Tale of Exile Akt I [download]

master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: master miller »

a mnie ToE znudziło, a na mapie miasta ZAWSZE się gubiłem ;x

Fear: akurat chodzenie w tą i z powrotem mnie nie znudziło. Fabuła mnie nie zaciekawiła ;/
Ostatnio zmieniony 06 sie 2009, 12:33 przez master miller, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: Fear »

Sprawa sztucznego wydłużenia czasu gry to już co innego ^^ Koczowanie w to i z powrotem w mieście...
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
LasTTurN

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1)
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2008, 20:40

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: LasTTurN »

Pierwotnie akt 1 miał zawierać 4 epizody. Gdy skończyłem 3 epizod testy już trwały w najlepsze, skupiłem się więc na poprawkach. Tak już zostało.
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: Sabikku »

Za pierwszym podejściem nie mogłem się wczuć, za drugim też... Poleżało 3 miesiące na dysku, włączyłem, i tym razem całkowicie mnie wciągnęło :)

W skrócie całkowicie zgadzam się z postem x-techa, a przynajmniej takie moje pierwsze wrażenie. Ciekawie prowadzona fabuła, dopracowane postacie (npc), słowem - miód.

Jedyną rzeczą na którą mogę narzekać to lagi podczas walki. O ile w turze wroga wszystko działa dosyć szybko, to w turze gracza wręcz nie da się grać. Przy ósmej walce z rzędu, mimo wszystko, musiałem sobie odpuścić :/, zbyt uciążliwe. A powiem szczerze że chętnie pograłbym w ToE dłużej, najchętniej przeszedł całe - ale komputer to komputer, mój widocznie tego nie wytrzymuje ;(.
Pokrak
Posty: 152
Rejestracja: 13 cze 2009, 03:05
Lokalizacja: twoja lodówka

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: Pokrak »

Akurat komputery i silnik RPG_RT to dziwna sprawa - gra którą robię chodzi ledwo 30 klatek na Athlonie 64 którym testuję, podczas gdy laptop ze starym PIII 800 i lichą kartą graficzną rusza tą samą grę bez żadnego zacięcia.
Widocznie OS gra tu rolę, prawdopodobnie RM 2k3 nigdy nie jest zbyt wydajny dla Windowsa 7 oraz Visty.
Road roller da! WRYYYYYYYYYYYYYY!
NIZIOŁ
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2008, 14:17

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: NIZIOŁ »

Mi też się cieło jak grałem przez makerka. A jak grałem bez niego to normalnie. I nawet nie wyłączałem innych rzeczy a kompa mam średniego, atlona 1.2 i 512 mb ram. Mój kumpel np. ma lepszego kompa i mu trochę zwalnia w mieście na chocobo, ale walka chodzi ładnie. Dziwne.
miki
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2009, 15:59

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: miki »

Grałem dość dawno i mi też bardzo się cieła ale na tyle że dałem radę przejść. Gra niczym nie zaskakuje, może poza mappingiem i efektami graficznymi jak ognisko i blaski albo cienie i światełka. Fabuła dość ciekawa i interesująco prowadzona akcja, ale bez większych zwrotów. CMS i CBS niezłe. Ulepszanie i nauka też. Na tym kończą się zalety ToE. Gry moim zdaniem przeciętnej. Jest zdecydowanie za krótka, kończy się w najmniej oczekiwanym momencie jak wszystko się dopiero rozkręca. Muza to zlepek mp3 i midów, grafa wcale nie jest idealna, często nie pasują do siebie elementy i chary. Literówki i małe bugi też są. Na koniec dodam, że nie rozumiem szumu wokół ToE, bo nawet na polskiej scenie jest masa lepszych gier.
Awatar użytkownika
Grimm
Posty: 18
Rejestracja: 03 mar 2009, 11:41

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: Grimm »

miki pisze:Na koniec dodam, że nie rozumiem szumu wokół ToE, bo nawet na polskiej scenie jest masa lepszych gier.
Ależ nie wstydź się, podaj choć kilka tych lepszych tytułów z tej nieokreślonej masy :) Jak już niejednokrotnie pisałem, znakomita gra, którą śmiało można pokazywać na zagranicznych serwisach. Takiego systemu walki jaki LasTTurn zastosował nie widziałem w żadnym innym tytule makerowskim.
We saw the shadows of the morning light;
The shadows of the evening sun;
Until the shadows and the light were one.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: kvachu »

Pewnie chodzi mu o czasoprzestrzenie. Oczywiście ToE to moim zdaniem aktualnie najlepszy rpg w polsce wykonany w RM.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: Kalashnikov »

Hmm, może kwestia przycinania to po prostu nieco dłuższa chwila (około 1-2 sekund) jaką trzeba odczekać, zanim można podjąć jakąś decyzję po ruchu przeciwnika? Albo to jak powiedział NIZIOŁ - nie grajcie spod RM, to dużo zmienia.
miki
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2009, 15:59

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: miki »

Nie grałem spod makera. Winę za lagi ponosi duża liczba równoległych zdarzeń. Grałem w gry ze znacznie bardziej skomplikowanym CBSem i nie lagowały. Trzeba zoptymalizować skrypty.

Powtarzam, nie mam tej gry za jakiś badziew, bo pod wieloma względami jest przełomowa i doceniam ją ale nie zasługuje na taki szum i wielkie halo wokół siebie. Jaki szum zapytacie, to mówię, np. 4 numery tokei były z TOE, oddzielny temat tutaj, dziesiątki porównań w innych tematach itp. Inni twórcy czują się z tym źle tym bardziej że ich projekty też prezentują wysoki poziom. Wielu ludzi wręcz nienawidzi TOE. Nawet w tym temacie była afera z Kolinem. Wiecie już o czym piszę?
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: kvachu »

No to wymień tych twórców i te tytuły =).
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: Jazzwhisky »

miki pisze:Powtarzam, nie mam tej gry za jakiś badziew, bo pod wieloma względami jest przełomowa i doceniam ją ale nie zasługuje na taki szum i wielkie halo wokół siebie. Jaki szum zapytacie, to mówię, np. 4 numery tokei były z TOE, oddzielny temat tutaj, dziesiątki porównań w innych tematach itp. Inni twórcy czują się z tym źle tym bardziej że ich projekty też prezentują wysoki poziom. Wielu ludzi wręcz nienawidzi TOE. Nawet w tym temacie była afera z Kolinem. Wiecie już o czym piszę?
To może ja wyjaśnię przyczynę tego "wielkiego halo", choć osobiście w ten sposób bym tego nie nazwał. Każdy ma prawo nadsyłać materiały do Tokei, Luna Curoris i parę innych tytułów też przewijały się przez więcej niż jeden numer, oddzielny temat i szum wokół gry to efekt zwycięstwa ToE w GF2k8, co ja poradzę, że takie m.in. były nagrody, a przygniatająca większość (przynajmniej tutaj) ma odmienne zdanie od twojego i uważa ToE za najlepszy tytuł w historii polskiego RM?
Może to pomoże Ci zrozumieć, wszyscy dostrzegamy wady projektu, LasTTurN poświęcił sporo czasu na jego poprawianie, bo niemal każdy w tym temacie zgłaszał swoje uwagi. Finał jest taki, że gra zwyciężyła w konkursie na najlepszą produkcję roku 2008 w RM2k(3), uzyskała doskonałe opinie i ludzie je tutaj wyrażają. Jeśli naprawdę tak boli Cię, że ogół ma inne zdanie i masz problemy ze zrozumieniem tego, że takie są naturalne następstwa sukcesu gry - może pora odwiedzić poradnię (piszę to całkowicie serio :). A biorąc pod uwagę skalę nachalnej promocji niektórych gierc, nie mam nic co aktualnie mógłbym zarzucić ToE. 1500 unikalnych downloadów w ciągu roku, uznanie także wśród wielu userów RMXP i bugi na TA z ocenami na poziomie 105/100 to nie przypadek.
kvachu pisze:No to wymień tych twórców i te tytuły =).
I do sedna. Tytuły zostały podane już wcześniej, ale (głównie, ze względu na czysto prowokacyjny ton) zostały usunięte. Wcześniej miki, korzystając z innego konta, serwera proxy itp. zagrań, urządził sobie w temacie wulgarną strzelankę w kierunku ToE i niektórych bywalców forum. Nie wiem chłopie, dlaczego próbujesz ukrywać swoją tożsamość i ignorujesz moje prywatne wiadomości, ale gdybyś nie raczył zauważyć - teraz piszę to publicznie. Po tym co zrobiłeś nie widzę powodu by jakakolwiek z twoich wypowiedzi (choćbyś wynosił ToE albo cokolwiek pod niebiosa) miała rację bytu na RMA. Dlatego powtarzam po raz ostatni - czekam na kulturalne wyjaśnienia albo zabieram się za czyszczenie tematu i Ciebie.

Do tego czasu - uprzedzam co do dalszych postów, możliwe, że wraz z usunięciem postów/kont znikną także wszystkie pozostałe wypowiedzi (przynajmniej w części). Sry za bałagan.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
LasTTurN

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1)
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2008, 20:40

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: LasTTurN »

Kolego... o cokolwiek Tobie chodzi powinieneś wziąć pod uwagę, że ja również jestem twórcą. ToE kosztowało mnie ogrom pracy a nawet poświęceń. Tworzyłem zasoby, grę, skrypty kilka lat. Efektem jak sam zauważyłeś jest gra pod wieloma względami "przełomowa" czemu między innymi zawdzięcza dobre opinie. Idąc dalej... poczytaj temat od pierwszej zapowiedzi do tego postu a przekonasz się, że nie ja robiłem "szum" (jaki szum?) wokół tej gry więc ostrożniej dobieraj słowa bowiem temat ToE dotyka mnie osobiście. Czuję się zwyczajnie zniesmaczony tą sytuacją. Mimo tego pozostawiłbym temat nietknięty aby w przyszłości sytuacja się nie powtórzyła.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: Mertruve »

O, już można pisać p;
Oczywiście ToE to moim zdaniem aktualnie najlepszy rpg w polsce wykonany w RM.
Najlepszy RPG w Polsce w ogóle.
ODPOWIEDZ