Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Bo składanie mapek to sama przyjemność. Sezon V, wyniki!

Najlepsze mapy kolejki:

Czas głosowania minął 20 mar 2015, 14:46

Map0001
18
16%
Map0002
4
4%
Map0003
1
1%
Map0004
1
1%
Map0005
3
3%
Map0006
5
4%
Map0007
15
13%
Map0008
4
4%
Map0009
2
2%
Map0010
2
2%
Map0011
0
Brak głosów
Map0012
4
4%
Map0013
1
1%
Map0014
4
4%
Map0015
8
7%
Map0016
0
Brak głosów
Map0017
2
2%
Map0018
1
1%
Map0019
2
2%
Map0020
15
13%
Map0021
12
11%
Map0022
4
4%
Map0023
0
Brak głosów
Map0024
4
4%

Liczba głosów: 112
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)

Re: Sezon IV - kolejka 4 + Puchar

Postautor: lorak » 20 mar 2015, 18:37

Moja była mapka 15. Miałem bardzo mało czasu na jej zrobienie, bo zacząłem jakieś 2 godziny przed końcem wysyłania :) Dlatego trochę nie do końca zagospodarowana przestrzeń.

Cieszę się, bo w punktacji trzymam bardzo równy poziom: za każdym razem prawie tyle samo głosów i prawie to samo miejsce.
Awatar użytkownika
Sefiro
Kontakt:

Postautor: Sefiro » 20 mar 2015, 18:54

Yay 4 pkt :-D
Dzięki za głosy oddane na mapę nr 8
Ja zagłosowałem na : #2 , #7, #14, #21
"Buduj gry, a nie mapy. Jeśli tworzysz mapy pod ocenę screeenów jesteś skończony." - X-tech

Spoiler:
Awatar użytkownika
CrashuR

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Kontakt:

Postautor: CrashuR » 20 mar 2015, 19:51

Nie myslalem, ze zyskam, az tyle pkt za moja szkole xD Niemniej dziekuje za te 4 glosy z calego serduszka <3

Jeseli chodzi o moje glosy to postanowilem dac szanse tez innym i polecialy na #3, #4, #9, #10. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 20 mar 2015, 20:26

Kto był na tyle szalony, że zagłosował na to dziadostwo nr 13 ? XD

lorak pisze:Moja była mapka 15. Miałem bardzo mało czasu na jej zrobienie, bo zacząłem jakieś 2 godziny przed końcem wysyłania :) Dlatego trochę nie do końca zagospodarowana przestrzeń.

Gdyby nie to pewnie bym nie zagłosował XD

@dół: WOW
Ostatnio zmieniony 20 mar 2015, 20:27 przez X-Tech, łącznie zmieniany 2 razy.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 20 mar 2015, 20:27

Ja.

edit
Ok, rozwinę, jak tylko zobaczyłem no.13 to myślałem, że zejdę, mapka jest jak niepoważna przebitka z jakiegoś jrpgowego intro, autentycznie spodobało mi się też, że jako jedyne wnętrze nie ma obwódki (w zasadzie ich nie lubię), razem z tą litą ścianą na dole mapa nabiera zupełnie innej głębi. =)

Poza tym głosy poszły na 1, 20 i to trochę nieszczęsne 24, chyba rybak z siecią przeważył.

W ogóle, być może najlepsza poziomem prac ligowa kolejka wszech czasów, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, zwłaszcza, że sam chipset doskonale znam i lubię.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
CrashuR

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Kontakt:

Postautor: CrashuR » 20 mar 2015, 21:09

W drugiej rundzie walki o RMVXA pozostali tylko CrasheR i Keibi. =)

Dopiero to zauważyłem :shock:
Tak blisko, a zarazem tak daleko. Jeżeli mi się uda wygrać (w co wątpię xD) to możecie być pewni, że w ramach podziękowania wydam coś spod VX Ace. 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Athanor
Kontakt:

Postautor: Athanor » 20 mar 2015, 21:20

CrasheR pisze:możecie być pewni, że w ramach podziękowania wydam coś spod VX Ace. 8)

Historia Zaginionej Sałaty! 8)

Specjalnie dali tyle czasu do następnej kolejki, aby każdy sobie poćwiczył robienie w XP i 2k :lol:
Awatar użytkownika
X-Tech

Postautor: X-Tech » 20 mar 2015, 22:22

Jazzwhisky pisze:Ja.

edit
Ok, rozwinę, jak tylko zobaczyłem no.13 to myślałem, że zejdę, mapka jest jak niepoważna przebitka z jakiegoś jrpgowego intro, autentycznie spodobało mi się też, że jako jedyne wnętrze nie ma obwódki (w zasadzie ich nie lubię), razem z tą litą ścianą na dole mapa nabiera zupełnie innej głębi. =)

Poza tym głosy poszły na 1, 20 i to trochę nieszczęsne 24, chyba rybak z siecią przeważył.

W ogóle, być może najlepsza poziomem prac ligowa kolejka wszech czasów, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, zwłaszcza, że sam chipset doskonale znam i lubię.

Obwiednia dookoła nie działa szczególnie przy budowaniu różnic w wysokości. Działają czasem na jedno poziomowych lokacjach. Bez obwódek zostaje miejsce na więcej głębi jak to napisałeś. Ogólnie raczej się bawię tym. Mogłem stworzyć typową wioskę itd. wnętrze, ale nie o to chodziło. (W zasadzie tak zacząłem robić, ale po chwili sobie pomyślałem no po co ja mam robić wnętrze zrujnowanej chaty czy stodoły skoro tak zrobi 88% osób - mogę sobie coś innego wymyślić z jakąś historyjką i mieć z tworzenia troche radochy. Chciałem coś wykreować sobie z czegoś typowego i przewidywalnego. Odnośnie ściany na froncie to w ogóle miała zostać totalnie czarna przestrzeń, ale że robiłem focjusze w ostatnich minutach już nie było czasu. Najlogiczniejszy dla mnie byłby brak tej ściany na froncie XD Nie mogę się doczekać kolejnej kolejki. Ważne, że jest ciekawie.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
Endvorte

Postautor: Endvorte » 21 mar 2015, 00:37

Moje głosy:
1 - faktycznie, jak ktoś już wspomniał - za dużo tu trochę elementów, ale coś sprawia (może kolorystyka, może staranność?), że mapka jest bardzo przyjemna w odbiorze.
2 - nie wiem dokładnie czemu, ale ta mapa po prostu mnie urzekła - może to przez sprawne, kontrastowe zestawienie ze sobą dwóch rodzajów wnętrz, ciepło+chłód.
7 - ta mapka wymiata pod kątem historii - wnętrze jest generalnie przyjemnie, choć przeciętne, jednakże ta humorystyczna scenka robi swoje :).
15 - tutaj akurat znalazłem to, co lubię najbardziej - czyli bardzo sensownie wykorzystany minimalizm. Niby nie dzieje się tu nic szałowego, czy bardziej wyróżniającego, jednak bije z tej scenerii pewna subtelna delikatność i ciepło - jakby autor stworzył ją pod wpływem naturalnego wyciszenia i wewnętrznej harmonii.

Ja zaś jestem autorem tej nieszczęsnej 24 :D.
X-Tech pisze:24 RUJNUJE część wychodząca poza mapę. Każdy pokój z osobna jest dość OK, ale mapę rujnuje ta część z wodą.

No patrz, X-Techu - a ja z kolei myślałem, że obszar wychodzący poza mapę będzie dobrym pomysłem, który w jakiś sposób rozbudzi wyobraźnię.
Dragon Kamillo pisze:24 - byłoby OK, ale musiałoby zamiast tych schodów być normalne drzwi

Tu mnie rozwaliłeś Dragonie - bo ja głupi wziąłem te schody za drabinę :D! Generalnie ta dziwna wielość pomieszczeń, na co ktoś też zwrócił uwagę, nie jest w gruncie rzeczy przypadkowa - chciałem przedstawić na mapce poszczególne kabiny jakiegoś statku, stąd - w moim mniemaniu - obecność tych schodo-drabinek. Ciekaw jestem teraz czy ktoś w ogóle poza mną odczuł wrażenie, że to akurat wnętrze statku :D.
Necromo pisze:Ciekawe, jak ta krowa tam wlazła - raczej nie po drabinie.

Szczerze mówiąc, nie pomyślałem o tym. Dzięki Necromo - przeczytałem twój komentarz i ryję z tego aż do teraz :D.
Dzięki wszystkim za głosy!

Ogólnie muszę przyznać, że w tej kolejce nie widzę złych mapek - każdy się czymś wykazał, na swój własny sposób. Przeglądanie tych wszystkich prac było całkiem przyjemne - nieprzyjemny był jedynie fakt, że do wybrania tylko 4 mapki, gdy faworytów co najmniej jeszcze dwa razy tyle.

Z takich bardziej osobistych odczuć, to muszę wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy - nie wiem czy to sprawa chipsetu, rywalizacji, pomysłowości poszczególnych prac, czy może wszystkiego naraz - ale jakimś trafem, w trakcie przeglądania mapek, poczułem zapomnianą już bardzo, bardzo dawno - chęć stworzenia w makerze własnej gierki. Nie jestem pewien na ile to uczucie pozwoli mi zrealizować cel, lecz mimo wszystko miło było odczuć coś takiego ponownie - za co mogę szczerze i bez sztuczności podziękować wszystkim uczestnikom, jak i organizatorowi całego przedsięwzięcia! :)
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)

Postautor: Prometherion » 21 mar 2015, 08:18

Dzięki za głosy. Tym razem postanowiłem nie kombinować i zwyczajnie zrobić domek. Lokacja po prawo to piwnica, w której prowadzona jest hodowla jakiejś tam ryby. Akurat mapowanie wnętrz jest dla mnie najprostsze, wystarczy zrobić prostokąt, wstawić okno, kilka szaf, stół, i już gotowe.

Gratulacje dla pozostałych uczestników! Szkoda, że pozostały tylko 3 kolejki, z chęcią pobawiłbym się dłużej.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 2)

Postautor: Yoroiookami » 21 mar 2015, 17:00

Moja była mapa #10. :roll: Dziękuję za głosy, bo naprawdę się nie spodziewałem przy takich ładnych mapkach.
Awatar użytkownika
X-Tech

Postautor: X-Tech » 21 mar 2015, 17:04

Endvorte pisze:
No patrz, X-Techu - a ja z kolei myślałem, że obszar wychodzący poza mapę będzie dobrym pomysłem, który w jakiś sposób rozbudzi wyobraźnię.

Ja już więcej nie zagłosuję na screenshoty - tylko na mapy które w całości są na ekranie. Dlatego byłem na nie ponieważ kiedy coś wychodzi za mapę przestaje być mapą lokacji, ale zaczyna być screenshotem wycinkiem lokacji.
Zasady głosów są bardzo wolne, a ja raczej nie zmienię podejścia będę się "bawił" tworząc lokacje zapominając o tym że robię to na jakikolwiek konkurs. Po prostu to nie jest frajda robić dla mnie pod kogoś, ale frajda jest wrzucać w konkurs i móc porównywać podejścia do lokacji i pomysły. Po prostu ustawienie super pięknego kwiatka lub wycinka no nie jara mnie i ja tu nie będę ukrywał tego faktu. Wolę coś ciekawego majstrować co MI się podoba kiedy tworzę. Resztę olewam ona jest tylko dodatkiem, a historia pokazuje, że z mapami nie nastawionymi na przykuwanie "ładnością" powstało nie jedno arcydzieło w rmie natomiast wiele gier miało "kwiatkowe" lokacje wizualnie, ale nie dobiły do przeciętności, bo to mapy były celem, a nie dopełnieniem.W każdym razie konkurs jest spoko i nie mogę się doczekać co dalej.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Awatar użytkownika
Keibi

Postautor: Keibi » 22 mar 2015, 14:11

W drugiej rundzie walki o RMVXA pozostali tylko CrasheR i Keibi. =)

Nie martw się CrasheR, postaram się, by nie było tak łatwo tobie wygrać ze mną :lol:
Moja mapa to 5, słabo mi tym razem poszło, ale cóż... Teraz będzie tylko lepiej :mrgreen:
Kontakt : keibigames@gmail.com
Aktualnie pracuję nad grą : WKRÓTCE SIĘ DOWIESZ...
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)

Postautor: GameBoy » 23 mar 2015, 10:20

Śniło mi się dziś, że te 2 osoby musiały zrobić mapkę w VX Ace jako bonusową kolejkę i był temat na tsukuru z głosowaniem, która praca jest lepsza. =)))))))))
http://www.rmxp.vot.pl -> kopia RMXP

To Twój projekt, więc, do jasnej cholery, weź wreszcie za niego choć odrobinę odpowiedzialności. - Kleo =)
Ponoć w jaskiniach koło rysunków ściennych przedstawiających mamuty można było zobaczyć "scena umiera". - Noruj =)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special (zwycięstwo)

Postautor: Kleo » 23 mar 2015, 13:09

Dzięki, GameBoy, rewelacyjnie mi poprawiłeś nędzny, poniedziałkowy humor. xDDD
Szkoda, że to tylko sen, fajnie by było zobaczyć jeszcze jakieś mapki z VX Ace.

Wróć do „Liga Mapperów”