Twierdza i Reptile*

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Czy Misiek miał prawo wyznaczyć swego następce?

Tak
26
84%
Nie
5
16%
 
Liczba głosów: 31
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Post autor: kvachu »

N.U.E.R.H.A pisze: Bo jak by nie patrzył, Twierdza jest największym polskim centrum o rm. I jako jedyna strona ze wszystkich "matek" polskich stron o rm utrzymała się do dziś mimo wszelkim przeciwnosciom. Mylę się ? jeśli tak, proszę o uzasadnione sprostowanie.
No nie mylisz się, ale należy pamiętać, że przez ten cały czas(do czasu kiedy Reptile został mistrzem twierdzy) twierdze utrzymywali i dbali o nią ludzie z tak zwanej starej gwardi i to najwięksi zapaleńcy polskiej sceny rm za których uważam Michacza i Jazza. Fakt faktem odchodzili oni z twierdzy chyba jak Reptile się tam zjawił, ale nie wiem dokładnie.

Bardzo smutny rozdział w życiu twierdzy według mnie to zasoby, jeśli juz wogóle sa jakieś dodawane(rzadkość) to często bardzo słabe i ripoane przez nowicjuszy metoda print screen-->paint(Matko Boska...ripy z gier 3D to nie rzadkość), a chyba jedne z nielicznych ripów jakie tam były czyli moje historyczne(pierwsze w życiu) dwa chipsety izometryczne z gry shining soul na gba zostały usunięte Oo... nie żebym płakał przynajmniej przy następnym newsie TA sie o nie wzbogaci =]

Osobiście nic do Reptile nie mam, nigdy mi nic nie zrobił więc się na takich nie wieszam, a tak jak niektórzy mówią to prywatnie se z nim można nawet pogadać, bo nieraz z nim gadałem i to nie tylko o rm, więc też dlatego trochę ciężko mi jest o tym pisać.
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Stanior »

Gdy w czwartek 18 stycznia 2007 roku, w godzinach popołudniowych pisałem zaczątek posta "Jaszczur i Jama, czyli Reptile i Twierdza" myślałem, że z tsukuru.pl/forum gorzej być nie może i , że mój post będzie początkiem wielkiej akcji makerowców, która postawi sobie za cel obalenie Reptile'a i przywrócenie ładu i porządku na Twierdzy. Niestety mocno się myliłem...
Dziś spojrzawszy na nowy layout Twierdzy, a przede wszystkim na jej logo nie mam żadnych wątpliwości. Strona upadła na samo dno, stoczyła się po pionowej, scenowej ścianie. Wręcz nasuwają mi się pewne interpretacje tego logo. Przedstawia ono człowieka upadłego, człowieka, który dążył do czegoś jednak ogarnięty przez mrok i beznadziejność zrezygnował, dał się opętać śmierci i nienawiści. Cierpi zakuty w kajdany, książka jest symbolem jego historii teraz pozostawiona z boku nigdy nie będzie dokończona w taki spsoób jaki by on chciał. Cmentarny krajobraz, mrok, prezentują jedno... upadek.

Ta postać to Reptile. Kiedyś człowiek z wizją, ideami, człowiek, który całkowicie poświęcił się pracy, poświęcił się makerowi. W tym poświęceniu jednak zabrakło rozsądku i uwagi, a aż nadto było woli walki, zemsty, nienawiści i żądzy władzy.
Dzisiaj dnia 5 października 2007 roku na Twierdzy nie ma nawet Wielkiej Rady. Władza jest jedna i sprawuję ją Reptile.
Wiem, że moje słowo nie ma już zbytnio znaczenia na Scenie, jednak nikt chyba ie podważy mojej znajomości historii Sceny i oddania w spisywaniu jej dziejów. Dlatego też 5 października 2007 roku to dla mnie umowna data upadku Twierdzy i ostatecznej klęski Repa. Został sam, nikt i nic nie jest w stanie już odbudować jego strony. Zakończył się kolejny rozdział w histori Sceny rpgmakera.
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Yoshu
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2006, 19:26

Post autor: Yoshu »

Dlatego też mając na uwadze to że Twierdza RPG Makera to wspólne dobro wszystkich makerowców, proponuje rozpisać pierwsze, wolne, demokratyczne wybory do wielkiej rady przy okazji tych wyborów proponowałbym również konkurs na redaktora naczelnego Twierdzy RPG Makera. Kandydaci z całego wszechświata będą mogli się zgłaszać i stanąć w walce z wszechmocnym jaszczurem. Wystosujmy odpowiedni list otwarty do redakcji Twierdzy. Niech podpisze się pod nim cały makerowy świat. Jako opozycja posiadamy wielkie nazwiska m.in Dragon Emperor, Jazzwhisky, Ludzix. Nasze hasło będzie proste - by żyło się lepiej. Mordo ty moja :). Co wy na to Polska Sceno Rpg Makera Ludowa [PSRML] ?
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Post autor: Sobriquet Gaido »

Jako hasło bym dodał jeszcze "Rób grę" :D
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

jestescie p*******
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1154
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michu »

W pewnym sensie popieram calkowicie Ludzia, dajcie juz spokoj, twierdza od dawna nie jest juz wspolnym dobrem ~~
Obrazek
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Post autor: Gamer2002 »

nie lepiej już po prostu skupić się na promocji TA zamiast próbować wskrzesić tego trupa?
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Super Vegeta »

Mah, Ludzix mnie ubiegł, napisałbym to samo. :(
Przyznam rację Gamerowi.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Gamer2002 pisze:nie lepiej już po prostu skupić się na p******* TA zamiast próbować wskrzesić tego trupa?
Do cholery, robimy to od półtora roku! ;D
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Post autor: Preki »

Co do Redakcji Twierdzy - trzymają oni stertę leni. Bo kto tak naprawdę tam robi? Rept, Burgund ==', kspark i parę innych typków. Reszta się opieprza.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

I co nas to obchodzi? Zajmijmy się lepiej grami i ripowaniem ^_^
Awatar użytkownika
Kurisu
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2007, 17:06

Post autor: Kurisu »

Nie uznaj tego za prowokację Jazz, ale nie wierzę, żeby ci się ten temat nie wydawał kretyński...

Chodzi mi konkretnie o ostatni post Staniora>
Normalnie aż się wzruszyłem... Mnie też serce pęka, że tsukuru.pl/forum zostało zakute w kajdany krwiożerczego Reptila i udało sie ku bezkresnej ciemności... XD XD XD Z jakiej choinki się urwałeś? ;D Ciekaw jestem, ile czasu straciłeś na ten epicki opis =} Scena to jednak nie jest siedlisko chamstwa, scena to pole bitwy, a Reptile jest tego najlepszym przykładem... "wola walki, zemsty, nienawiści i żądzy władzy" xD Wojna na całego, normalnie strzelać do nas będzie... W żadnym wypadku nie podważam znajomości historii sceny pana Staniora(ba, ja na przykład nie wiem praktycznie nic... tylko na szczęście mnie to jakoś nie boli), ale by się pan lepiej grą zajął, bo siedzisz pan i rozprawiasz o pierdołach ;D
Pozdrawiam, Człowiek-pyskówka.
Porzuć szkołę, nie miej życia, graj w Battlefield Heroes!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Wiesz, cała rzecz polega na tym, że gdybyś Staniora znał, wiedziałbyś, że nie napisał tego z chamstwa czy próbując komukolwiek dociąć. Stan zawsze podchodził do spraw Twierdzy bardzo uczuciowo i osobiście, to wszystko. My, jak sądzę niemal wszyscy, którzy Staniora cokolwiek pamiętamy, traktujemy podobne wypowiedzi z dużym przymrużeniem oka (Yoshu :*). Dlatego też nie nazwałbym kretynizmem ani tego, ani też twojego szczerego lamentu, gdy po latach TiTka przejmie jakiś facio, wywali co lepsze kawałki (pozdro dla tekściarzy) i zrobi z serwisu drugą wioskę rpg makera (tak, porównanie celowo nie jest jednokładne).

Co do finału, Ludzix (a przed nim jeszcze parę osób) powiedział post wyżej to samo, tylko bez sześciu dodatkowych emotikon. Wszystko wydaje się więc być jasne. Tylko dziwne, że pierwszy raz zwróciłeś uwagę na post, gdy akurat ktoś gadał "o pierdołach"... =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Post autor: Preki »

Ja (24-09-2007 19:00)
Kurisu mówił, że jeden plik DLL w Twierdzowym RMXP jest skopanu
Ja (24-09-2007 19:01)
*skopany
Reptajl (24-09-2007 19:01)
u was wszystko jest skopane i ma adwary virusy iu wogóle...
Ja (24-09-2007 19:01)
miałeś na myśli u TiTka?
Reptajl (24-09-2007 19:01)
u was wszystkich
Ja (24-09-2007 19:02)
masz jakieś dowody?
Reptajl (24-09-2007 19:03)
pewnie: narzekacie - wystarczy
Ja (24-09-2007 19:04)
...
Ja (24-09-2007 19:04)
wystarczy
Reptajl (24-09-2007 19:04)
zresztu to jest bezsensu... no bezsensu...
po co jakieś dowody - jak narzekacie to macie dowody
Gulp... nie wiem czy powinienem ten cytat z rozmowy z Reptajlem tutaj wstawiać. Szczerze mówiąc, nie wiem o co mu chodziło.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Super Vegeta »

Preki pisze:nie wiem czy powinienem ten cytat (... ) tutaj wstawiać.
Bash jest zdecydowanie lepszym miejscem do wstawienia tego cytatu.
Zablokowany