Porady na temat gry

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Zablokowany
slawexis
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2010, 15:36

Porady na temat gry

Post autor: slawexis »

Witam jestem Całkiem, Całkiem z robieniem gier na RPG Makerze XP, mam o nim ogólne pojęcie, umiem robić bardzo zaawansowane questy. Mam taki problem, otóż chcę zrobić grę, potrzebóje porad i propozycji. Moim zdaniem dobrze by było zrobić wybór postaci i jej płeć. Czy podoba wam się taka fabuła?:
Bohater jest Łowcą i posiada moc przywoływania tytanów(potworów), Próbuje powstrzymać Tajną organizację Februssus, która chce zawładnąć nad światem. Bohater chodzi po świecie i szuka wskazówek, by odnaleźć 4 legendarnych tytanów (najsilniejszych), zanim zrobi to oraganizacja.
Co o tym myślicie?
Pokrak
Posty: 152
Rejestracja: 13 cze 2009, 03:05
Lokalizacja: twoja lodówka

Re: Porady na temat gry

Post autor: Pokrak »

Kazda fabula jest dobra, tylko pamietaj ze jak chcesz zeby sie dalo postac stworzyc, musisz dla kazdej wersji z osobna message pisac, itd.
Road roller da! WRYYYYYYYYYYYYYY!
Awatar użytkownika
Nevernin
Posty: 45
Rejestracja: 22 kwie 2008, 12:05

Re: Porady na temat gry

Post autor: Nevernin »

Hmm, mam nadzieję że to tylko ogólny zarys fabuły - tak przedstawia się bardzo ubogo, chociaż pomysł jest interesujący. Jeżeli odpowiednio to poprowadzisz, a poszukiwanie kolejnych tytanów nie będzie jedynie rajdem przez stworki na wielkiego bossa. Liczę tu na jakieś nieoczekiwane zwroty akcji i wiązanie całości z innymi wydarzeniami - jakieś intrygi polityczne, wielkie wojny, zarazy, czy zgubiona lalka dziewczynki w Zadupcjewie która w zamian powie ci gdzie jest najpotężniejszy tytan. Nawet najprostsze pomysły, które doczekają się dobrego wykonania i okraszenia pobocznymi historiami, sugerującymi świat pełny i żyjący, mogą okazać się naprawdę ambitnym projektami.

P.S.: Februssus? Nazwa mocno mi się kojarzy z Cerberusem z wydanego ostatnio Mass Effect 2, trafiłem?
arques_martin
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2009, 15:22

Re: Porady na temat gry

Post autor: arques_martin »

Niby prosty temat, bo czym to poszukiwanie czterech Tytanów różni się od np. próby obronienia kryształów w Final Fantasy 5? Streszczając też trzeba było biegać po świecie i je bronić, zanim uda się je zniszczyć Exdeathowi.

Prosta intryga, którą odpowiednia skomplikowano i rozwinięto - tak trzeba. Niekoniecznie potrzeba bohatera obojga płci (język polski ma to do siebie, o czym pisał Pokrak, że musiałbyś osobne message pisać), niekoniecznie nawet potrzebny jest wybór tego bohatera.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Porady na temat gry

Post autor: Fear »

Bardziej byłbym za wyborem wyglądu bohatera... O coś takiego jest bardzo łatwo, nawet na zdarzeniach. Nie wiem, może istnieje jakiś skrypt.

Ja podtrzymuję swoje ulubione 2 zdania.... "Nie ważny jest zarys fabuły. To może być kolejna opowieść o kryształach, aby była wspaniale rozwinięta !" : )
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady na temat gry

Post autor: Powczan »

Streszczając też trzeba było biegać po świecie i je bronić, zanim uda się je zniszczyć Exdeathowi.
Hej, Exdeath był w final fantasy dissidia :D

Odradzam wybór płci, bo bedziesz mial z tym duzo pracy, kazda postac musi o nas mowic do odpowiedniej plci, np jak bierzesz babke to koles mowi "jej", a jak kolesie to mowi "jego". Najprosciej dla kazdej takies kwestii dawac bohatera i go tak nazwac. Jesli bierzesz faceta to zmien hero 2 na jego hero 3 na jemu itp. a w wiadomosci piszesz \n[2] albo cos. Z tym jest duzo roboty więc odradzam i zgadzam sie z Fearem apropo wyglądu, ale jeśli bedzie ci sie to wszystko chcialo robic to oczywiscie nie zabraniam ;d
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Pokrak
Posty: 152
Rejestracja: 13 cze 2009, 03:05
Lokalizacja: twoja lodówka

Re: Porady na temat gry

Post autor: Pokrak »

Moja rada na ten temat: stworz jedna wersje, i zobaczymy czy bedzie ci sie chcialo dorabiac druga.
Mozna to wszystko obejsc uzywajac nazw postaci jako ciagow znakow, lecz do tego trzeba wiedziec nieco wiecej, lub tez pogrzebac w RGSS.
Road roller da! WRYYYYYYYYYYYYYY!
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Porady na temat gry

Post autor: Sabikku »

Jak ukończysz grę w postaci mężczyzny, z chęcią napisze skrypt który automatycznie zmieni dialogi na 'żeńskie' przy wyborze kobiety :) (tyle że konwersja trwałaby nawet kilka sekund)
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Porady na temat gry

Post autor: kvachu »

Przecież wybór płci to nie fabuła... >.> Moim zdaniem totalnie zbędny bajer.
Zablokowany