Twierdza i Reptile*

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Czy Misiek miał prawo wyznaczyć swego następce?

Tak
26
84%
Nie
5
16%
 
Liczba głosów: 31
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Twierdza i Reptile*

Post autor: Stanior »

Scenowicze!
Dnia 16 stycznia 2007 roku zacny makerowiec, jeden z ojców polskiej sceny rpgmakera i twórca Twierdzy RpgMakera - Misiek przekazał mi swoją funkcję na Twierdzy. Docenił moje zaangażowanie i uczucia jakimi zawsze darzyłem wszystkich scenowiczów, makerowców.
Na Twierdzę dołączyłem 6 lutego 2003 roku. Była ona moim domem. To dzięki niej rozwinąłem skrzydła.
Jednak Jaszczur uzurpator, czyli Reptile zagarnął stronę tylko dla siebie. Przejął chata rpgmaker by misiek zabierając mi z niego opa, zamknął stronę i powiedział, że dla niego zdanie Miśka nie ma znaczenia. Jednym zdaniem urządził sobie z Twierdzy prywatną Koree Północną.
Twierdza była, jest i będzie stroną Miśka. To on ją stworzył. Reptile zagarnął nasze wspólne dobro i przynosi wstyd całej naszej społeczności.
Stara Gwardia opowiedziała się po mej stronie.
Jeszcze raz apeluję: Reptile opamiętaj się ! Nie chcę z Tobą walczyć, lecz współpracować by Twierdza mogła powrócić do swej dawnej świetności. Reptile! Opamiętaj się!
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Na śmietniku nie zasadzisz drugiego Edenu. Lepiej zostawić twierdzę Reptile-Samozwańcowi, a samemu starać się po prostu robić dobrą robotę XD

BTW, aż tak ci zależy na stanowisku szefa twierdzy? ;o
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Post autor: Gamer2002 »

stanik, masz mój głos! Jak potrzebujesz chata, mogę ci udostępnić #rpgmaker!
Awatar użytkownika
Qualrath
Posty: 283
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:33

Post autor: Qualrath »

Jestem po stronie Staniora, choć nie wiem, co atrakcyjnego widzi w zarządzaniu ruiną opanowaną przez Zergów i rządzoną przez panów o IQ porównywalnym do mojego :P
Wybaczcie spaczenie mego umysłu wywołane przez Starcrafta xD
Obrazek
Qual Noworoczny ^^
Awatar użytkownika
Smighty
Posty: 16
Rejestracja: 18 kwie 2006, 12:56
Kontakt:

Post autor: Smighty »

lol anomalie pogodowe przy tym to nic ;d

masz glos dziecko ;D
Awatar użytkownika
raiden

TA Sprite Contest (miejsce 2)
Posty: 46
Rejestracja: 14 sty 2007, 12:32

Post autor: raiden »

Dziwne myslalem ze oprocz "wielkiego" jaszczura nikt nie ma rzadzic twierdza. Co nam po tym. Niech zrobi z niej syf,
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michu »

Mysle ze z czasem sie opamieta, jezeli akcja propagandowa bedzie wystarczajaco silna i skuteczna =]
Obrazek
Awatar użytkownika
Kingdom Fire
Posty: 87
Rejestracja: 20 sty 2007, 18:06

Post autor: Kingdom Fire »

Powiem krótko:
REPTILE MUSI ODEJŚĆ!
ŚMIERĆ REPTILE'OWI!
bankotsu
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2006, 18:49

Post autor: bankotsu »

raiden pisze:Dziwne myslalem ze oprocz "wielkiego" jaszczura nikt nie ma rzadzic twierdza. Co nam po tym. Niech zrobi z niej syf,
prawda...

Jednak syfiasta Twierdza trzyma się lepiej niż od staniora gildia XD
Zastanawia mnie ile jeszcze tak będzie trzymać to wogóle...
że też raptajlowi chce się to prowadzić XD
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Stanior »

Przepraszam, ale Gildii już nie ma :|
No i o ile pamiętam i wiem z opinii ludzi to Gildia była porządną stroną, jak się zaczęła psuć to ją zamknąłem i tyle heh...
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
N.U.E.R.H.A
Posty: 63
Rejestracja: 23 kwie 2007, 16:41

Post autor: N.U.E.R.H.A »

Jedna sprawa.

mianowicie, co misiek zrobił dla twierdzy od ładnych paru lat ? co on o niej wie ?
Nic nie zrobił. xxx wie.

Nawet jednego newsa nie napisał

Reptile za to jest obeznany w sytuacji, rzetelnie pracuje i utrzymuje Twierdzę. Właściwie w pewnym momencie włąściwym wielkim mistrzem stał się Reptile.
Bo Misiek olał Twierdzę.

i uważacie że teraz Misiek ma cokolwiek do powiedzenia ? Misiek przestał nawet opłacać domenę. Reptile to robi.

I jeszcze Misiek ma się rządzić ?

przeczytajcie to ze dwa razy i pomyślcie.


I nie jedzcie po Reptile jesli xxx wiecie o nim i o sytuacji.

Rozumiem Stanika. To Twoje zdanie. Rozumiem to. Ty znasz Reptile od tej strony. Ja go znam z innej. Moim zdaniem jest świetnym mistrzem Twierdzy.

On cały czas stara się coś dla niej zrobić.
Reptile nie robi z Twierdzy syfu.
A jeśli tak, to podajcie mi parę argumentów. Bo jak by nie patrzył, Twierdza jest największym polskim centrum o rm. I jako jedyna strona ze wszystkich "matek" polskich stron o rm utrzymała się do dziś mimo wszelkim przeciwnosciom. Mylę się ? jeśli tak, proszę o uzasadnione sprostowanie.
i sądzę, że xxx go wasze zdanie o nim, bo WY cały czas byście na niego wrzucali.

Od kąd pojawiłem sie na scenie, wszyscy ciagne na niego wrzucali. Nawet za byle co. Rpgmaker ME ? to NIE Millenium Edition, tylko Motylek Edition.
...

p.s.
Nieargumentowana gadanina to pusta gadanina.

p.s.2
A kim TY jesteś, Kingdom Fire, i co TY wiesz, że uważasz, ze Reptile "musi odejść i zginać ?"
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

mianowicie, co misiek zrobił dla twierdzy od ładnych paru lat ? co on o niej wie ?
Nic nie zrobił. Gówno wie.

Nawet jednego newsa nie napisał
To nie jest dobry wymiernik. Co np. Reptile zrobił dla twierdzy mimo tych wszystkich newsów, najczęściej nie dodających nic na stronę ("dawno nie było newsa, to sobie skrobnę i coś tam powiem")? Layout pozornie się zmienia, ale cały czas jest obudowany na starym kodzie z 2003 roku. Przecież gdyby zabrać z tego jeden kluczowy plik, twierdza musiałaby przywracać się z backupu.
Bo jak by nie patrzył, Twierdza jest największym polskim centrum o rm.
Again, 95% resów, porad, skryptów i innych pochodzi z czasów rządów Miśka. Wystarczy przejrzeć porady, wiele się nie zmieniło. Poza tym 1) TA prześcignęło twierdzę pod względem ilości zasobów już pół roku temu, 2) lwia część zasobów twierdzy jest zwyczajnie zlamowana z innych stronek (żeby było sprawiedliwie - proceder uprawiany głównie w 2003) bez zgody autorów, 3) paradoksalnie, resources jest teraz mniej niż było - sporo starszych (zagrzebanych pod twierdzowym torfem) nie działa.
I jako jedyna strona ze wszystkich "matek" polskich stron o rm utrzymała się do dziś mimo wszelkim przeciwnosciom.
Bo zamieniła się w ubitą warstwę, której nijak nie można niczym ruszyć. Praktycznie niezmieniany kod, na wyższych stanowiskach stały skład, po prostu żywe muzeum, którego eksponaty nie chcą się pogodzić z tym, że dawno zginęły. Pathetic. D:
N.U.E.R.H.A
Posty: 63
Rejestracja: 23 kwie 2007, 16:41

Post autor: N.U.E.R.H.A »

Jest sporo racji w Twojej wypowiedzi. Przyznam.
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Gokufan »

L-L po co odkopujesz stare tematy? :D Nie broń tak Reptila, janosik go bronił a Reptile go olał na całej linii potem xDDDD
Awatar użytkownika
Twardy
Posty: 105
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Twardy »

N.U.E.R.H.A pisze: Twierdza jest największym polskim centrum o rm. I jako jedyna strona ze wszystkich "matek" polskich stron o rm utrzymała się do dziś mimo wszelkim przeciwnosciom[/b

Bo ma najlepszą z najlepszych domen i dlatego nie wypada zamykać storny. Z reszta Czy ja wiem czy tweirdza taka super. Poprostu jest dość popularna nadal.
Zablokowany