejka 3

Post autor: Amelanduil »

Jazzwhisky pisze: 5 lorak/Dragon Kamillo/Prometherion (11-9)
Damnit, no i mam po piątaku :v
ObrazekGlico☆Magic?
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Sezon IV - kolejka 3

Post autor: lorak »

Ładne mapki były w tej kolejce, choć zbyt wiele osób zasypało je niepotrzebnymi małymi elementami. Ja zagłosowałem na 12, 13, 18 i 25. Sporo już na ten temat zostało napisane, ale dodam, że moim faworytem była 18. Od strony wizualnej: świetnie stworzony kontrast pomiędzy trawą a ziemią, od razu widać i czuć przestrzeń na mapce. Fabularnie: oczyma wyobraźni już widziałem rozgrywający się tam pojedynek dżentelmenów, bez tłumów, jedynie z udziałem sekundantów, wśród echa skał.

Ja wysłałem tę mapkę z wysoką górą / klifem na ciemnym tle. Troszkę zabrakło mi czasu i nie zdążyłem jej porządnie dopracować, ale fajnie, że komuś i tak się spodobała.

No nic, trzeba się wziąć w garść w 4 kolejce :)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sezon IV - kolejka 3

Post autor: Kleo »

X-Tech pisze:w normalnym mapowaniu lokacji z zasadami jakie obowiązują w grach, a nie w kartkach świątecznych mielibyście przerąbane.
E tam, większość map z tej kolejki świetnie by się w grze sprawdziła, a w tym zwłaszcza zwycięska 13. Estetyka użyteczności nie przeszkadza, wręcz przeciwnie.
Noruj pisze:Mogę umierać w spokoju :lol:
Nie możesz. Grę chyba obiecałeś jakąś dokończyć. Więc jak zamierzasz umierać, to masz to robić w towarzystwie gigantycznych wyrzutów sumienia z powodu niedotrzymanej obietnicy. :P
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon IV - kolejka 3

Post autor: Adrap »

Moja to 12, nie wiem co się stało że jest na 4 miejscu. Ja takie mapki robię praktycznie codziennie więc może po prostu mi się przejadły? Niemniej dzięki wszystkim za głosy. Rozwaliło mnie to że Venesard napisał że poszło mu lepiej niż się spodziewał, i wbijam na informatyce a tam 1 miejsce Venesard XD. Cieszy mnie to że XP'owiec właśnie wygrał tą rundę. Jedziem dalej!
P.S. 6 miejsce! Strzeż się TOP piątko.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Zablokowany