Zjazd Twórców Gier 2010

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Co o tym myślisz?

Oczywiście, że się stawię!
4
11%
Zależy tylko od miejsca
10
28%
Zależy tylko od terminu
4
11%
Nie jestem pewien
7
19%
Nie jestem zainteresowany
11
31%
 
Liczba głosów: 36
Fanotherpg
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2009, 23:46

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Fanotherpg »

Ze względu na coraz większy rozmach imprezy postanowiliśmy zmienić jej design z czegoś swojskiego na coś bardziej profesjonalnego. Tak więc jeśli mieliście problem z dostępem do strony dzisiaj rano, wybaczcie ale robiłem backup starej wersji, więc strona była nieosiągalna przez półminuty.

Co więcej wciąż zbieramy zgłoszenia na wykłady! Tak więc jeśli zajmujesz się tworzeniem muzyki, grafiki, scenariuszy, programujesz, masz swój team albo też pracujesz sam, a chciałbyś się czymś podzielić skontaktuj się z nami by to przedyskutować. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje (nawet te ciut zwariowane). Im większa różnorodność oraz im więcej scen się pokaże tym lepiej dla naszej branży. Tak więc raz jeszcze gorąco zapraszamy!

Jakby co też zwykli widzowie mogą się rejestrować, jest to bardziej niż mile wskazane ;) Do zobaczenia w Lipcu, a tymczasem zapraszamy na http://zjazdtworcowgier.pl !

Jest lista pierwszych prelekcji:

* Gry cyfrowe - Sztuka czy Kicz?" - Tomasz "Fanotherpg" Kaczmarek
* "Middleware Polska - prezentacja najpopularniejszych edytorów gier w Polsce" - Piotr "gnysek" Gnys (Game Maker), Maciej "Preki" Prekurat (RPG Maker) i Tomasz "Fanotherpg" Kaczmarek (Kliki)
* "Imagine a world" ... Czyli XNA + Silverlight , troszkę Kodu a na serio BUG - Andrzej "Siranen" Piotrowski
* "Era niezależnych: jak przetrwać, wyrwać się i wygrać nie sprzedając duszy” - Jakub "Koobare" Riedel
* "Elementy świata w grze wideo i ich struktura. Ogólne zasady estetyki wykonania” - Bartłomiej "Don Sotto" Mycyk
* "Techniki wizualizacji terenu w grze Bitter Glory" - Karol "MrKaktus" Gasiński
* "Game usability, czyli jak sprawić aby Twoja gra była lekka, łatwa i przyjemna" - Robert Podgórski
* "Jak zbudować dobry zespół" - Robert Podgórski
* "Tworzenie gier w technologii Flash i AIR" - Michał Wróblewski
* "Pixel Art" - Romuald "qrks" Kowalczyk i inni
* "Jak wyciska się fizykę ze sprężyn" - Rudnicki Piotr
* "System do animacji postaci w grach komputerowych" - Rudnicki Rafał
* "Niezwykła multimedialna architektura Atari XL/XE" - tdc
* "Historia multimedialnej techniki komputerowej przez pryzmat narodzin rynku gier" - tdc
* "Dźwięk w grach" - Marcin Przybyłowicz

16. "Light pre-pass renderer " - 45 min - Marcin "Zielony" Korniluk

17. "Demoscena - zabawa, sztuka, trening, czy filozofia życia? " - 45 min - Bartek Dramczyk i inni

18. "Microsoft Imagine Cup 2010 & Game Day " - 45 min - Maciej Byczyński, Paweł Smagała, Maciej Adamczyk, Tomasz Wącirz

19. "Proces tworzenia gier na iPhone'a i iPada" - 45 min

20. "Bot do Starcrafta - stop nudzie i AI w pigułce" - 45 min - Grzegorz Beń i Wiktor Obrębski

21. "iPhone zabił konsole przenośne?" - 45 min - Tomasz Strzelczyk, Vivid Games

22. "Portowanie gry z PCta na iPhone'a na przykładzie Artist Colony" - 45 min - Andrzej Koloska, Vivid Games

23. "Retro Żyje" - 45 min - Fanotherpg, tdc i inni

24. "Kierunek: Gry - Amatorstwo czy Niezależność?" - Tomasz Kaczmarek
Awatar użytkownika
radek02
Posty: 111
Rejestracja: 08 mar 2010, 15:34

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: radek02 »

następny raz zróbcie w lublinie , to będe . albo za sponsorujcie :wink: .
Teksty ze chatów, for i innych rm'woych duperelków:
Spoiler:
Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Preki »

radek02 pisze:następny raz zróbcie w Lublinie , to będe . albo za sponsorujcie :wink: .
AAAA, SPAM SPAM SPAM, ile takich postów już było???
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Fanotherpg
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2009, 23:46

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Fanotherpg »

Będę w Lublinie 11 Lipca w sprawach Zjazdowych.

Wczoraj pojawiła się nowa aktualizacja nie tylko uzupełniające listę prelekcji do 29 pozycji, czy też prezentująca nowych patronów i sponsorów ale przedewszystkim prezentująca listę wszystkich poprawnie zarejestrowanych uczestników Zjazdu. Co więcej European Games Academy i Michał Marcinkowski (twórca Soldata) również będą u nas wykładać, więc myślę że warto być osobiście.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: X-Tech »

Genialne. Jaram się tym, ale szkoda, że dla mnie to za duży wydatek - to prawie 400zł. Szkoda, że nie zorganizowaliście tego zjazdu po środku Polski BARDZIEJ, ale Jedno jest świetne, że do morza blisko, więc w ramach przerwy można sobie jechać się wykąpać - to prawie jak wakacyjny wypad. Ciekawy plan no i ciekawy bardzo. Bardzo bym chciał przyjechać wielka szkoda, że dla mnie to obecnie za dużo. Nie dysponuję taką kasą (policzyłem za nocleg i dojazdy + jakieś małe żarcie) Niektórzy mają okazję podskillować się w tworzeniu gier i nie jadą ? Taka szansa, powiedział bym życiowa ! Wiele osób ma kasę stać ich na to i się kisza w domach ? Dziwne ! Moje marzenie obecnie to przyjechać tam tylko nie wiem jak to zrobię. Jak skombinować 400zł - może sprzedać moją kolekcję konsol ? Nie wiem jak to zrobić, ale chciał bym przyjechać - bardzo ! Plan jest arcyciekawie genialny ! Chcę tam być ! To prawie jak życiowa szansa.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Preki »

Już po pierwszym dniu prelekcji. Nie ma czego żałować! :-D

Wpierw udałem się na wykład o niezależności na rynku gier komputerowych. Muszę przyznać, że facet mądrze gadał, często mówił nawet to co X-Tech powtarza już na forach setki razy (np. że "gotika" pojedynczy gamedesigner nie zrobi). Potem był występ demoscenowców - miód dla uszu i dla oczu. Niektóre dema były wykonane w trójwymiarze na komputerach takich jak (uwaga!) Amiga czy C64, większość zajmowała od 64 do 256 kilobajtów. Demoscenowcy to mistrzowie optymalizacji, jestem pełen podziwu dla nich. Przedostatnia prelekcja była o tworzeniu dźwięku i muzyki do gier, w wydaniu pr0fesjonalnym. Dowiedziałem się tam między innymi o superdrogim zestawie sampli (koszt równowartości 7000 zł) jakiejś niemieckiej firmy, impressive :wink: . Na koniec było o historii komputerów widzianej przez pryzmat gier komputerowych, a tak właściwie 90% tej prelekcji to był obszerny wykład o firmie Atari i ich produktach.

To tak wszystko w telegraficznym skrócie, nagrania powinny być po 19 lipca na sieci, gdzie będziecie mogli prześledzić wszystkie prelekcje. :wink:

A tym czasem - stay tuned for me :-) . (re)Prezentować RPG Makera będę w niedzielę.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Super Vegeta »

Ja bym się z chęcią pokazał, ale tak wyszło, że na początku maja umówiłem się ze znajomymi na wyjazd w dniach 18-23, więc niestety nie dało się pogodzić jednego z drugim. :( Może za rok. ;f
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: GameBoy »

nagrania powinny być po 19 lipca na sieci, gdzie będziecie mogli prześledzić wszystkie prelekcje
Dobry pomysł. Z chęcią obejrzę, zwłaszcza te związane z muzyką.
Fanotherpg
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2009, 23:46

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Fanotherpg »

Było ciekawie, i szkoda że RPG Maker był prezentowany przez tylko 2 osoby.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Preki »

Nie przez dwie, bo i był jeszcze Berkel z rmxp.pl, ale to i tak lepiej niż w poprzednim roku, no nie? :-P W ogóle rozgrzaliśmy atmosferę (aż za bardzo), no i ta mega-wyżerka za ~150 zł pod koniec. :-D
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Fanotherpg
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2009, 23:46

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Fanotherpg »

To było łącznie koło 180, był też jeszcze jeden z rmxp.pl antrve czy jakoś tak, ale tylko na 1 dzień.
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Foxer »

Zróbta w Poznaniu, to rpgmaker dostanie +2 osoby albo i więcej.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Preki »

Właśnie coś z zachodu jest brane pod uwagę, tak jak i centrum (Łódź? :-D ). Ale zaraz Fox, ty wolisz gry przeglądarkowe nie makerówki ;p
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Foxer »

Co nie zmienia faktu, że potrafię obsługiwać rpgmakera ;P
Zablokowany