Tale of Exile Akt I [download]

ODPOWIEDZ
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: ToE [download]

Post autor: FEI »

też to miałem... brakowało pliku panoramy i pisał o tym Nizioł tutaj:

"rozwiązaliśmy problem tego błędu, chodziło o panoramę, w folderze panorama skopiowaliśmy jedną z panoram (dusk1) i zmieniliśmy jej nazwę na dawn2 i już nie ma błędu"

DGNH jak przejdziesz napisz co sądzisz o grze, bo mało kto o tym pamięta.

apel do redakcji... dodajcie ten pliczek do ToE w bazie TA, to oszczędzi nam problemów.

Zrobione.
ewribadi dałn!
NIZIOŁ
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2008, 14:17

Re: ToE [download]

Post autor: NIZIOŁ »

Bardzo mnie ucieszyło jak się dowiedziałem, że pracujesz nad drugą częścią. Mógłbyś trochę więcej informacji dawać tutaj, bo ja już myślałem że to koniec ToE. Bo w temacie nie informacji od miesięcy.

Poczytałem w temacie trochę i wiem, że chcesz informacji i rac co lepiej można zrobić. Dla mnie wszystko super, tylko chciałbym jeździć chocobosem szybciej i po mapie też. wspominałeś też o wyścigach, to świetny pomysł. Koniecznie trzeba powiększyć drużynę, chociaż druga postać a najlepiej 4 albo nawet więcej. Chciałbym też się znaleźć w grze ;) ale to taka mała proźba.
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: ToE [download]

Post autor: FEI »

walić newsy w temacie, byle gra powstawała. znacznie lepiej dla nas graczy.

znając życie nie zobaczymy żadnego infa przez najbliższe klika miesięcy XoD by potem znowu dostać po gałach albo przeczytać o betatestach.
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Sarge
Posty: 92
Rejestracja: 29 wrz 2007, 19:23
Kontakt:

Re: ToE [download]

Post autor: Sarge »

Też czekam na kolejne informacje o Akcie II, pierwsze miejsce w kategorii Zapowiedzi na Golden Forkach zobowiązuje :-D .
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: ToE [download]

Post autor: FEI »

zobowiązuje do wydania gry, nie do wklejania screenów XoD
ewribadi dałn!
NIZIOŁ
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2008, 14:17

Re: ToE [download]

Post autor: NIZIOŁ »

No przecież Lastturn sam pisał, że warto rozmawiać na forum, żeby gra była lepsza i żeby motywację dostać. A jak tak patrzę, to nie ma jego postu w tym temacie od kilku miesięcy.
A ja chciałbym wiedzieć, jakie nowe mini gry będą, bo karcianka dla mnie za trudna. No i chciałbym screna z walki na arenie :)
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: ToE [download]

Post autor: Secretman »

Ostatnio sobie wszedłem do folderu tej gry i porównałem datę modyfikacji najstarszej i najnowszej mapki (2005-02-27)->(2008-06-30).
Można wnioskować, że ponad 3 lata tworzony był I akt :shock: . Na akt II warto będzie czekać. Liczę, że dożyjemy do aktu X(jeżeli taki będzie) :-P.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: ToE [download]

Post autor: Kalashnikov »

Screena z areny widziałem już jakieś kilka miesięcy temu (w zasadzie to była sama arena, ale wyglądała bardzo obiecująco).
Podejrzewam, że Last wróci do nas kiedy będzie się szykować do betatestów, aby wypytać o rzeczy co do których ma wątpliwości. Zauważ, że tak samo było ostatnio, przerwa między ostatnim jego postem na Oazie, a pierwszym tutaj to jakies 1,5 roku - 2 lat chyba.
Mam nadzieję, że nie przyjdzie nam tyle czekać na akt II, ale trzeba zrozumieć, że chłop ma pracę, prawie żonę i wiele innych zajęć, a RM to dla niego tylko hobby :)
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: ToE [download]

Post autor: FEI »

Kalash dużo gadasz a niewiele wiesz XoD

z aktem pierwszym było tyle zamieszania że nie zdajesz sobie nawet sprawy.
zanim powstała jeszcze oaza, zanim powstało nawet lune Dev uczył się makerować (w sumie ja też XoD ) i od początku tworzył grę która ostatecznie stała się ToE:A1, ale to w co graliście nie powstawało 3 lata, tylko od ok. roku. wcześniejsze wersje gry albo były przekreślane(zaczynane od zera) bo grafa chipsetowa przeszła w panoramiczną, bo menu lagowało a cbs miał błędy itp. o ile dobrze pamiętam raz chyba nawet projekt przepadł całkowicie co zniechęciło Lasta do makera na ok rok. ja grałem we wszystkie 4 wersje gry. pierwotna była całkiem inna jak oryginał. inna grafa, muza, klimat ogółem wszystko prócz ogólnego zarysu fabuły choć i ten był nieco inny. najstarsze mapki to prawdopodobnie edity starych pierwotnych mapek, albo jakieś stare porzucone testowe mapki. ostatecznie, gdy wyszedł akt 1 zawierający 3 epizody wiele scen z epizodu 4 było gotowych. więc akt 2 wg mnie powinien spokojnie ukazać się w 2009 a nawet w jego pierwszej połowie. najgorsze przecież jest już zrobione, teraz tylko musi się rozwijać fabuła.

a na potwierdzenie moich słów daję to:

Obrazek

a tu screen ciekawostka XoD.. starzy forumowicze wiedzą o co loto:

Obrazek

no i jeszcze ten skraweczek który wywołał burzę krytyki.
Obrazek

thinking... chyba nawet gdzieś mam na płycie drugą albo nawet pierwszą wersję ToE. XoD

A tu trochę historii:
http://tsukuru.pl/inne/oaza/viewtopic.p ... sc&start=0
http://www.geocities.com/lastturntoe/index.html
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: ToE [download]

Post autor: Secretman »

Mam jeszcze na dysku starszą wersję(Wygnaniec).
Zresztą w samej grze można znaleźć stare dialogi(za pomocą Rpgmakera).
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: ToE [download]

Post autor: Kalashnikov »

Ale to wszystko o czym napisałeś to po prostu ewolucja jednego i tego samego projektu, więc STFU n00bzor XD

Projekt powstaje od 3 lat, a przerwa między Oazą a RM A jest mniej więcej taka, jaką podałem. Rdzeń ToE był gotowy w momencie, w którym wyszło ToE: Akt I i tak jak mówisz, teraz trzeba robić mapy, postacie i rozwijać fabułę + pare smaczków, o których napisał Last w zapowiedzi i które przyjdą mu jeszcze do głowy w trakcie tworzenia. No ale tak jak napisałem, Last przecież nie siedzi 5h dziennie przy RM i teraz to zależy od jego chęci (z którymi jest różnie ;) i czasu, więc nie nastawiałbym się na miejscu wszystkich na pierwszą połowę 2009 (obym się mylił!).

Weź no braciaka zawołaj chociaż na moment, nyo!
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: ToE [download]

Post autor: FEI »

poszperałem trochę w moich archiwach XoD i zobaczcie jakie perełki znalazłem!
starsi scenowicze pewnie pamiętają te screeny.

ToE w wersji pierwotnej. inaczej "Złoty wiek" ~ rok 2000
Obrazek
Obrazek

ToE w wersji drugiej tutaj niestety mam tylko screeny z fazy testów z charem clouda który Dev zrobił komuś ~ rok 2001
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ToE w 3 wersji opartej na chipach thoe. oprawa jak na ówczesne standardy była świetna. niestety ta wersja przepadła i nie dysponuję nawet screenem. rok ~ 2003

po tej wersji Dev porzuca makera na ponad rok i zaczyna prace nad... "Wygnańcem"

ToE w wersji 4. Demo 0.1 "Wygnaniec" rok~ 2005
Obrazek

ToE:Akt I rok 2008
Obrazek

można więc powiedzieć, że to 5 wersja gry. ale czy poprzednie były faktycznie tą samą grą czy nie? wg. mnie najwięcej wspólnego ma "wygnaniec" i akt1. a wcześniejsze to fakt zaprzeszły.
datu które podaję to moment zrobienia screena, więc prace zaczynałę się znacznie wcześniej.
kawał historii XoD

no fakt noobzor, ale trzeba dać +1 za determinację. XoD
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Sarge
Posty: 92
Rejestracja: 29 wrz 2007, 19:23
Kontakt:

Re: ToE [download]

Post autor: Sarge »

Pierwsza wersja ma naprawdę już ponad 9 lat :shock: ? Notabene patrząc na te screeny, to nawet dzisiaj zgarniałaby wysokie noty za grafikę :wink: . Ładna ewolucja, ale na Akt II nie chcemy już tyle czekać :-D .
dizus
Posty: 85
Rejestracja: 20 kwie 2006, 23:01
Lokalizacja: Żory

Re: ToE [download]

Post autor: dizus »

ToE w wersji drugiej tutaj niestety mam tylko screeny z fazy testów z charem clouda który Dev zrobił komuś ~ rok 2001 (?!)
uh, gwoli ścisłości (chociaz moge się mylić oO)
rok to był, prawdopodobnie, 2004. pamiętam te screeny, dev wrzucił je chyba jeszcze na moim i arnvinda scenowym forum, które było bezpośrednio przed OAZĄ (yeah, i ta wojna o 'panoramiczne' mapki). pierwsza wersja też jest chyba nieco młodsza, nawet 'niepozorna strona Pozora' nie pamietala roku 2000. ;)
co nie zmienia faktu, ze to najstarszy pomysl (zeby nie powiedziec projekt) na gre w rm na polskiej scenie, jesli nie na swiecie ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: ToE [download]

Post autor: DE »

Trzebaby wreszcie sciagnac to cale ToE :P
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
ODPOWIEDZ