RMXP.pl upada

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
MMS-S3
Posty: 38
Rejestracja: 11 sty 2010, 17:46

RMXP.pl upada

Post autor: MMS-S3 »

http://rmxp.pl/index.php?topic=5568

Co wy o tym myślicie?

Mi będzie szkoda tego forum, to była moja kopalnia skryptów :-(
TASTE THE RAINBOW
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: RMXP.pl upada

Post autor: Noruj »

Skrypty i tutki są przenoszone na zamthir, jak narodowa ściepa nie wypali, ani Fan nic nie wykombinuje, to robimy chyba desant na zamthir.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: RMXP.pl upada

Post autor: Fehu »

Nigdy jakoś nie bawiłem na rmxp.pl, ale doskonale rozumiem, co muszą przeżywać tamtejsi starzy wyjadacze. Współczuję szczerze. Jakkolwiek może się to wydawać niektórym głupie, dla wielu osób taka społeczność internetowa jest droższa, niż wiele innych spraw...
Gdybym ja miał stracić taką wspólnotę, na pewno wygrzebałbym wszystkie zaskórniaki na ratunek.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
radek02
Posty: 111
Rejestracja: 08 mar 2010, 15:34

Re: RMXP.pl upada

Post autor: radek02 »

szkoda :cry: . dobre tutki były . ale za to zathmir będzie bardziej popularny .
Teksty ze chatów, for i innych rm'woych duperelków:
Spoiler:
Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: RMXP.pl upada

Post autor: Secretman »

Fehu pisze:Współczuję szczerze. Jakkolwiek może się to wydawać niektórym głupie, dla wielu osób taka społeczność internetowa jest droższa, niż wiele innych spraw...
Gdybym ja miał stracić taką wspólnotę, na pewno wygrzebałbym wszystkie zaskórniaki na ratunek.
Dokładnie to samo czuję. Brawo za mobilizację użytkowników w kwestii ratowania zasobów/poradników itp. i nagana dla Admina, że trochę późno poinformował o tym problemie. Co prawda to nie jest moje ulubione forum, ale w końcu Rpgmaker 2000/2003 i XP mają tego samego ojca, no nie?
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: RMXP.pl upada

Post autor: Fear »

Też jakoś nie mogłem zrozumieć ludzi tam będących ale fakt, nie cieszę się jakoś tego co się stało.

Myślę, że będzie więcej userów na Zamthirze, ale i więcej tutaj, to forum było ostatnio chwalone chociażby na Gońcu, a teraz kiedy forum jest otwarte na XP to ktoś zawita napewno tutaj....
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: RMXP.pl upada

Post autor: Sabikku »

Kopiować zaczęliśmy bardzo szybko, ale forum przestało działać szybciej niż się spodziewano (kilka godzin, a nie kilka dni) więc nie wszystko dało się odratować. Na pewno i gospoda, i zamthir zyska nieco na użytkownikach. Ciekawe, jak to się wszystko rozwinie :).

@dół: Też mi się tak wydaje z tym powrotem. A co do kopiowania, czuje się taką potrzebę - strach stracić linki do tematów, które podrzucało się nowym userom, a taka potrzeba bywa bardzo często. A Kushi jest tak kontaktowy, że dopóki odzyskałoby się np. encyklopedie rmxp, minąłby rok, albo i więcej.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2010, 02:31 przez Sabikku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RMXP.pl upada

Post autor: Jazzwhisky »

A ja kompletnie tego kopiowania (zwłaszcza na wyrywki) nie rozumiem, w końcu Kushi sam pisał, że chętnie przekaże komuś całą bazę (a jeśli nie chce tego zrobić - no to tym bardziej, a fu!), ale tak czy inaczej - stawiam, że niepotrzebnie panikujecie, sytuacja rozwinie się tak, że forum wróci na swoje miejsce najdalej za kilka dni i tyle. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: RMXP.pl upada

Post autor: X-Tech »

Pomimo, że mnie z tamtego forum Kushi bez przyczyny chamsko wykopał to jednak mi szkoda ludzi, którzy się tam ze sobą zżyli i gadali choćby o pierdołach i parę miało jakieś plany mocno rozwinięte.

Strona nie rozwinęła specjalnie gier w rmxp, bo nie była właściwie prowadzona od strony rpgmakera (niewłaściwi moderatorzy itp. Po prostu funkcje dostał byle kto kto chciał i zrobiła się piaskownica, która odstraszyła tych z co poważniejszym skillem, ale nie koniecznie będących poważnymi zawiasami. Po prostu bachory na moda to znak, że trzeba uciekać z forum jeśli jest się już na forum naprawdę długo...)

Strona powinna mieć moderatorów, którzy powinni być skutkiem wyboru najpłodniejszych rpgmakerowców na tamtej stronie, a nie wywołanych metodą możliwie największego forowego włazidupstwa jak to się już stało na tej stronie.

Yaslon - Co to w ogóle było. Nadużywa swoich funkcji maksymalnie pomijając fakt, że w ogóle się na moda nie nadaje. To prowokator, który dla zabawy nadużywa sobie swoich praw, żeby się po prostu wygłupiać.
O reszcie to bym powiedział podobnie, ale ten typ jest najgorszy z całej obsługi modów.
Co za towarzystwo w ogóle moderowało tę stronę XD Przecież zmiana moderatorów sprawiła, że z strony zaczęła robić się piaskownica. A skąd wziął Kushi modów ? Z Titka. Pamiętacie te dzieciaki co gadały na SB titka o kreskówkach dla dzieci i pisały w tematach o anime ? To właśnie są teraz modzi na rmxp.pl XD Yaslon właśnie dlatego siedział na Titku - żeby gadać o bajkach i tak trafił na rmxp.pl a potem został moderatorem, a że rpgmaker go nie interesował to się cały czas bawił swoją funkcją i userami.

Ta strona to kpina, a za to jaką jest odpowiada Kushi. Wystarczyło się poradzić makerowców co myślą o moderacji, ale nawet tego nie chciało mu się zrobić. Wybrał byle kogo na moderację. Makerowców jednak na tej stronie tylko kilku jest Kushi...jak to już pisałem noob nie powinien szkolić nooba, a takich tam za dużo XD

Podsumowując. Jeśli strona ma wrócić to lepiej radzę zacząć od wymiany totalnej moderatorów.
Bachory, bo tym dosłownie są moderatorzy na rmxp.pl nie powinny pełnić takiej funkcji.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: RMXP.pl upada

Post autor: GameBoy »

Trochę szacunku do jednego z największych for o tematyce makerowej.
A ja kompletnie tego kopiowania (zwłaszcza na wyrywki) nie rozumiem, w końcu Kushi sam pisał, że chętnie przekaże komuś całą bazę (a jeśli nie chce tego zrobić - no to tym bardziej, a fu!), ale tak czy inaczej - stawiam, że niepotrzebnie panikujecie, sytuacja rozwinie się tak, że forum wróci na swoje miejsce najdalej za kilka dni i tyle. =)
Obyś miał rację, jednak GDYBY się nic nie dało zrobić i gdyby część zasobów i tutoriali nie została skopiowana to była by bardzo duża strata. Tak samo pełne wersje gier.

A skąd wziął Kushi modów ? Z Titka.
Yaslon był na rmxp.pl chyba jeszcze przed powstaniem forum TiTka i niejako należy do charakterystycznych userów, starych wyjadaczy, którzy stworzyli to forum, takich jak Mateu5z (5zatan), Neo, Cantide, Qualrath, Rogue, Megatronx, Arev i pewnie jeszcze kilku których pominąłem. No, ale w końcu oni nie robili 20 gier na tydzień więc są noobami, powinno się ich ukrzyżować i rzucić lwom na pożarcie, że siedzą na stronie rpgmakera i mają czelność nie robić gier.
Ale co tam, że taki arev napisał masę przydatnych skryptów i 3/4 tematów z prośbą o pomoc z RGSS to on wytłumaczył i pomógł autorom, ale nie robi gier to nub z niego straszny. Niech ginie.
Albo Megatronx, dzięki jego tutorialom nauczyłem się jako tako rysować grafikę do gry, ten to dopiero bandyta jest - lansował się screenami (z sadzeniem kwiatków!). Na stos!

PS. Jeśli szukasz sprawiedliwości w internecie to powodzenia. Ja się jeszcze z takową nie spotkałem.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: RMXP.pl upada

Post autor: Preki »

niejako należy do charakterystycznych userów, starych wyjadaczy
OK, OK, ale wniósł coś do tematu?? :shock: Poza tym zachowuje się totalnie niepoważnie, jak jakaś szajba no.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: RMXP.pl upada

Post autor: GameBoy »

Np. robi grę w 2k3? No, ale nie ma tematu z zapowiedzią i screenami, więc projekt nie istnieje. :( Poza tym nie wiem jak wy, ale ja nie lubię for ze sztywną moderacją, trochę luzu jest jak najbardziej wskazane. Do tego wskażcie mi dokładnie, dlaczego Yaslon jest złym modem. Proszę o KONKRETNE przykłady.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: RMXP.pl upada

Post autor: X-Tech »

Gamboju to może coś ze świeżych.
Wczoraj temat z końcem na rmxp.pl został zamknięty przez tego wypierdka po zdaniu
Choda "Phantom ty jesteś p*y" oczywiście tam jest takie wspólne zgranie, że jak ktoś zna lepiej Yaslonka to może robić co mu się żyw nie podoba i tak może postępować forumowy dresik Chod.
Przeklina ile może w swoich postach inni dostawali ostrzeżenia. Jego posty to zwykle obrażenie ludzi.

Dowiedziałem się, że Yaslon zrobił to specjalnie, żeby pozostawić wyzywanym Phantoma bez możliwości odpisania. Skąd przyszła do mnie ta informacja ? Z Spamthiru. Yaslon sam tam napisał, że to dla zabawy robi, ale on tak postępował nie raz. Zamykanie tematów kiedy zaczynają się robić ciekawe CZASEM ŻEBY UPOKORZYĆ LUDZI itp. Co za przeproszeniem ten burak robi jako mod !? Oczywiście Odchodek był tylko dodatkiem do MODERATORSKICH WYGŁUPÓW Yaslona, które trwały od zawsze. Yaslon jest tylko forumowym spamerem, który z nudów nadużywa sobie moda.

Rmxp.pl należy szanować ? Za co ? ZA TO, ŻE długo stało, bo jakiś Kushi opłacał wam groszem domenę, żebyście bawili się w piaskownicę z roku na rok ? Hahaha.
Tutki Areva mało się wam zdały nawet on uciekł właśnie dlatego, że z tego forum przez wybór modów zrobił się totalny bałagan. Szkoda takich userów, których pewnie było max kilku, bo przez to jak ta strona była zarządzana ich praca poszła z dymem, a na przód wyszły zabawy w piaskownicy. Całej reszty nie szkoda.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RMXP.pl upada

Post autor: Jazzwhisky »

GameBoy pisze:
A ja kompletnie tego kopiowania (zwłaszcza na wyrywki) nie rozumiem, w końcu Kushi sam pisał, że chętnie przekaże komuś całą bazę (a jeśli nie chce tego zrobić - no to tym bardziej, a fu!), ale tak czy inaczej - stawiam, że niepotrzebnie panikujecie, sytuacja rozwinie się tak, że forum wróci na swoje miejsce najdalej za kilka dni i tyle. =)
Obyś miał rację, jednak GDYBY się nic nie dało zrobić i gdyby część zasobów i tutoriali nie została skopiowana to była by bardzo duża strata. Tak samo pełne wersje gier.
Niemal pełna zgoda, ale zrobienie backupu (sam, pamiętając poprzednie akcje z utratą 40k postów i wiedząc, że od dwóch lat Internet Archive nie backupuje forum, zaraz po informacji od Kushiego pozwoliłem sobie dziabnąć kompletny* obraz rmxp.pl na hdd, w końcu jak nie ja - to kto? ;)))), a kopiowanie treści na czyjś sajt zanim jeszcze cokolwiek się wyjasniło to dwie zupełnie różne sprawy, tylko to jest rozbrajające, nie wiem czy to paniczny efekt braku pomyślunku, czy zwykłe łapanie okazji, ale tak po fakcie - na pewno ktoś powinien wziąć sobie z tym na wstrzymanie. =]

Anyway, jak napisałem - jestem przekonany, że nie ma o czym gadać i spokojnie obejrzycie zaraz powrót forum + please, nie ciągnijmy tematu moderacji, dla kogoś jest to luz, dla kogoś innego nie luz, a zupełny burdel (jeśli łapiecie różnicę) i tyle, przecież nie możemy przy każdej okazji wałkować tego od nowa (X, zaczynam powoli odnosić wrażenie, że lubisz być upokarzany - daj już sobie z tym święty spokój, twój problem zniknie!).
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
MMS-S3
Posty: 38
Rejestracja: 11 sty 2010, 17:46

Re: RMXP.pl upada

Post autor: MMS-S3 »

Ponadto: http://www.ultimateam.pl/info/ :-(
Zostało tylko to forum i zamthir :-D
TASTE THE RAINBOW
Zablokowany