Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Post autor: X-Tech »

A ty myślisz, że takie osoby jak ekipa Z.F Skurcz to megalomani ? Robią to dla zabawy. Źle to określiłeś zupełnie to tu nie pasuje. Celem tego jest WZAJEMNA zabawa z tworzenia gier/ filmów/ scenek z postaciami opartymi na prawdziwych to dodaje życia naszym tworom.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2010, 19:52 przez X-Tech, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Post autor: Powczan »

O Matko, dlaczego każdy temat zawsze kończy się kłótnią z udziałem X-Techa? =O

Ludzie spróbujcie sie jakoś dogadać, bo mnie razi w oczy kiedy ciągle uskuteczniacie "wymiany poglądów" X_X
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Post autor: X-Tech »

No to sprostuję. Charset Micha w ogóle nie pasuje do idei robienia gierek z udziałem prawdziwych postaci z forum, bo to nie Michu i żeby nie napędzać czegoś w stylu dawanie fancharów jak panienki z anime i super herosi podpisywani imionami forumowiczów - charset, który zrobił kiedyś Michu i żeby się nim pochwalić przywędrował do tego tematu poleci, bo nie o to tutaj chodzi żeby się chwalić graficzkami, ale żeby dać materiał na scenowe twory.
Master Miller poproś kogoś, albo weź przykład z Foxera i zrób autokarykaturę. Każdy jak widać daje sobie jakoś radę.
Awatar użytkownika
kalafior

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1 i 3)
Posty: 319
Rejestracja: 17 kwie 2006, 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Post autor: kalafior »

GameBoy pisze:
bo to nie wystawa charsetów kto ROBI ładniejszy, ale materiał na mini gry i filmy o nas samych
Dlaczego tylko na tzw. scenie rpgmakera są megalomani (nie mylić z megamanami na NESa), którzy chcą tworzyć jakieś historyjki z sobą samym/kolegami z forum w roli głównej? Jakoś nie widziałem na innych forach np. graficznych, żeby ktoś chciał zrobić "scenowy" komiks o forumowiczach. Nawet na hbgames.org (dawne rmxp.org) takich inicjatyw nie ma.

Sparafrazuje znany cytat: "gry* byście robili, damnit!"

*Jako gry mam na myśli porządne produkcje, a nie jakieś na siłę śmieszne, głównie z pijackim humorem i ze "scenowiczami".
Zgadzam się w stu procentach. Gry, gdzie najważniejszą rolę odgrywa humor kompletnie mnie nie interesują. Jak uruchamiam gierkę, interesuje mnie przede wszystkim przyjemność z samego grania, a humor jako prekursor kompletnie moim zdaniem się tu nie sprawdza- bo jeśli główną atrakcją jest efekt naciskania entera, to grywalność jest zerowa. Jeśli szukałbym czegoś dla rozśmieszenia, sięgnąłbym po wszystko, ale nie po grę. Humor tutaj imo mógłby mieć jedynie drugo/trzecioplanową rolę.

Scenowe gierki też mnie nie interesują - to gry powinny być silnikiem napędowym sceny, a nie ona sama
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Post autor: GameBoy »

Jak uruchamiam gierkę, interesuje mnie przede wszystkim przyjemność z samego grania, a humor jako prekursor kompletnie moim zdaniem się tu nie sprawdza
Świetnie pasuje tutaj cytat (chyba Stephena Kinga, albo George'a R. R. Martina, nie jestem pewien)
"Powieść grozy musi być przede wszystkim powieścią, a dopiero później grozą".
Czyli "gra humorystyczna powinna być przede wszystkim grą, nie humorem". :P
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Post autor: Powczan »

Mi się wydaje, że te charsety są także po to, by ktoś kto robi grę, mógł powstawiać do niej charsety gości, którzy im pomogli albo coś ( tak jak Ska'ciu w Gakkou, pod koniec wstawił siebie samego jako autora gry itp. ), bo nick nickiem, ale po co sam nick na forum skoro można mieć też avatar i sygnaturkę? A w grze, po co samo imię, skoro można mieć charset i faceset ;F


Od tego momentu (i najlepiej już do końca): 1 post - 1 char(set).
Wiadra, pingwiny, postaci z MGS, jak tam siebie widzicie - tylko bez prowokacji, please.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Post autor: X-Tech »

Michu zrobiłem ci Charseta.
Obrazek
Awatar użytkownika
kalafior

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1 i 3)
Posty: 319
Rejestracja: 17 kwie 2006, 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Post autor: kalafior »

X-Tech pisze:Co do Micha charset w ogóle nie pasuje, bo nie ma z nim nic wspólnego ani fizycznie ani scenowo (..) Nie bardzo cię jako złodzieja kojarzę...
a powinieneś :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Post autor: ŻbiXs »

Widzę że reszta się całkiem nieźle prezentuje, to i ja też dorzucę 3 grosze.
Wersja z OWDemo już dawno poszła w niepamięć, oto aktualnie aktualna. :-D

@dół: Nikt ci nie broni. :-D Mój to jednak nie byle jaki kot, ale rasowy żbik z otchłani pikseli chaosu. Muahahah. :lol:

P.S. Z tego co widzę X oczekuje jednak humanoidalnej wersji... :-P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2010, 11:24 przez ŻbiXs, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Neko
Posty: 170
Rejestracja: 30 sty 2010, 23:33
Lokalizacja: Loughborough
Kontakt:

Re: Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Post autor: Neko »

No nie, ja też chciałem wrzucić kota...
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Post autor: ŻbiXs »

Tak plus minus jakaś ameba wyszła (Włosy na pewno nie tego kolorca co trza, ale kij z tym). :-P
I żeby nie było domysłów że char się "wozi": oczy zwykle mam takie półprzytomne, a łapa w kieszeni podczas chodzenia to durny podświadomy odruch, który nie wiem kiedy mi się wykreował. :?


@Noruj: Całkiem możliwe... :-P
A chary to pewnie do generalnego użytku, po co je ograniczać tylko do Szajby. 8)

@Edit: Po namyśle zachowam go dla siebie. :-P
Ostatnio zmieniony 28 sie 2010, 10:09 przez ŻbiXs, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Post autor: Noruj »

I żeby nie było domysłów że char się "wozi": oczy zwykle mam takie półprzytomne, a łapa w kieszeni podczas chodzenia to durny podświadomy odruch, który nie wiem kiedy mi się wykreował.
:?
W gimnazjum


A ja mam takie pytanie, te chary były specjalnie do szajby, czy też innych projektów?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Post autor: Ska'ciu »

Mi się wydaje że te chary są dla każdego kto potrzebuje konkretnego scenowicza w czymkolwiek.
Aby potem dany scenowicz nie czepiał się że przedstawiono go takim czy takim charsetem.
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Post autor: X-Tech »

Tak jak napisał Ska'ciu chodzi o to, żeby każdy mógł wykorzystać wizerunek charsetowy userów forum w swoich grach, ale te alternatywne wyglądy jak Rave czy Żbix będą miały raczej na pewno śladowe zainteresowanie co innego jeśli chodzi o nasze sylwetki charsetowe to prawie tak jakby userzy forum spotykali się w wirtualnej rzeczywistości to daje najzabawniejsze/najciekawsze możliwości. Co do Szajby 3 to jasne - oczywiście, że użyję stąd charsetów.

Dół: Na IRCu właśnie siedzą przeważnie osoby, które aktualnie robią gry.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2010, 18:22 przez X-Tech, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Scenowicze w wersji charsetowej - Charsety nas samych

Post autor: Powczan »

Spotkanie w wirtualnej rzeczywistości? Hmm, to dlaczego nie wyrombać kanału irca, a zamiast niego nie zrobić gierki z paroma mapkami, byle jakimi na elysium? Byłoby wirtualne spotkanie ;x

@Góra

Chodziło mi o zrobienie prostej gierki na elysium diamond, do wirtualnych spotkań dla scenowiczów, zamiast IRCa xD
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
ODPOWIEDZ