Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Najlepsze RM gry, dema i zapowiedzi roku 2008.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Jazzwhisky »

Sobriquet Gaido pisze:A tak trochę z innej beczki - Kiedy są Golden Forki?
A tak szczerze, to nie wiem xD

Tzn. wypadałoby zorganizować wszystko tak, by impreza zakończyła się w weekend 21 grudnia, jednak np. mnie wciąż zastanawia możliwość organizacji GF po nowym roku. Jeśli wybierzemy pierwszą możliwość, to tak patrząc na kalendarz dosłownie w tej chwili - otwarcie zgłoszeń dla Zapowiedzi powinno ruszyć gdzieś między 6 a 9 grudnia, czyli już za kilka dni.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Kalashnikov »

Jazz nie ma czegoś pod kontrolą, niedobrze, niedobrze!
Awatar użytkownika
Qualrath
Posty: 283
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:33

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Qualrath »

Holyshit, jeśli będzie to w wersji grudniowej, naprawdę ciężko będzie mi to zorganizować na RMXP bez żadnej pomocy, w zeszłym roku wyszło mi to cienko, w tym roku ledwie wydoliłem z konkursem pisarskim. Jeśli będzie to po Nowym Roku, możliwe, że uda mi się jakoś to wyciągnąć, choć to też zależy od przedziału czasowego...

No i nie zapominajmy o płodności użytkowników RMXP, jeśli chodzi o gry...
Obrazek
Qual Noworoczny ^^
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Preki »

A ja z Kościakiem nie zdążę. Miałem mieć neta w grudniu, mieć nie będę (wymówki starych że szkoła, że brat-tibijczyk et cetra et cetra...). Co najwyżej zdążę napisać zapowiedź.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Mertruve »

2k3 spokojnie działa mi na laptopie bez internetu.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Michu »

Moim zdaniem powinnismy to zrobic jakos w styczniu - nie bede mial specjalnie czasu w okresie swiatecznym, zeby sledzic te GF'y. Poza tym, mysle ze ze swoim demkiem moge sie na styk grudnia i stycznia wyrobic. A co wtedy, gdy gre wydam 28 grudnia - bedzie po czasie i nie wystartuje w konkursie na gry 2008. Na 2009 tez nie, bo to juz inny rok >.> Takze stawiam paczke orzechow na polowe stycznia, bo wszyscy juz zdarza wytrzezwiec.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Jazzwhisky »

Michu pisze:A co wtedy, gdy gre wydam 28 grudnia - bedzie po czasie i nie wystartuje w konkursie na gry 2008. Na 2009 tez nie, bo to juz inny rok >.>
No to jest argument, który właśnie przekonywał mnie do organizacji GF już w styczniu. Kontrargumentami jest to, że GF2k7 były jednak w grudniu, poza tym miesiąc ten ma tak jakoś więcej klimatu. Poza tym obawiałem się jakiś wyraźnych sprzeciwów co do "przesuwania/opóźniania" GF, ale takowych nie widzę, a nawet wręcz odwrotnie.

Co do RMXP, kompletnie o nim nie myślałem - aczkolwiek jak tak przelecieć newsy na TA, to gier w tym roku było rzeczywiście bardzo mało, ale większość to naprawdę przyjemne tytuły, ergo GF i walka w tym dziale nie są pozbawione sensu. ;)

Od razu odpowiem na jedno pytanie dotyczące powtarzania zapowiedzi z zeszłego roku: osobiście nie widzę problemu, pod jednym, acz istotnym warunkiem. Jeśli zgłosiliście do GF2k7 zapowiedź waszej gry, a teraz chcielibyście zrobić to ponownie - przygotowane materiały (jak i najlepiej forma ich przedstawienia) powinny w całości różnić się od zeszłorocznych. Jeśli wszystko ma się sprowadzać do dorzucenia kilku nowych screenów i dodania dwóch linijek w poddziale "skrypty", to wolałbym nie dopuścić takiego tytułu do rywalizacji, niż później oglądać jak grupka userów (najczęściej luźno związanych z RM) głosuje na niego dla jaj. ;)

No i reasumując, na chwilę obecną wygląda na to, że jak wspomniałem w newsie, na otwarcie GF poczekamy tygodnie czyli do pierwszych dni roku 2009. Gdyby ktoś miał jakieś pomysły i/lub uwagi - bardzo chętnie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Kalashnikov »

Michu pisze:A co wtedy, gdy gre wydam 28 grudnia - bedzie po czasie i nie wystartuje w konkursie na gry 2008. Na 2009 tez nie, bo to juz inny rok >.>
No to jest akurat argument wyjęty z czterech liter, bo skoro skończysz grę 27 grudnia, to wydaj ją po prostu 1 stycznia i już załapiesz się na GF2k9 :)
Jazzwhisky pisze:Kontrargumentami jest to, że GF2k7 były jednak w grudniu, poza tym miesiąc ten ma tak jakoś więcej klimatu.
To jest dla mnie główny powód, dla którego chciałbym zobaczyć GF2k8 jeszcze w grudniu. Zawsze odbywały się one przed Świętami i miało to ten swój jedyny, niepowtarzalny klimat. Ale ja jestem wyjątkowo sentmentalny, poza tym nie zgłaszam się do ani jednej kategorii, więc mam tak na prawdę najmniej do powiedzenia. Jeśli potencjalni kandydaci proszą o styczeń, to myślę, że trzeba będzie niestety tak zrobić.

Idealne rozwiązanie na moją głowę to zgłaszanie zapowiedzi do 31 grudnia (po Świętach są jeszcze 4 dni, aby spokojnie dopracować swoją prezentację albo wydać grę ;), a 1 stycznia pojawia się lista kandydatów i tygodniowe głosowanie. Każdy powinien zdążyć. 1 stycznia to taka ładna symboliczna data i fajny start roku wraz z wielkim wydarzeniem. Co wy na to?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Jazzwhisky »

Kalashnikov pisze:
Michu pisze:A co wtedy, gdy gre wydam 28 grudnia - bedzie po czasie i nie wystartuje w konkursie na gry 2008. Na 2009 tez nie, bo to juz inny rok >.>
No to jest akurat argument wyjęty z czterech liter, bo skoro skończysz grę 27 grudnia, to wydaj ją po prostu 1 stycznia i już załapiesz się na GF2k9 :)
Tyle, że ja myślałem o tym w zupełnym oderwaniu od sytuacji Micha (nawet jej nie znałem). Po prostu, nie wszyscy wydają gry pod GF, i głupio wykluczać (przenosić na przyszły rok) kogokolwiek, bo akurat wydał grę pod koniec grudnia ;/
No i w ogóle, skoro gra roku 2k8, to urządzanie finałów jeszcze przed jego zakończeniem... No, nie jest do końca fajne.

Kontrargument jest dla mnie niezwykle silny, ale imo to właśnie on nie jest taki zdroworozsądkowy, a jedynie związany z tradycją i utrzymaniem klimatu. Co do zapowiedzi i terminu 1 stycznia - całkiem niegłupie, no chyba, że zaraz ktoś znajdzie w tym dziurę. ;D
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Sobriquet Gaido »

Jazzwhisky pisze:Co do zapowiedzi i terminu 1 stycznia - całkiem niegłupie, no chyba, że zaraz ktoś znajdzie w tym dziurę. ;D
Pierwszy stycznia to święto, będę na kacu jeśli nie pijany - tak szukałem dziury na siłę ;p
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: FEI »

mnie jakoś w niesmak czekać z GF aż do początku nowego roku. jeszcze coś... jak ktoś przez cały rok nie zrobił demka, gry czy prezentacji to lepiej niech w ostatniej chwili nie robi na GF bo nic dobrego z tego nie wyjdzie. różnica (koniec grudnia początek stycznia czyli ok tygodnia) i tak niewiele zmieni, a utrzymamy klimat i magię GF i będziemy przeżywać emocje w nadmiarze wolnego czasu w święta.

wesołych świąt ! XoD
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Kalashnikov »

Sobriquet Gaido pisze:Pierwszy stycznia to święto, będę na kacu jeśli nie pijany - tak szukałem dziury na siłę ;p
Przecież zdążysz wytrzeźwieć w 6 dni. Głosowanie trwa tydzień. Dziura załatana :)
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Mertruve »

Idealne rozwiązanie na moją głowę to zgłaszanie zapowiedzi do 31 grudnia (po Świętach są jeszcze 4 dni, aby spokojnie dopracować swoją prezentację albo wydać grę ;), a 1 stycznia pojawia się lista kandydatów i tygodniowe głosowanie. Każdy powinien zdążyć. 1 stycznia to taka ładna symboliczna data i fajny start roku wraz z wielkim wydarzeniem. Co wy na to?
A może prezentacja wyników pierwszego stycznia? Od razu ładnie zakończymy, a miło by było, żeby głosowanie też zachowało grudniową magię :)
No to jest akurat argument wyjęty z czterech liter, bo skoro skończysz grę 27 grudnia, to wydaj ją po prostu 1 stycznia i już załapiesz się na GF2k9 :)
Chyba chodziło właśnie o to, że w styczniu byłyby GF2k8 - w końcu bez sensu robić "najlepszą grę ostatniego tygodnia", right ^^"?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Jazzwhisky »

Jest jeszcze jeden drobny szczegół, o którym zapomniałem wspomnieć wcześniej - nie wiem jeszcze jak dogadamy się co do organizacji GF w redakcji, ale ja 15 grudnia zmieniam swoją lokalizację i kompletnie nie wiem kiedy wrócę do sieci. Btw, jeszcze raz spojrzałem na kalendarz - i niegłupim pomysłem jest też tydzień+weekend 27.12-04.01. Ale ogólnie mam wrażenie, że zaczynamy rozmawiać o dupie maryni, tzn. równie dobrze można by wybrać każdy z pomysłów i miałoby to podobnej rangi wady czy zalety. Żeby powiedzieć coś konkretnego - pogadam z kim trzeba i postaram się podać dokładne daty GF zaraz po weekendzie. =)

/edit-dół/ Bo nie ma twojej gry, tak, wiemy. =)))))
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: kvachu »

A weddług mnie nie ma nawet po co robić GF.
Zablokowany