Sezon V - kolejka 3

Start Sezonu VI!!!

Najlepsze mapy kolejki:

Czas głosowania minął 26 maja 2016, 00:49

Map001
22
18%
Map002
7
6%
Map003
2
2%
Map004
1
1%
Map005
1
1%
Map006
1
1%
Map007
18
15%
Map008
1
1%
Map009
14
12%
Map010
1
1%
Map011
2
2%
Map012
7
6%
Map013
5
4%
Map014
8
7%
Map015
12
10%
Map016
2
2%
Map017
6
5%
Map018
3
2%
Map019
5
4%
Map020
2
2%
Map021
1
1%
 
Liczba głosów: 121
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Amelanduil »

Adrapnikram pisze:Robienie w VX Ace to masakra. Następną kolejkę z Nim chyba sobie odpuszczę.
Rahael pisze:Po pierwszych 30 minutach z rm2k stwierdzam, że...będzie ciężko.
PAKKK pisze:Słabo widze tą kolejke, mapowanie w XP wymyślił sam szatan.
Pozwólcie, że to tu zotawię... jeszcze tylko komentarz o MV i mamy komplet :lol:
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Venesard »

Akurat mapping w XP jest najprzyjemniejszy spośród wszystkich. Mapa wysłana :)
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Adrap »

Proszę, proszę.
Tileset z Bukaniera
:D
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Crashykk »

Jak ja nie lubię tego makera :evil:
Zapowiada się zero głosów. :lol:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Adrap »

Zobaczyłem te rozmiary i stwierdzam, że w następnym logo LM będzie jedna mapa z tej kolejki. Albo chociaż banner na tsukuru.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 76
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Keibi »

Ja już swoją mapkę wysłałem. Wbrew narzekaniom powiem, że niezły tileset. Można z niego dużo sklecić, tylko trzeba mieć pomysła :-o
Amelanduil pisze:Pozwólcie, że to tu zotawię... jeszcze tylko komentarz o MV i mamy komplet :lol:
MV to taka krzyżówka Ace z XP (z Ace'a ma sposób ustawiania tilesów, a z XP ilość warstw) więc jak ktoś nie trawi obu edytorów map, to dla niego ten edytor z MV to będzie narzędziem szatana :twisted:
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Fear »

Tileset świetny, ale samo rmxp ułatwia sprawę, można wyciągnąć znacznie więcej z mapek, niż innych makerów, problem jest z wielkością, bo chociaż tileset bogaty, to miejsca mało ;) Znów wygra dobry pomysł.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Dragon Kamillo »

Wszystkie mapy co wygrywają to dobre pomysły - inaczej by nie wygrywały...

Tileset fajny, jeden z bardziej klimatycznych do XP podoba mi się. Cieszę się też z kompletu autotile, bo tych chyba nie znałem. Dla mnie to kolejny plus LM, że można poznać wiele świetnych zestawów i kompletów, na które normalnie pewnie byśmy nie trafili. Dlatego mam prośbę, jakby było to możliwe - fajnie by było mieć uzupełnione pierwsze dwa sezony o chipsety (i chary) które wygasły...

I tak z ciekawości, bo i w tamtym sezonie Jazz pisałeś coś o edytowaniu przez ciebie grafik i w tym, ale zawsze w końcu z tego rezygnowałeś - czy zdarzyło się w LM, że jednak coś wyrzuciłeś lub/i dodałeś do chipsetu?

Mapę pewnie tradycyjnie sklece w 1 lub 2h w poniedziałek, więc co do rozmiaru nie wiem jak będzie współpracował.

Co do RMów, dla mnie najwięcej klimatu w LM ma 2k/3 - jest wręcz kopalnią kombinowania z warstwami, charsetami, półprzeźroczystościami - co sprawia mi przyjemność, a przy okazji na tyle łatwy do opanowania że większość obczai jak robić mapy bardzo szybko - coś jak ja w 3 sezonie LM, gdzie 2k/3 w sumie pierwszy raz otwarłem.
XP, zgoda ma najlepszy edytor, ale brak mi w nim tego kombinactwa, tutaj jest wszystko takie sztywne, może być skomplikowane dla nowych i jakoś tak nie ma dla mnie klimatu, kolejki z XP ostatecznie bawią mnie podczas tworzenie map najmniej. No i koniec końców, opanowanie (a raczej nauczenie się uważania którą warstwę mam włączoną) jest utrudnione.
No i został VX/ACE - który jest upierdliwy, nawet bawi mnie to kombinowanie by coś w nim w ogóle zrobić, no ale to co w nim muszę kombinować w 2k3 robię prosto, a kombinuje dopiero dalej, co sprawia mi większą frajdę, niż żeby w ogóle jakaś mapa powstała, mimo to dla mnie ma większy klimat do LM niż ten z XP. Nauka też powinna być prostsza, ale bez rewelacji jak w przypadku 2k/3.

No i 2k/3 też bardziej mi pasuje przez format chipsetów - importujemy jeden niewielki plik, a nie kilka olbrzymich, dowalonych jeszcze kanałem alpha. Sklejanie mniejszych rozdzielczościowo zrzutów też jest prostsze.

MV to ACE z możliwością nakładania na siebie grafik, czyli w sumie robi się tak samo jak w ace...
No i jako że jestem jeszcze sobą, to muszę wspomnieć, że Amelanduil zapomniałeś o 95, nie wiem czy ci to zapomnę XD.

Ależ się rozpisałem...

Edit dół: A więc ciemny kwadracik w chipsecie ze Sword of Mana o którym pisałeś że jednak byś go wywalił, to sam go tam dodałeś XD.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2016, 20:07 przez Dragon Kamillo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Jazzwhisky »

Jak znajdę dłuższą chwilę to postaram się uzupełnić chociaż część chipsetów z Sezonów I/II, powinienem mieć gdzieś backupy.

Poza tym oczywiście zdarzało się, że zestawy były edytowane, trudno mi jednak pamiętać o wszystkim i na 100%, zwłaszcza po latach. Z tego co przypominam sobie na szybko - ostatnio na pewno grzebałem przy dobieraniu elementów w tilesecie z tej kolejki - viewtopic.php?f=21&t=5094, chyba też w tym z RM95, a poza tym kilka zestawów dla RM2003 w historii LM to po prostu (nie wiem czy przyznawałem się do tego wcześniej) moje ripy, np. chipset z tej kolejki - viewtopic.php?f=21&t=5087 czy tileset z Pokemonów w I Sezonie. :)

Mam już kilka pierwszych map, bardzo jestem ciekaw kolejnych.

edit-góra
Dokładnie tak. :D
Każdy z tych tilesetów był przygotowywany specjalnie na LM, nie ma ich nawet na TA.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Amelanduil »

Dragon Kamillo pisze:No i jako że jestem jeszcze sobą, to muszę wspomnieć, że Amelanduil zapomniałeś o 95, nie wiem czy ci to zapomnę XD.
no tak, tak, wiadomo, ale bądźmy szczerzy, kto jeszcze używa 95. Nawet nie jest wymieniony w opisach działów gier i zapowiedzi xD
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Prometherion »

Jak ja tego Jazzowi zazdroszczę, że już może oglądać mapy. A w kwestii edytora XP; nie wiem jak wy, ale ja wyłączam przyciemnienie warstw, generalnie mi to przeszkadza i wolę mieć widok całościowy. Bo bliższym zapoznaniu się z tilem mogę powiedzieć, że da się z niego zrobić wiele różnorodnych miejsc: jaskinie, wyspy, góry, wnętrze itp. Ja już wiem co wyskrobię.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: GameBoy »

Wziąłem się w końcu za robienie mapy i sądzę, że ten tileset jest bardzo słaby i brzydki. Najgorsze są skały/klify których brzegi zlewają się z podłożem. :/
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Rahael »

Ściągnąłem Triala, ładnie zainstalowałem, odpalam...
...1 minuta...
...2 minuta...
...3 minuta... (może i mój komp ma 5 lat ale pod maską jest jeden z najlepszych modeli dysków ssd na rynku ;])
...jest splash screen o wersji trial, daje dalej...
...1 minuta...
...w końcu, uruchomił się! Odpalam nowy projekt...
...komunikat o tym, że nie można skopiować folderu -_-

Dobra, sh** happens. Próbujemy drugi raz ze zgodnością z win XP i uruchamiane jako administrator.
*Tutaj wklej powyższą wyliczankę o czekaniu na uruchomienie*
...to samo. Programy i funkcje -> odinstaluj (baj baj)

Pobieram twierdzówkę -> instaluje -> uzupełniam o brakujący dll -> odpalam ...(2 sekundy)...działa ;d

Chciałoby się rzec: "Dobre bo polskie" :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Yoroiookami »

Cuś oddałem i może pójdzie mi lepiej niż trzy punkty. Chociaż kto wie. :>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Adrap »

To ja też się pochwalę, że oddałem. Ba, nawet jestem zadowolony.
Niestety za dużo w tym sezonie widziałem, żeby mieć jakiekolwiek nadzieję na więcej niż kilka głosów...
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Zablokowany