Tale of Exile Akt I [download]

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sarge
Posty: 92
Rejestracja: 29 wrz 2007, 19:23
Kontakt:

Re: ToE [download]

Post autor: Sarge »

FEI pisze:liczy się postęp. moim zdaniem z picami będzie ładniej. co z tego że w 1 akcie jest czerwony podkład na standard? po czasie wyszło, że lepszy jednak jest czarny i to powinno się zmienić w kolejnej części. to samo z facesetami. jak w 1 części było coś źle to do końca musi być tak samo bo to "seria"? bleeee
Postęp się liczy, ale to akurat tylko kosmetyka, na którą nie warto poświęcać kilku tygodni, a może nawet miesięcy czasu - zresztą większość jest podobnego zdania :-D . Każdy chyba woli, żeby gra była dopracowywana pod kątem mechaniki rozgrywki, no i chyba nikt nie chciałby czekać kolejne 2 lata na premierę :-) .
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: ToE [download]

Post autor: FEI »

bleeee!

gra się właśnie rozwinęła od takiego ciągłego poszukiwania, elo! gdyby wyszła w wersji pierwotnej, nikt dziś by o niej nie pamiętał. a tak wciąż jest żywa i wzbudza emocje. bo widać ile weń pracy włożono, ile czasu przy niej zmarudzono. stworzenie czegoś dobrego wymaga poświęceń i czasu. swoje rzekłem i już nie wracamy do obrazkowych facetów! niech robi jak chce!

:*
ewribadi dałn!
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: ToE [download]

Post autor: FEI »

HA! wreszcie zbanowali mnie na titku XoD ale nie ło tym tutej.

gram w... zobaczcie sami w co XoD

Obrazek

narazie testuję, bo tłumacz sam zimeniał dialogi w makerku i praktycznie wszystkie są poucinane. Last robi drugi akt więc ja się tym zająłem i mam pełne prawa do promowania :*
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: X-Tech »

Przy pierwszym podejściu do Tale of Exile nie odkryłem jaka to wspaniała jest gierka...

Wczoraj miałem okazje pograć ponownie i tak się wciągnąłem, że zastała mnie piąta rano, a to mi się
zdarza rzadko w grach szczególnie makerowych. Zacząłem iść głównym wątkiem gry i prócz tego co napisałem wcześniej, grafika, muzyka, skrypty wypas to dodaję teraz, że ta gra ma bardzo ciekawy wciągający jak próżnia "detektywistyczny" wręcz sposób prowadzenia w fabuły i nie sądziłem, że będzie to zrobione, aż tak dobrze - zaskoczyłem się totalnie. Druga sprawa bohater - granie tym kolesiem to sama przyjemność - potrafi dopiec każdemu, a najlepszy jest fakt, że nie raz kwestie dialogowe można wybierać i wręcz pokazywać swoją pewność siebie w dialogach jednak można też ludziom oszczędzić ciężkiej gadki z naszej strony. Sporo postaci gada naprawdę ciekawe rzeczy (NPC) Na przykład dziadzia, który nie szczędził sobie języka powiedział wiele ciekawych rzeczy, aż chciało się słuchać więcej. Inna sprawa ludzie na mieście mają własne charaktery, dumę. Wszedłem do jednej miejscówki i zostałem zezwany od łachudr :D Tak to mnie potraktował jeden koleś - kleryk. To wysoka ranga...A ja byłem ze znacznie niższej. Pochodziłem po mieście i muszę przyznać, że miasto jest wypasik. W jednym miejscu można grać w karty i wygrywać za to kasę, ale to nie byle jakie karty. Jest lokacja z Chocobo, oraz sklep z mapami. Jak kupiłem mapę to nie ukryłem zdumienia po pierwsze wykonanie mapy świetne po drugie od razu widać jeszcze wyraźniej zróżnicowanie lokacji w mieście (Znam pewną gierkę na XP, a tam mapka to był jakiś żart, ale tutaj miód). Gra potrafi wciągnąć totalnie. Złośliwi pewnie mogą napisać, że ta gra to grafika, muzyka, ale nic bardziej mylnego. W to trzeba pograć. Dziś znów będę dalej kontynuował przygodę z tą grą. Jak dla mnie to jest "Blade Runner" w świecie średniowiecza czyli coś wielkiego...Naprawdę. Ta gra jest niesamowita.
NIZIOŁ
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2008, 14:17

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: NIZIOŁ »

Ja tam od razu czułem klimat. Zobacz dodatkowe zadania, bo one są najlepsze. Warto też reklame sobie zrobić ale trzeba sprawdzać codziennie czy nie ma zadań. I sprawdź ten bar pod bykiem nocny, bo zadania u niego są najlepsze ;). Albo kowalowi spróbuj podwędzić gemme, fajna zajawka. Odwiedź też mistrza, mieszka w lesie obok wioski. Jedyne co wkurza, to etap z tym księciem, bo to jakiś cieć heheh :D.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: X-Tech »

Znalazłem buczka. Rozmowa z Clownem powoduje, że ten zmienia grafikę na pustą i gadamy z samymi piłkami :lol:
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: Super Vegeta »

Po pełnym podniecie poście X-Techa zdecydowałem się pobrać grę i przyznać muszę, oczarowała mnie. Intro z początku trochę przynudzało, gdy jednak mym oczom ukazało się miasto, oniemiałem. Widać ogrom pracy włożony w grę. Nie zagłębiałem się za specjalnie we wszystkie poboczne wątki - ot, zrobiłem kilka zadań, by przybyło mi odrobinę kasy - w związku z czym wszystko skończyło się dosyć szybko, niemniej rozbudowanie gry robi wrażenie - zwłaszcza wspaniały system walki. Poza tym, sam świat gry - co tu dużo mówić, zróżnicowany, przepełniony intrygami i przede wszystkim bez upiększeń.

Drobny bug się znalazł - po ukończeniu zlecenia ze śledzieniem zdradzającego żonę gościa, baba w Biurze Ogłoszeń nadal pytała się mnie, jak wygląda status zadania.

Kod: Zaznacz cały

Super Vegeta (24-02-2009 23:45)
Dawać voice-acting i wioo, światowe rynki leżą. :D
EDIT:
Przeglądając sobie pliki gry zauważyłem inny, stary jak świat, a mimo to rozpowszechniony jak komary w lecie bug. Grafika ataku w prawo zrobiona jest poprzez proste odbicie poziome w programie graficznym, w związku z czym zmienia się ręka dzierżąca broń. Przy ataku w lewo atakujemy z prawej ręki, przy ataku w prawo - z lewej.

Tak, wiem, czepiam się. :p
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: DE »

Jakies miesiac temu sciagnalem gre i probowalem uruchomic, ale byl ogromny problem z dzwiekiem. Az trudno go opisac, w kazdym razie nie dalo sie grac.

Ty korzystasz z Power Patcha czy czegos takiego?
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: FEI »

ludzie już zapomnieli o co chodziło w grze a wy dopiero zajarzyliście? XoD
pamiętam jeszcze wypowiedź Xtecha, że gra nie należy do tych w które gra bez wytchnienia, że jest solidna, ale nie wciągająca... ciekawe w którym momencie zmieniłeś zdanie. za 1 razem pewnie włączyłeś grę i sprawdziłeś tylko skrypty? XoD
Xtech ma rację, powierzchownie gra wydaje się być po prostu ładna i dopracowana, ale gdy sie w nią zagłębi okazuje się ze potrafi zauroczyć swoją realnością. to w rpgach jest najlepsze, że świat w nich wydaje się żyć swoim życiem. prowadzenie fabuły też mi się bardzo podoba, ale trochę mnie liniowość drażni. chciałoby się np dostać do kanałów na kilka sposobów, albo wybrać profesję itp. gra ma dużo do zaoferowania, ale zawsze można ponarzekać.
SV widzę że nie należysz do ludzi którzy idą za głosem większości i oceniają grę po okładce. no i słusznie, przynajmniej mamy wypowiedź w pełni obiektywną :*

no to chociaż podajcie tytuły jakie zdobyliście i wynik reputacji. no i z ciekawostek dodam, że warto kombinować w zadaniach pobocznych, bo są różne rozwiązania.

edit:
DE gra korzysta z PM. ja problemów raczej nie miałem, ale Kalafior coś mówił, że raz po raz musi grę włączać kilka razy zanim mu poprawnie zadziała.
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: Kalashnikov »

DE pisze:Jakies miesiac temu sciagnalem gre i probowalem uruchomic, ale byl ogromny problem z dzwiekiem. Az trudno go opisac, w kazdym razie nie dalo sie grac.
Tak, ten problem jest często spotykany. Ale jest konkretne rozwiązanie - musisz trochę pokombinować żeby jakoś to zadziałało, czy coś takiego. Trudno opisać.

Niesamowite, że gra jeszcze żyje po takim długim czasie od premiery ("żyje" w sensie ludzie opisują jeszcze swoje wrażenia na forum, bo ściągana jest chyba co jakiś czas, tak jak inne gry z Top10 na TA). No i piękne jest to, że ToE da się przejść w takim stylu jaki nam pasuje. Chcesz tylko dowiedzieć się o co chodzi w głównym wątku? Nie ma sprawy. Lubisz wykonywać mnóstwo zadań pobocznych i Expix przy tym? Proszę bardzo.

@SV - mówiłeś, że nie zajmowałeś się side questami i poszło "dość szybko". Wiesz może ile mniej-więcej czasu Ci to zajęło?
LasTTurN

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1)
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2008, 20:40

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: LasTTurN »

Cieszę się, że nadal ktoś gra w moją grę. Jeszcze milej usłyszeć o niej tyle superlatyw. Bugi postaram się poprawić i poprosze Jazza o zaktualizowanie. Dziękuję za komentarze. Poprzeczka staneła dość wysoko, dokłądam jednak starań, aby akt2 nie okazał się rozczarowaniem a nawet przebił część pierwszą.

DE nie znam przyczyny Twojego problemu, ale zasięgnąłem języka i padło stwierdzenie, że to wina sprzętu. Podobno da się z tym coś zrobić, ale ja nie mam pojęcia co.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: Fear »

Świetna gierka. Przeszedłem 2 razy. Mistrzowska grafika i mapping. Bardzo ciekawa strona fabularna gry jednak bardzo krótki czas gry trochę denerwuje. Czekam na ToE II

PS: NIZIOŁ patrz żeby ten cieć w III nie ratował świata muahaha
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: Kalashnikov »

Fear pisze:PS: NIZIOŁ patrz żeby ten cieć w III nie ratował świata muahaha
Też go nie lubię (Księcia, nie NIZOŁa ;), ale mam cynk, że chłopak znacznie się poprawi. Pójdzie na siłkę, przypakuje.
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: FEI »

cieć jest beznadziejny! zero ikry. naród oczekuje władcy a ten nocne mary rodem z kołyski. za mamą płacze. nie dziwię się że spisek powstał. sam bym mu gardło podgryzł.

tej! toe nie jest znowu takie krótkie. ja z 10h tłukę fabułę z zadaniami. a do bandy trzeba mieć 8-10 lv a to wymaga nabijania i trenowania u mistrza. czas rośnie do ok 15h. a jeszcze jest kupno mieszkania, zarwanie laski, gra w karty... ?
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Tale of Exile Akt I [download]

Post autor: Fear »

A to fakt ,że z pobocznymi atrakcjami to zajmuje sporo więcej. Bo grę można ukończyć na 3 lvl z samych zadań głównych.

A to i dobrze ,że ten księciunio przykoksi się z deka :D

Narazie to czekajmy na ToE II. Fajnie się pogra napewno jak w 1 cześć.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
ODPOWIEDZ