Tale of Exile Akt II

ODPOWIEDZ
NIZIOŁ
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2008, 14:17

Re: Tale of Exile Akt II

Post autor: NIZIOŁ »

Znowu nic nie wiadomo o ToE :( Boję się że się zatrzymała i że będziemy czekać znowu 2 lata.
Awatar użytkownika
Kiksi

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon I (miejsce 3)
Posty: 361
Rejestracja: 17 lip 2006, 23:02

Re: Tale of Exile Akt II

Post autor: Kiksi »

nie płacz. robi sie
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Tale of Exile Akt II

Post autor: Kalashnikov »

I to większym tempem, niż Ci się wydaje.
Zmian (i to tylko na lepsze) jest już całkiem sporo i autor ciągle myśli nad tym, jak jeszcze ulepszyć grę. Do tego prace w pewnym zakresie przyspieszyły i to znacznie.

Czekać cierpliwie :)
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Tale of Exile Akt II

Post autor: FEI »

widzę, krąg wtajemniczonych się rozrasta u lasta XoD. ja chyba nie wytrzymam i powiem, że powstaje strona gry.
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Tale of Exile Akt II

Post autor: Kalashnikov »

No to żeś tajemnicą zarzucił. Przecież to jedna z nagród za wygranie GFów XD
shinnen14
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2009, 22:29

Re: Tale of Exile Akt II

Post autor: shinnen14 »

na który miesiąc przewidujesz premierę?
NIZIOŁ
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2008, 14:17

Re: Tale of Exile Akt II

Post autor: NIZIOŁ »

Właśnie, ale o jaką premierę chodzi? Strony czy gry? No i czy będzie demo.
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Tale of Exile Akt II

Post autor: Secretman »

NIZIOŁ pisze:No i czy będzie demo.
ToE Akt I nie był demem i Akt II również nim nie będzie. Co do premiery to nic mi nie wiadomo.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Tale of Exile Akt II

Post autor: Kalashnikov »

Dema nie będzie, zostawcie je dla gier, które nigdy nie będą ukończone ;)
Data premiery, tak jak Last napisał, to raczej na pewno druga połowa 2009. Pracy jest ogrom, a autor ma również mnóstwo na głowie na codzień.

Skorzystam z okazji i przypomnę fragment postu Lasta z temato o ToE Akt I:
LasTTurN pisze:Chciałbym też skorzystać z porad scenowiczów. Mam wątpliwości co do kilku kwestii:
-Nagrody w turniejach. Punktacja, kasa, trofea, tytuły... jak to rozwiązać.
-Nagrody w mistrzostwach karcianych... jw.

-Zastąpienie facesetów obrazkami. Zwiększy to niewątpliwie atrakcyjność gry, jednak wiąże się z dużym opóźnieniem jej wydania. Masa zmian w dialogach + tworzenie nowych graf.
-Wasze propozycje... może macie swoje pomysły na rozwinięcie możliwości z aktu I?
Na razie to wszystko o co chciałbym zapytać.
Skoncentrowaliśmy się wtedy na obrazkach zamiast facesetów pomijając zupełnie dwie pierwsze (moim zdaniem najciekawsze) kwestie.
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Tale of Exile Akt II

Post autor: Secretman »

Kałasznikof pisze:-Nagrody w turniejach. Punktacja, kasa, trofea, tytuły... jak to rozwiązać.
Kasa tak, bo broń ulepszyć można czy coś w tym rodzaju. Do punktów, trofeów czy tytułów to nie wiem. Można zastosować takie rozwiązanie, że wygrywasz przedmiot, zanosisz innemu i dostajesz coś lepszego albo wygrywasz technikę walki do CBS-u itp. To moje propozycje.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Tale of Exile Akt II

Post autor: Kalashnikov »

Ja natomiast widzę to odwrotnie. Za wygraną w turnieju (który musiałby być naprawdę trundy) nagrodą powinien być jakiś unikalny przedmiot, którego nie da się w żaden inny sposób dostać. Kasę możemy przecież nabić zawsze mordując zwykłych bandytów w lesie, czy wykonując zadania.

Przedmiot nie musi być koniecznie super wypasiony pod względem statystyk, bo gra stanie się przez to za łatwa, ale powinien posiadać coś na tyle unikatowego, że gracz będzie chciał go zdobyć (np. płaszcz, którego normalnie nie możemy zmieniać, dający +X do obrony, albo +/- do reputacji - tutaj do wyboru dla gracza - i zmienia wygląd głównego bohatera itp.).
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Tale of Exile Akt II

Post autor: Super Vegeta »

Imo mogłyby się przydać poboczne questy albo jakieś drobne dopowiedzenia do fabuły, tak czy owak - po prostu wpływ na postrzeganie postaci w świecie. W stylu "Ejże, czy to nie Ty jesteś Mistrzem Świata w Parowe Bierki Przez Internet?".
LasTTurN

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1)
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2008, 20:40

Re: Tale of Exile Akt II

Post autor: LasTTurN »

SV widać nie grałeś w ToE AktI ;). Questy poboczne i ich wpływ na reputację a więc i postrzeganie był już w nim. W akcie II znaczenie reputacji zdecydowanie wzrasta. Niemal z każdą napotkaną postacią będzie można nawiązać relacje.


Co do turnieju... pomysł Kalasha i Secretmana można spleść w jeden... kasa + bonusy za pokonanie odpowiednio szybko przeciwnika (np. do 5 tur lub bez uleczania się) plus różne reguły walki... bez magii, gołymi rękoma, 3 na 1 itp.

W 2 akcie prawdopodobnie znajdzie się także 4 epizod... jeżeli tak, możecie się spodziewać czegoś wyjątkowego, ale o tym w odpowiednim czasie.
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Tale of Exile Akt II

Post autor: FEI »

chodzi o wyścigi chocobo czy batalie strategiczne armii i pozyskiwanie sojuszników? XoD
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Tale of Exile Akt II

Post autor: X-Tech »

Zapowiada się kolejna nocna sesja w Tale of Exile 1, a tu wieści o tym, że kolejna część. Świetnie !
Ta gra mi się bardzo podoba. Jeszcze większy wpływ reputacji ? Jeszcze bardziej na - RÓB GRĘ ! :D
Pomysł na turniej/turnieje bardzo trafiony również jestem na tak, szczególnie że turniej ma być czymś pobocznym i ma dawać nagrody/bonusy
ODPOWIEDZ