Sezon IV - kolejka 5

Start Sezonu VI!!!

Najlepsze mapy kolejki:

Czas głosowania minął 17 kwie 2015, 09:49

Map001
1
2%
Map002
4
6%
Map003
0
Brak głosów
Map004
1
2%
Map005
1
2%
Map006
16
25%
Map007
1
2%
Map008
7
11%
Map009
2
3%
Map010
0
Brak głosów
Map011
11
17%
Map012
5
8%
Map013
3
5%
Map014
1
2%
Map015
0
Brak głosów
Map016
2
3%
Map017
9
14%
Map018
1
2%
 
Liczba głosów: 65
Awatar użytkownika
WebsterBolek
Posty: 113
Rejestracja: 02 paź 2010, 10:21

Re: Sezon IV - kolejka 5

Post autor: WebsterBolek »

Poszła mapka, pomysł miałem. Niestety zawiodło mnie moje wykonanie :roll:
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon IV - kolejka 5

Post autor: Adrap »

Ja minutę temu wysłałem poprawkę mapy, a właściwą 5 min temu czyli 23:53 XD
Pod końcówkę zabrakło mi pomysłów jak wypełnić mapę, ale chyba dałem radę.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 5

Post autor: Jazzwhisky »

Tym razem 18 map, czyli nadal rekordowo jak na ten etap konkursu, fajnie, że jest w Was taka mobilizacja. Uprzedzałem, że będę starał się być wyrozumiały, więc w zestawieniu są także prace, które dotarły do mojej skrzynki minuty tuż po północy. Zasady poniżej (tym razem już tylko 3 głosy do rozdania), zapraszam do oceniania i komentarzy, głosy przez ankietę, ale jakby co - pamiętajcie, że wasze wybory są jawne i możecie się nimi dzielić.
Jazzwhisky pisze:Głosowanie
- głosowanie potrwa 48h od momentu anonimowej prezentacji prac w temacie.
- zwykła ankieta z maksymalnie TRZEMA opcjami wyboru
- w głosowaniu mogą brać udział wszyscy użytkownicy zarejestrowani przed startem kolejki i co najmniej trzema postami na koncie - głosy innych użytkowników będą anulowane/zablokowane
- bawimy się z zasadami, nie oddajemy głosów na swoje prace, nie ujawniamy autorów poszczególnych map
- szczególna uwaga, głosowanie w LM będzie monitorowane, a wszelkie nieprawidłowości związane z oddawaniem głosów eliminują z rywalizacji w danej kolejce (0 pkt), proszę o ostrożność, wyjątków od zasady nie będzie!

Punkty
- Punkty rozdawane są wg zasady: 1 miejsce (największa ilość głosów w ankiecie) - 16 pkt, 2 m. - 15pkt, 3 m. - 14pkt itd.
- W przypadku równej liczby głosów dla kilku map, pkt z kolejnych miejsc zostaną zsumowane i rozdane po równo wszystkim autorom (np. przy trzech mapach o największej liczbie głosów każdy z uczestników otrzyma 15 pkt, (16+15+14)/3=15), następna praca zajmie tym samym 4 miejsce otrzymując 13 pkt).
- liczba punktów w żadnym z przypadków nie może przekroczyć trzykrotnej ilości oddanych głosów na mapę. Ponadto, każda zakwalifikowana praca otrzyma co najmniej liczbę pkt równą 1 plus połowa uzyskanych głosów. Wszelkie poprawki dokonywane są po obliczeniach przedstawionych wcześniej.
- Oprócz liczby pkt do rezultatu (jako druga, oddzielna wartość) zostanie dołożona bezpośrednia liczba głosów oddanych na pracę. W przypadku uzyskania przez kilku zawodników remisu w łącznej tabeli ligi o miejscach decydować będzie właśnie łączna ilość zebranych głosów (małe pkt, na podobnej zasadzie jak stosunek bramek w piłce nożnej)
Map0001
Obrazek

Map0002
Obrazek

Map0003
Obrazek

Map0004
Obrazek

Map0005
Obrazek

Map0006
Obrazek

Map0007
Obrazek

Map0008
Obrazek

Map0009
Obrazek

Map0010
Obrazek

Map0011
Obrazek

Map0012
Obrazek

Map0013
Obrazek

Map0014
Obrazek

Map0015
Obrazek

Map0016
Obrazek

Map0017
Obrazek

Map0018
Obrazek
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sezon IV - kolejka 5

Post autor: GameBoy »

Mam wrażenie, że niektóre mapy są zbyt przekombinowane, a już studnia z opon, dwóch rur i basenowych pływaków to przesada totalna. xd
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon IV - kolejka 5

Post autor: Adrap »

Pierfszy!
Raczej nie zdążę wszystkich wypiasać, ale postaram się przed wyjściem. Ogólnie głosowałem kierując się domkami.
Na które zagłosowałem:

6 - Jest kilka błędów jak chociaż latający budynek czy przejście pomiędzy dachami, no i ustawiłbym tam tylko jedno boisko. Ale taka jakaś ogólnie jest ładna, kolorystycznie no i dobrze zbudowane budynki, tylko nie ogarniam dlaczego w przejściach są opony.

11 - Widać, że ktoś lubi bawić się przezroczystością zdarzeń i umie to robić. Z całej mapy mi tylko drzewa przy wejściu nie pasują. Dałbym je o kratkę niżej.

17 - Całościowo dość średnio, ale podoba mi się lewa strona mapy. Te balkony są spoko pomysłem, ale ta studnia to przesada. Jeszcze rozumiem na wsi... Boisko też odpada. Zdecydowanie zagłosowałem na lewą stronę mapy.

CDN.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 5

Post autor: Crashykk »

Widac, ze niektorzy mieli jakis pomysl. Inny wyslali takie byle co jak ja xD
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 5

Post autor: Noruj »

Pełen szacun, niektórzy naprawdę się postarali (nie ja xD)
Moje głosy:
17 - najlepsza mapa kolejki, studnia może i przekombinowana, ale nie zmienia to faktu, że mapa jest świetna.
12 - ładnie zapełniona przestrzeń
6 - fajny pomysł, mapa wygląda trochę inaczej od wszystkich. Chociaż kilka rzeczy jest średnich, np. te kładki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Sezon IV - kolejka 5

Post autor: Deathwing »

Naprawdę paskudny tileset, nie najlepszy wybór na kontynuację sezonu po długiej przerwie. Mnie w każdym razie skutecznie zniechęcił w tej kolejce. Nie zamierzałem się torturować, bo to nie jest gra o złote kalesony.
Głosuję na 11 i 17, bo jako jedyne wyglądają znośnie, nie zieją pustką i nie mają miniaturowych boisk. Chociaż studnia na 17 to faktycznie srogie przegięcie.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Sezon IV - kolejka 5

Post autor: Prometherion »

Jak dla mnie najsłabsza kolejka, wszystkie mapy są po prostu brzydkie i nieciekawe(w tym moja:), ale zagłosuję na zasadzie wybrania mniejszego zła.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Sezon IV - kolejka 5

Post autor: X-Tech »

Kompletna bzdura, że najsłabsza kolejka. Lokacje są miejscami świetnie miejskie i pasowałby do niejednego jrpga i przygodówki. Ja nie biorę już udziału. Wpadłem tylko napisać co myślę ogólnie.
Konkursy tego typu nie współgrają mi z tym czym są mapy w grach. To nie ma sensu dla mnie.
Później ludzie przez pryzmat konkursów i samych map /screenshot threadów - zamiast oceniać gry odpalają je żeby oceniać w nich mapy - co jest kompletnym absurdem i głupotą. W grach lokacje relatywnie sprawiają różną rolę i budowanie ich pod konkursy /screenshot thready świeci mi kompletnym brakiem wyobraźni i rozumienia tego co się robi. 6 najlepsza natomiast hejtowanie tych lokacji w temacie pokazuje mi jak bardzo jest tępiona kreatywność jeśli chodzi o tworzenie lokacji do gier co jest kompletnym niewypałem, bo właśnie łamanie zasad prowadzi do nowych niespotykanych pomysłów, ale one są rujnowane przez ogran. wszystkiego do szarośći i codzienności przez osoby bez wyobrazni.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sezon IV - kolejka 5

Post autor: Kleo »

Marudzicie, tileset ma fajny, industrialny klimacik, chętnie bym zagrała w grę z taką grafiką.

Blok (czyli mapa 17) jest świetny, poczułam się jak w domu. <3 Pasuje mi też mapa 8, nie jestem całkiem pewna, co ma przedstawiać, ale kojarzy mi się z ponurymi gmaszyskami, w których dziwnie często mieszczą się zespoły szkół technicznych.
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 76
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: Sezon IV - kolejka 5

Post autor: Keibi »

Ja zagłosowałem na tylko 2 mapy :
11 - Ładnie wyglądające wejście do jakiejś ważnej instytucji (szkoła, szpital). Oczami swej wyobraźni ujrzałem tam wielki, okazały gmach :) Po prostu spodobała mi się.
16 - Może nie jest idealna i najlepsza, ale fajnie wyszła ta polna droga, a i mapka jest w takich jaskrawych, jasnych kolorach, przez co nie jest taka ponura.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sezon IV - kolejka 5

Post autor: Yoroiookami »

Widać niestety brak inspiracji w tej turze, bo większość mapek nie przypomina niczego. :shock: Niektóre rzeczy mnie zastanawiają, dlatego wybór ulubionych mapek w tej kolejce był dla mnie dużym wyzwaniem.
Głos oddaję na numer #18, #11, i #6. :roll: Mają bardzo ładnie wyglądające elementy, wystarczającą ilość przestrzeni i według mnie, są po prostu porządne.

Sam nie jestem przyzwyczajony do takich nowoczesnych tilesetów, także nawet jeden głos na moją mapę będzie cudem. :lol:
X-Tech pisze:Kompletna bzdura, że najsłabsza kolejka. Lokacje są miejscami świetnie miejskie i pasowałby do niejednego jrpga i przygodówki. Ja nie biorę już udziału. Wpadłem tylko napisać co myślę ogólnie.
Konkursy tego typu nie współgrają mi z tym czym są mapy w grach. To nie ma sensu dla mnie.
Później ludzie przez pryzmat konkursów i samych map /screenshot threadów - zamiast oceniać gry odpalają je żeby oceniać w nich mapy - co jest kompletnym absurdem i głupotą. W grach lokacje relatywnie sprawiają różną rolę i budowanie ich pod konkursy /screenshot thready świeci mi kompletnym brakiem wyobraźni i rozumienia tego co się robi. 6 najlepsza natomiast hejtowanie tych lokacji w temacie pokazuje mi jak bardzo jest tępiona kreatywność jeśli chodzi o tworzenie lokacji do gier co jest kompletnym niewypałem, bo właśnie łamanie zasad prowadzi do nowych niespotykanych pomysłów, ale one są rujnowane przez ogran. wszystkiego do szarośći i codzienności przez osoby bez wyobrazni.
Chyba wiem co masz na myśli, ale może zamiast rezygnować, twórz mapy według własnego uznania (tej kreatywności), żeby pokazać o co chodzi?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Sezon IV - kolejka 5

Post autor: ravenone »

No tileset faktycznie średnio urodziwy, ale kilka map daje radę.
6 - plus za miniaturyzację, nie sądziłem, że na takim obszarze da się tyle zmieścić
9 - mini-ośrodek rekreacyjny, urocze:)
12 - plus za układ i ogrody na dachach
17 - blokowisko i orlik - to faktycznie polska mapa:) (te opony to naprawdę studnia?!)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sezon IV - kolejka 5

Post autor: Kleo »

ravenone pisze:te opony to naprawdę studnia?!
No co wy z tą studnią, przecież to huśtawka z opony. :P

Zagłosowałam na 8, 11 i 17, bo to ładne mapki i już.
Zablokowany