Minigry

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glorion
Posty: 57
Rejestracja: 06 gru 2015, 17:04

Minigry

Post autor: Glorion »

Witam :-)

Mam pytanie do użytkowników forum odnośnie minigier zamieszczanych w grach. Mówiąc konkretnie, ciekawi mnie wasze zdanie, czy w typowych przygodowych makerowych grach RPG (np. taki Asgun albo Opowieści z Edorii) warto zamieszczać minigry w dużej ilości.

Bo wogóle minigra to fajny dodatek pozwalający na chwilę odpocząć od przeciętnego stylu sterowania i ,,wspaniałego" stylu walki w RPG Makerze, ALE zauważyłem, że gdy do gry wstawia się zbyt dużo minigier, to przestaje to przypominać prawidziwej przygody, tylko jakiś zbiór krótkich gierek zręcznościowych.

Jakie jest wasze obecne zdanie na temat minigier? Czy warto jest wstawiać do swojego projektu, czy nie odciągają bardziej od głównego tematu i nie niszczą całości :?:
Obrazek
Niezapomniana Przygoda Tom 1
Informacja dla moderatorów:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Minigry

Post autor: Noruj »

Odpowiedź jest banalnie prosta. W większych rpgach dajemy tyle mini-gier, żeby nie było ich za dużo, ale konsekwentnie pojawiały się od czasu do czasu. Łatwo to wyczuć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Minigry

Post autor: Rave »

Tak jak Noruj pisze, wszystko z umiarem. Raczej nikt ci łba nie utrąci jeśli na jarmarku będzie parę "festynowych" gierek (kółko z nagrodami, strzelanie do celu, itd.), ale jak np. gierka się pojawi tam gdzie nie ma sensu, to już mamy problem. Wiem że to nie do końca RPG-i (no, może jeszcze Zelda deczko podpada pod ARPG), ale zobacz jak kwestię minigier rozwiązano w Link to the Past czy Stardew Valley.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Minigry

Post autor: Amelanduil »

Przede wszystkim minigry to urozmaicenie gameplayu. Samo chodzenie od lokacji do lokacji i walczenie ze wszystkim po drodze byłoby nużące, dlatego jak najbardziej mingierki na plus, co tu dużo mówić :P
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Minigry

Post autor: Kryzz333 »

Dodam, że fajnie, jeśli gierki miałyby bezpośredni związek z fabułą. W OzE nie zawsze udawało mi się to zrobić, ale najlepsze momenty z gierkami/zagadkami były wtedy gdy dobrze wpasowywały się w wydarzenia.
ODPOWIEDZ