Zjazd Twórców Gier 2010

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Co o tym myślisz?

Oczywiście, że się stawię!
4
11%
Zależy tylko od miejsca
10
28%
Zależy tylko od terminu
4
11%
Nie jestem pewien
7
19%
Nie jestem zainteresowany
11
31%
 
Liczba głosów: 36
Fanotherpg
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2009, 23:46

Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Fanotherpg »

Prosiłbym o kontakt, jeżeli administracja jest zainteresowana oraz wystawienie sondy, czy również zainteresowani są użytkownicy:

Że tak klasycznie, o co chodzi?

Zjazd Twórców Gier 2010, to planowana III edycja corocznego spotkania polskojęzycznych amatorskich i niezależnych twórców gier oraz ich współpracowników - grafików, muzyków, scenarzystów, redaktorów oraz graczy! Zainicjowana przez Polską Społeczność Klikową, od zawsze wspierającą inne edytory niż Kliki (obecnie Game Maker i Construct, dawniej również RPG Makera), co roku kilkukrotnie poszerza swój zakres i jest jednym z kilku projektów (poza między innymi Globalną Wojną oraz Ślimaczkiem) mającym na celu zwiększenie integracji i współpracy między różnymi środowiskami twórców.

W tym roku chcielibyśmy po raz kolejny usprawnić formę zjazdu i zaprosić wszystkich twórców (nie tylko klikowców!) do dołączenia się do organizacji tegorocznego Zjazdu Twórców Gier. Gdyż jak to było wygłoszone na wstępie do poprzedniej edycji “Wszyscy razem dzielimy jedną wspólną pasję, wszyscy tworzymy gry (…) aby właśnie ten zjazd był takim mobilizatorem do tworzenia gier, do tego byśmy byli jeszcze lepszymi twórcami, żebyśmy się integrowali między społecznościami. Aby wyjść naprzeciw przeciwnościom losu, aby udowodnić 'pełnoprawnym' programistom, że nie jesteśmy bandą dzieci, tylko dorosłymi osobami, które wiedzą co robią, wiedzą co chcą osiągnąć i życzę miłej zabawy”. I właśnie te ostatnie trzy słowa chciałbym by były hasłem przewodnim tegorocznej edycji.

Swoją drogą raz jeszcze chciałbym podziękować za przybycie na zeszłoroczny zjazd reprezentantom środowisk Constructa, Game Makera, RPG Makera oraz sceny Pixelartowej.

Jaki jest sens w tym całym przedsięwzięciu?

Po pierwsze dobra zabawa – W końcu dla większości z nas gry to zabawa, tylko hobby czyż nie? Jasne, prawie każdy z nas chciałby pracować w dużej korporacji i zarabiać krocie, ale ilu podchodzi do tego poważnie? Dlatego też stawiamy na konkursy, wolne rozmowy i dobre spędzenie wspólnego czasu.
Po drugie zapoznanie się w rzeczywistości - Poznanie ludzi, których się zna czasem nawet kilka lat z 'scen' a nigdy nie widziało na oczy naprawdę robi wrażenie. I nie chodzi tutaj o spotkanie administratorów z niezłą 'zabawą', lecz spotkanie społeczności z pozytywną zabawą, i czasem szokiem jak można mieć mylną opinię o kimś tylko po czytaniu postów. Są wzloty, są upadki ale takie jest życie, i od tego są przyjaciele, których właśnie na takim Zjeździe można zdobyć.
Po trzecie edukacja – oczywiście z dobrą zabawą i zapoznawaniem przewijać się będzie motyw gier, naszych dawnych, obecnych jak i przyszłych projektów, wspólnych wrażeń z gier, z życia... Dlatego też ważną częścią ZTG są oficjalne prezentacje gier, firm, produktów oraz talentów. Wbrew pozorom nie zabierają one aż tyle czasu, ale czasem dają o wiele więcej niż się początkowo wydaje.

Co się dzieje obecnie?

Zaproszenie zostało przesłane do wszystkich serwisów biorących udział w 3GW (Click Portal, Fabryka Gier, GMClan. MakeYourGames. NukeBoards, RMXP, Strefa Twórców Gier, TiTek, Tsukuru Archive, Twierdza RPG Makera, Victory Games, Zamthir). Miejsce spotkania jest na razie nie ustalone, tak samo jak osoba/y organizująca/e gdyż informacja ta ma na celu zebranie informacji mniej więcej ilu jest zainteresowanych, a także kto byłby chętny podjęcia się organizacji – zainteresowanych proszę o kontakt poprzez PW/Mail (polgamez@interia.pl) bądź też w komentarzach/ankietach zależnie od uznania administracji danego serwisu.

Pozdrawiam i do zobaczenia we wakacje,
Tomasz 'Fanotherpg' Kaczmarek
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Stanior »

Ha. Powiem wam, że osoby, które przyszło mi poznać osobiście z naszej sceny to naprawdę zacni ludzie (nawet w realu Kolin nie jest taki straszny;P). Fajnie byłoby się wreszcie spotkać^^ wypić bruderszafta:D Nie ukrywam, że pomysł dobry. Do tej pory nie wypalały, bo może byliśmy za młodzi, ale teraz nie trzeba się pytać mamy o zdanie;P. Jeśli zbierze się dobra ekipa ja jestem na tak.
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Super Vegeta »

Zależy kiedy. (I czy zaskórniaków starczy.)
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Preki »

Stanior, to czemu żeś nie był rok temu? Fano jechał z Kalisza, to z Sieradza jest jeszcze bliżej do Wawy. No, ale nie wiadomo, gdzie tegoroczny zjazd będzie. W sumie to mam sporo gotówki, więc Kraków albo Łódź mogą być. Why not!?
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Fanotherpg
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2009, 23:46

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Fanotherpg »

Zobaczy się kto się podejmie organizacji. A Zjazd jest dobrą okazją również do spotkań administracji czy teamów. A także pokazania swoich skilli.
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Stanior »

Najlepiej jakby był we Wrocławiu:P
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Kalashnikov »

Tzn. jest zjad, ale nie wiadomo, kto, gdzie, z kim, kiedy i za ile? :)

Chętnie, miejsce nie jest dla mnie problemem, bo praktycznie w każdym dużym mieście w Polsce mam jakiś znajomych, a i jazda pociągiem nawet 8h nie jest taka straszna. Problem pojawia się z terminem, bo nie wiem kiedy dokładnie będę w Polsce w wakacje. No ale wy też jeszcze nic nie wiecie, więc jesteśmy w podobnej sytuacji i nie ma co gdybać.
Fanotherpg
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2009, 23:46

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Fanotherpg »

Ja też obecnie w Polsce nie jestem. A co do zjazdu, temat jest by wiedzieć ilu jest chętnych. Oraz ewentualnie kto mógłby podjąć się organizacji (miejsce na nocleg/prelekcje) resztę dałoby się ogarnąć zdalnie.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Jazzwhisky »

Z tego co wiem celem tematu jest wyłącznie sonda - zresztą jak widać - nie ma teraz nawet o czym dyskutować. =]
Dorzuciłem opcję bez której całość wygląda komediowo (restart!), a jak słusznie zauważa Kalash - do czasu ukazania się jakichkolwiek konkretnych informacji - zdecydowanie proponuję wstrzymać się od nie-wiążących wypowiedzi. Przypomnę - tematów w stylu "jadę-nie-jadę-pojechałbym-ale jednak-nie-pojadę" przerabialismy w historii sceny co najmniej kilkanaście.

edit-dół
Pełna zgoda z tym co poniżej, kolega nie odpowiada za porządek bezpośrednio na forum, ale są inne miejsca - zatem wszelkie nie-wiążące wypowiedzi można kierować np. bezpośrednio na skrzynkę Fana -> http://tsukuru.pl/forum/ucp.php?i=pm&mode=compose&u=743 ;)

A tak mniej żartem, Fan, chodzi wyłącznie o wycięcie pustych deklaracji, to prawda, że przez chwilę chciałem nawet zablokować temat, ale jeśli jakiś tutejszy bywalec będzie miał do powiedzenia coś cokolwiek istotnego na pewno to zrobi, nie pękaj.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Fanotherpg
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2009, 23:46

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Fanotherpg »

Cóż zapomniałem dodać opcji 'Po co?'. Mój błąd, no ale cóż skoro nie chcesz wiążących wypowiedzi nie musisz dawać, ale nie zabraniaj tego innym. Preki może powiedzieć jak było naprawdę na zjeździe i z czym to się je, nawet jak się do końca nie było pewnym czy da się radę przybyć i wszystko było na wariackich papierach.

Jesteśmy otwarci na propozycje (kto chciałby zorganizować, gdzie i w jakim terminie) jak i również kto jest chętny do przybycia i ewentualnych prezentacji, by jakoś to rozplanować. Czyli konkretny do końca miesiąca powinny być.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Rave »

Hm... W ankiecie powinna być jeszcze opcja "Zależy od miejsca i czasu", bo tak jest w moim przypadku. Jak to będzie w Szczecinie gdzieś tak w wakacje to chętnie, jak gdzie indziej to może mnie nie być, ale spox. Mam sporo zajęć, więc nawet jeśli to będzie w Szczecinie w wakacje to może mnie nie być (praca :( ).
Fanotherpg
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2009, 23:46

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Fanotherpg »

Rave wybierz to co jest bardziej niewygodne. A Jazz, cieszę się, że nie zablokowałeś bo ludzie mogą być zainteresowani, mimo wszystko.
NIZIOŁ
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2008, 14:17

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: NIZIOŁ »

Fajny pomysł żeby się spotkać ale ja mam niestety szlaban i chyba nie mam co liczyć na pozwolenie. :(
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Noruj »

ale ja mam niestety szlaban
Dostałeś szlaban na wakacje?



Pewnie pojadę, byleby był ktoś ze sceny rma( o ile wiem na rmxp.pl 4 osoby się deklarują, że może będą)
Byłem na dwóch konwentach(akurat RGPowskich) najlepiej byłoby jakby to się odbyło we Wrocławiu( najbliżej mam ; > ) jak np. Niucon, co do noclegów, prelekcji- a może by tak sprubować jakąś małą szkołe zaangażować, tak zwykle bywa na konwentach, noclegi nie są zbyt komfortowe(niektóre klasy są tkzw Sleep Roomami, ludzie się rozkładają ze śpiworami) ale miejsce na prelki jest, spanie też.
Obrazek
Fanotherpg
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2009, 23:46

Re: Zjazd Twórców Gier 2010

Post autor: Fanotherpg »

Szkoła to bardzo duże koszta, więc odpada.
Zablokowany