Calkiem powazne rozmyslania nad przyszloscia...

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

j/n (jak nizej, czyli czy scena upadnie w najblizszym czasie xD)

Tak
2
7%
Tak, ale sie podniesie (hehe)
2
7%
Nie
12
44%
RATUJEMY POLSKA SCENE!!!11one
11
41%
 
Liczba głosów: 27
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Kaizer pisze:Scena nie upadnie raczej chociaż trzeba sie zajmować pewnymi sprawami jak dodawnianie gier itd. i tu brakuje zapałów na genialne projekty bo wiekszosc normalnie jest poczatkujaca w RM i są rtp,rtp,rtp,rtp to jest gówno powinien być zakaz RTP :P a powinny być własne grafy albo z neta i oczywiście dobrze dobrana muzyka plus motywacja żeby sie komuś wykazać i to tyle wystarczy żeby mieć dobry projekt
Imo problemem nie jest samo RTP, stalo sie ono jedynie symbolem pewnego rodzaju tandety umyslowej tworcow niektorych gier. Brak zdolnosci w zakresie podstawowej obrobki grafiki, kretynskie scenariusze, zero umiejetnosci i brak checi by je zdobywac (pie**** tutorial, dawajcie skrypt, jak to wkleic łeeeeeeee!!!!), jakis taki ogolny ciemnogrod, chore przyzyczajenia i zachowania i to ciagle nieumiejetnie wykorzystywane RTP zrobilo swoje. Wielu ludzi ma problemy z jezykiem polskim i obsluga ms painta a biora sie za cbsy w rmxp... Paranoja >.>

Crov mial sporo racji, ale do jasnej ciasnej, nie mozna sie nie zgodzic (Ludzix zamilcz xD), ze pod wieloma wzgledami scena przezywa smutny rozdzial swojego istnienia (patrz moj poprzedni post).

Mam nadzieje ze Stan ma racje i to tak naprawde dopiero poczatek :). Oby RM byl jak SWoS albo X-Com, czego wszystkim zyczę =PPP

P.S. Nowe wersje RMXP i RMcostam wkrotce na Twierdzy. Strach sie bac :>.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Post autor: BeVoo »

Nie mowiac o tym, ze poczatkujacy moga (musza?) cwiczyc na rtp, by sie 'przyzwyczaic' do programu jakim jest rpg maker. Potem moga wymyslac rozne twory typu 'nowy skrypt', 'nowa _grafika_' itp. Dlatego mowienie o rtp ze jest g*wnem i ze powinno sie go zakazac jest po prostu... glupie.

Aha - zwroccie uwage, ze Kaizer swojego posta napisal prawie ze w jednym zdaniem. LOL
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Post autor: kvachu »

SV pisze:taka LS1 - prawie 100% RTP, a gra lepsza od 90% naszych, polskich shitów.
oto Polska wlasnie...smutne ;/
Awatar użytkownika
Kaizer
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2006, 20:46

Post autor: Kaizer »

Po zagraniu w LS1 sądze że RTP jak ma być to musi być dobrze ułożone i oczywiście odpowiedni gameplay bo tera wiem że grafa sie nie liczy tylko gameplay!
ShaQ
Posty: 77
Rejestracja: 18 kwie 2006, 10:55

Post autor: ShaQ »

w LS1 jest moze 10% rtp xP Anyway... Scena to forum, a nie gry, wiec czego kcecie :]? (tak wiem. forum upadnie bez gier. ale zawsze jest offtopic xD)
tsukuru.pl
okrutny spam w sygnaturze.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

ShaQ pisze:w LS1 jest moze 10% rtp xP Anyway... Scena to forum, a nie gry, wiec czego kcecie :]? (tak wiem. forum upadnie bez gier. ale zawsze jest offtopic xD)
Eno, ShaQ mysle ze jesli mowisz o LS1 to blizej mu do 100% RTP niz do 10%...

I gry i forum i sajty i "uzytkownicy/fani" - imo to wszystko tworzy scene i trudno wyrzucic cokolwiek z tej mieszanki :)

Ja juz nie chce sie klocic czy scena lezy i kwiczy, ostatnio mam raczej optymistyczne zapatrywania, ciekawi mnie za to ile sposrod tych osob ktore zaglosowaly na "ratujemy" zrobila to dla jaj :>
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

ostatnio mam raczej optymistyczne zapatrywania
Elo ratujemy Jazza, bo kryzys mamy już dawno za sobą~11oEN*!!~!OEN!OeNÓen`en`eo`ne

Jest dobrze, z grami byłoby jeszcze lepiej (tu ratuje nas świetne studio CS :)).
A Szaku mówił chyba o LS1 R(emake) XD

*) OEN copyrighted by josz
Awatar użytkownika
Masquitice
Posty: 32
Rejestracja: 02 cze 2006, 21:06

Post autor: Masquitice »

Chyba zaznaczyłem... Nie pamiętam. Za dużo słońca źle wpływa na rozum. ;)
Co do paniki "scena upadnie, zaraz zawali nam się na głowy i będzie katastrofa!" odpowiadam jedno - nie jedne kryzysy już były, nie jedni prorocy przepowiadali, ale scena jak stoi, tak stać będzie, chyba, że... trafi w Ziemię meteoryt. :D
ODPOWIEDZ