Sezon V - kolejka 6

Start Sezonu VI!!!

Najlepsze mapy kolejki:

Czas głosowania minął 16 cze 2016, 08:39

Map001
2
3%
Map002
7
12%
Map003
3
5%
Map004
6
10%
Map005
3
5%
Map006
4
7%
Map007
12
20%
Map008
1
2%
Map009
7
12%
Map010
5
8%
Map011
6
10%
Map012
1
2%
Map013
1
2%
Map014
2
3%
 
Liczba głosów: 60
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Sezon V - kolejka 6

Post autor: Dragon Kamillo »

Znaczy OK sam zamek w 4 jest "spoko", bardziej chodziło mi o to co pod zamkiem, wygląda tak jakby zamek był tam wklejony tak na chama bez żadnej konsekwencji względem tego co było tam wcześniej i teraz wylądowało pod nim. Może miał być to efekt lecącego zamku od kopnięcia mariana, ale według mnie słabo to wyszło, bo reszta mapy za mało platformówkowa i dziwna.
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Sezon V - kolejka 6

Post autor: Venesard »

Moje głosy idą na 1, 4 oraz 6, za nietypowe koncepcje :)
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 6

Post autor: Rahael »

Moje głosy poszły na mapy 4, 6 i 10. 10 Zdecydowanie najbardziej przypadła mi do gustu. Fajne wysepki w tle, sporo się dzieje, jest kilka niedoróbek z warstwami ale generalnie taką mapkę to widziałbym w swojej MW ;) Mapka dostarczałaby sporo funu według mnie :)

Co do mapy numer 4 już oczyma wyobraźni widzę cut-scenkę jak Giga-Mario po przedawkowaniu grzybków traktuje zamek z buta aż Goombasy i te inne ewakuują się w popłochu gdzie popadnie :)

6 wygląda jak luźne nawiązanie do boiska piłki nożnej. Jako, że jest na czasie i sam amatorsko uprawiam tę dyscyplinę łatwo mi sobie wyobrazić połączenie RPG z piłką nożną w świecie Mario (prawie jak mario tennis ^^) :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 6

Post autor: Jazzwhisky »

Wszystko posprawdzane, oficjalne wyniki kolejki szóstej.

Standardowo, kolejno - pozycja, nick/nicki, (ilość pkt-ilość głosów):

1 Deathwing (16-12)
2 Venesard/Keibi (14,5-7)
4 lorak/Adrapnikram (12,5-6)
6 Prometherion (11-5)
7 Endvorte (10-4)
8 PAKKK/GameBoy (8,5-3)
10 Dragon Kamillo/Germillios (6-2)
12 Rahael/CrashuR/Yoroiookami (3-1)


Gratulacje, aktualna tabela już jest na swoim miejscu - viewtopic.php?f=21&t=5563
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon V - kolejka 6

Post autor: Adrap »

Deathwing dał radę. Tak samo jak mój gigantyczny Mario :D
W zasadzie teraz tak się przyglądam tej mapie, to faktycznie wygląda jakby ten zamek był wklejony na ostatnią chwilę. A to Mario był wklejony :P
Całość miała polegać na grze, w której spierdzielamy przed gigant mario, dopiero potem zrobiłem z tego bardziej scenkę, a zainspirowałem się właśnie scenką początkową z Drugiej Strony Medalu. A dopiero jak Rahael zwrócił mi uwagę o tym jak to hydraulik wjeżdża z buta w zamek, a ten odrywa się od ziemi, to nawet śmiechłem. Fajnie zdobyć tyle punktów, nie spodziewałem się takiego odbioru. Dzięki za głosy.
EDIT:
Prometherion 10 mapa - Wyjaśnij xD
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 6

Post autor: Rahael »

Ja jestem rozczarowany wynikiem mojej mapy w tej kolejce, po publikacji map liczyłem na miejsca 5-6 :) Ale cóż, gratuluję zwycięzcy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Sezon V - kolejka 6

Post autor: Prometherion »

Moje głosy zasiliły konto 7, 8, 13

Kilka słów na temat kolejki. Byłem trochę zaskoczony, że oprócz mojej 10 nie otrzymaliśmy stricte zręcznościówki. Sądziłem, że przynajmniej kilka osób pójdzie w tym kierunku, a tu zonk. :D Co do chaosu, to jest on niejako wpisany w formułę, którą chciałem się tym razem pobawić. Armaty, przeskakujące cegiełki, zbieranie owoców i unikanie wrogów, to wszystko służyć miało do przegiętej zręcznościowej zabawy. Rahael najlepiej wyczuł intencje. :)

7 - Najlepsza mapa pocztówkowa, tylko Śmierćskrzydło powiedz mi jedno, co u licha robią tam te niby skały? Wygląda to tragicznie:) Mogłeś zrobić jeziorko lub zamek.
8 - Jedna z najbardziej niedocenionych mapek, mamy zamek i fosę z żółwiami, a obok leśne tereny. Miła pocztówka.
13 - Mapka przypomina jakąś planszę do gry, tylko nie jestem w stanie rozszyfrować reguł tejże. :) Grzyby na taśmie produkcyjnej kojarzą mi się z wirusami z dr Mario. Może autor powie co nieco o zamyśle tej pracy.

Sporo jest kompozycyjnie takich sobie mapek, ale za to z zabawnymi pomysłami. Gigantyczny Marian i ucieczka z zamku, scenka teatralna, rozpikselowane chmury.
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 6

Post autor: Deathwing »

Te skały to w zamyśle taki kontrapunkt dla nieba. Wiem, że pozostawiają dużo do życzenia (zero krawędzi terenu w tilesecie), ale nie miałem lepszych opcji, żeby wypełnić dół mapy :P Wydaje mi się, że płaski zamek wyglądałby gorzej, a woda byłaby zbyt podobna do nieba.
A swoją drogą moje głosy poszły na 2, 4 i 11.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Germillios
Posty: 19
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:36

Re: Sezon V - kolejka 6

Post autor: Germillios »

Moja mapa to 1. W zamierzeniu mapa miała być zawieszona w takiej jakby ciemności, a drzewa wykorzystałem jako punkty oświetlenia, coś w stylu latarni :)
Awatar użytkownika
PAKKK
Posty: 37
Rejestracja: 29 paź 2014, 17:16

Re: Sezon V - kolejka 6

Post autor: PAKKK »

moja mapka to 5 i gdyby nie ucięte grzyby pewnie zdobyłaby więcej punktów
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sezon V - kolejka 6

Post autor: Yoroiookami »

Moje brzydactwo ma numer 13. :lol: Szczerze mówiąc, jestem dumny z tego jednego głosu.

Autor miał w zamyśle produkcję goombów, gumisiów, czy jak te biedne stworzenia się nazywają. :I
Obrazek
Obrazek
Zablokowany