Sezon V - kolejka 5

Start Sezonu VI!!!

Najlepsze mapy kolejki:

Czas głosowania minął 09 cze 2016, 00:28

Map001
12
16%
Map002
9
12%
Map003
12
16%
Map004
1
1%
Map005
7
9%
Map006
12
16%
Map007
1
1%
Map008
7
9%
Map009
1
1%
Map010
3
4%
Map011
1
1%
Map012
3
4%
Map013
1
1%
Map014
4
5%
 
Liczba głosów: 74
Awatar użytkownika
Athanor
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2014, 08:13
Lokalizacja: Krypta
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Athanor »

Mapa numer 9 to nie jest trollmapa! Takie pomieszczenie widziałem w "The Witch's House"! trzeba było ozdobić pomieszczenie, by było takie samo jak z drugiej strony!

Moje głosy idą na 1, 6 oraz 10, miałem zagłosować na 3, ale bolą mnie oczy od patrzenia, ładna, ale na dłuższą metę - zła.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Jazzwhisky »

Wszystko posprawdzane, oficjalne wyniki kolejki piątej poniżej!

Standardowo, kolejno - pozycja, nick/nicki, (ilość pkt-ilość głosów):

1 CrashuR/Venesard/Deathwing (15-12)
4 lorak (13-9)
5 Keibi/Prometherion (11,5-7)
7 PAKKK (10-4)
8 Yoroiookami/Adrapnikram (9-3)
10 GameBoy/Sefiro/Endvorte/Necromo/Amelanduil (3-1)


UWAGA! Tabela, zestawienia i kolejka szósta będą się pojawiały sukcesywnie w ciągu dnia, ale dopiero od popołudnia i później. Stąd bardzo możliwe, że następna rywalizacja odpali dopiero wieczorem, nawet niewczesnym.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Venesard »

Yay, w końcu pierwsze miejsce :) Moja była mapa numer 3. Z założenia pomieszczenie po prawej miało być pokojem do gry z planszą wykafelkowaną na posadzce oraz z ławkami dla obserwujących. Pomieszczenie po lewej miało być poczekalnią.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Crashykk »

Skoro głosowanie zamknięte to mogę napisać kilka słów. Biorąc pod uwagę, iż nie jestem najlepszy w mapowaniu wnętrz przewidywałem, że moja szkoła zyska dużo mniejszą liczbę punktów. Tym bardziej myślałem, iż owa tablica zostanie odebrana raczej w dużo gorszy sposób.
Dziękuję wszystkim za te 12 głosów!
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Amelanduil »

No, moja to była ta najgorsza/jak to w ogóle dostało głosy/trollmapa nr 9. Będę pamiętał xD
Chociaż tyle, że Athanor raczył zauważyć, że to mapa z Witch's House ¯\_(ツ)_/¯
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Adrap »

Yyyk... Zapomniałem zrobić przeglądu.
Moja to 10 i jestem w podobnym szoku co Promek. Gdy zobaczyłem wszystkie mapy rano we wtorek to myślałem o bitym 2 miejscu, a tu 0 głosów. :lol:
Jak widać LM rządzi się swoimi prawami, ale mniejsza. Sam zastanawiałem się czy nie dać przypadkiem tej mapy:
Spoiler:
No ale nie będę narzekał. 9 punktów drogą nie chodzi. Możliwe że niedługo będzie przegląd.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Prometherion »

Moja to ta tajemnicza 5. Już wyjaśniam o co w niej chodzi. Miała to być galeria sztuki w zamyśle, ale taka zrobiona na dziko. Te dywany miały służyć jako kolejne obrazy a szafki pod nimi i te półki z przedmiotami... sam nie wiem, taka sztuka dla sztuki bez żadnego celu. Chciałem zrobić raz głupkowatą mapę, bo dosyć miałem już tworzenia kolejnych pokoików, a szkoda, gdyż z pewnością zająłbym znacznie wyższe miejsce.

Dzięki za te kilka głosów, na szczęście i tak ta kolejka wymaże się z mojego rejestru. Zostały teraz dwie tury XP dla mnie. Zastosuję zasadę "zastaw się a nie daj się" :)

Adrap, mapka bardzo dobra, z pewnością ponownie bym na nią zagłosował.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Kleo »

Adrapnikram pisze:Sam zastanawiałem się czy nie dać przypadkiem tej mapy
No to straciłeś co najmniej jeden głos, ta mapka na pewno dostałaby ode mnie punkt (najpewniej kosztem jaskini). Choć zastanawiam się, w jaki sposób można wejść na podest z zielonymi kanapami? :)
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: lorak »

Moja była mapka nr 2. Na początku, kiedy zobaczyłem te grafiki (ta tapeta w pionowe brązowe paski mm...) chciałem zrobić kawiarnię, ale nie znalazłem sposobu na wstawienie większych okien, a moja kawiarnia nie mogła mieć takich malutkich :( Potem przyszła kolej na westernowy saloon, nawet wstawiłem działające kliszowe drzwiczki ale nie mogłem zrobić lady, pod którą mógłbym ukryć szotgana. A więc, skoro okien być nie mogło to postanowiłem - speakeasy. No i oczywiście - brakło miejsca. Trudno. Zmieściłem chociaż niewielką scenę.

Dzięki za głosy, bo mapka technicznie była dość przeciętna i przesadziłem z cieniami, ale fajnie, że niektórzy wyczuli klimat jaki chciałem osiągnąć.
Awatar użytkownika
Athanor
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2014, 08:13
Lokalizacja: Krypta
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Athanor »

Kleo pisze:
Adrapnikram pisze:Sam zastanawiałem się czy nie dać przypadkiem tej mapy
No to straciłeś co najmniej jeden głos, ta mapka na pewno dostałaby ode mnie punkt (najpewniej kosztem jaskini). Choć zastanawiam się, w jaki sposób można wejść na podest z zielonymi kanapami? :)
Do niego się nie wchodzi, w nim się trzeba urodzić :roll:
W mapce loraka przeszkadzały mi dywany które w moim odczuciu były gdzieniegdzie zawinięte w ścianę i miały kształt całego pokoju, takich dywanów chyba nie ma.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Crashykk »

miały kształt całego pokoju, takich dywanów chyba nie ma.
Sam mam taki w pokoju. To podobno profesjonalnie nazywa sie "wykladzina dywanowa". xd

Google pomaga z taka grafika:
http://s1.fotowrzut.pl/6SVTZF4B9S/2.jpg
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Deathwing »

Adrapnikram - tak jak już zostało wspomniane, sprawa się rypła o brak wejścia i połączeń między pokojami. Ja najczęściej patrzę pod kątem grywalności i dla mnie takie rzeczy to jednak podstawa. Pomijając to (i jeszcze parę szczegółów), mapka jest naprawdę dobra, chociaż ta druga wygląda jeszcze ciekawiej.
Prometherion trochę mnie zaskoczył tą galerią sztuki dywanowej :D Na tym etapie Ligi nie opłaca się już wydziwiać, chociaż z drugiej strony, raz można sobie pozwolić :)
Ja swoją zrobiłem na spontanie w niedzielę wieczorem i w mojej ocenie jest standardowa do bólu, ale jej wynik chyba świadczy o tym, że czasem nie warto za dużo kombinować.
I tak jak sądziłem, jakieś zamieszanie w tabeli się zrobiło. Czy mi się wydaje, czy to pierwszy raz kiedy 3 prace są na pierwszym miejscu?
turn up the silence
Awatar użytkownika
PAKKK
Posty: 37
Rejestracja: 29 paź 2014, 17:16

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: PAKKK »

Głosowałem na 1,2 i 6. 1 i 2 ze względu na ciekawe pomysły, a na 6 bo to chyba najlepiej zrobiony domek. Moja to czternastka, znowu robiona w ostatniej chwili na szybko
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Jazzwhisky »

Chyba tak, prawie na pewno pierwszy raz mieliśmy trzy prace na pierwszym miejscu (dodatkowe pozycje w głosowaniu na mape sezonu!). Gratulacje, to była chyba jedna z najbardziej wyrównanych kolejek w historii LM. :)
No i mi znów trochę brakowało takich prostych, klasycznych, ale perfekcyjnie poskładanych map, właśnie dlatego m.in. mój głos poleciał na numer 006.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Rahael »

Jako, że nie miałem zbytnio czasu na przyglądanie się tej kolejce w tym tygodniu (dużo pracy i zleceń) zagłosowałem na ostatnią chwilę na:
1 - żeby trzy mapy były na pierwszym miejscu ^^
8 - bo jaskinia
11 - żeby nie miała 0 głosów :>

That's all folks! :D
Obrazek
Zablokowany